Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CS_D

    senior tag

    válasz Laca 012 #15221 üzenetére

    De nagy gondban vagyok most így... :D

    Ahogy Vargalex is linkelt egy korábbi hozzászólásod, a Digi TopNet sem megy 80Mbiten, csak 63 Mbiten.. Ez már önmagában egy komolyabb probléma, mert TopNetet rendeltem.

    Mai álmatlan éjszakámon az jutott eszembe, hogy a router mögé betennék egy linuxos vékonyklienst, ami torrentezne, webszervert futtatna, és NAS-ként funkcionálna. Így nem sokban növekedne a fogyasztás sem, max. 10-15W-al, illetve már a DSL modem sem zabál áramot, így végképp nem sok.

    Ez már lassan közel jár az Atomos gépedhez, annyi különbséggel, hogy ez még nem routolna. Mindez jóval kevesebb pénzért, persze csekélyebb teljesítménnyel is.

    És akkor a vékonykliensen futna mindaz, amire egyébként eddig a WL500-at használtam. Így az nem lenne annyira leterhelve.
    Csakhogy, ha a WL500 nem bírja a netet, akkor válik problémássá az ügy.

    Akkor már valószínűleg kifizetődőbb egy DIR-825 a maga 27 ezer forintjával, mert akkor egyben van minden, és nem kell bajlódni külön egy vékonyklienssel, hanem marad minden a megszokott formájában. És nem elhanyagolható a jelentős sebességnövekedés a net szempontjából, illetve a belső gigabites hálón.

    Mert ha azt feltételezzük, hogy 15 ezerből szerzek egy számomra szimpatikus klienst, akkor az nem fog nekem gigabites hálót csinálni, sem n-es wifit. És a net is lassabb lesz, mint amire előfizetek. És ha eladom az ASUS-t, rádobok még 15 ezret, akkor máris megvan a DIR-825. :)

    Az atomos szerver lenne a lehető legjobb megoldás, de hát arra most nem szeretnék pénzt áldozni. :)

    Köszönöm mindenkinek az ötleteit, tanácsait, mert így még jobban kirajzolódik a kép, hogy mire számíthatok, illetve, hogy mit is szeretnék pontosan. :R

    Szóval, ha eszetekbe jut még néhány hasznos ötlet, akkor örömmel fogadnám őket. :) Köszönöm. :R

Új hozzászólás Aktív témák