Új hozzászólás Aktív témák

  • ecaddict

    senior tag

    válasz Rolly #961 üzenetére

    A három partició kell, viszont lehetnek kissebbek is, pl

    echo -e "o\nn\np\n1\n\n+128M\nn\np\n2\n\n+512M\nn\np\n3\n\n\nt\n1\n82\nw" > /tmp/parttbl
    fdisk /dev/sda < /tmp/parttbl
    echo "" > /etc/fstab
    flashfs save && flashfs commit && flashfs enable
    reboot
    echo "Wait till reboot (terminal disconnect)"

    Az alap programok a töredékét sem használják (az 1GB /opt-nek). Viszont, ha valaki később több progit akar felrakni (ipkg install) akkor pl. egy nx100GB diszket tele adattal kicsit nehéz újra particionálni.

    Persze nemcsak így lehet használni a rendszert. Lehet egy pendrive a rendszernek (/opt, /mnt), majd egy külön HDD adatoknak. Ekkor lehet egy kicsit át kell írni az /etc/fstab-ot.
    A script azt írja be, hogy az első eszköz 2. particiója az /opt a harmadik partició meg az /mnt.
    Ha viszont több USB cucc van rákötve, akkor honnan tudná a rendszer mi az első eszköz ill mi a második?
    Meg kell mondani neki!
    Azaz ekkor az /etc/fstab első oszlopa nem azt fogja tartalmazni, hogy /dev/sda2, hanem pl. LABEL=/opt vagy azt, hogy UUID=208137ca-29a2... (ezt a blkid parancs adja vissza).

    Persze lehet úgy is használni, hogy a második tárolót meghagyod ahova a rendszer felcsatolta. A post-mount fájlban van egy ellenőrzés, hogy ha már fut az optware, akkor második USB eszköznél ne akarjon futni.

    Röviden a wl500g.info-s script azzal a feltételezéssel készült, hogy ráraksz ez nagy diszket amin minden rajta van (rendszer, adatok) és nem akarod a particionálás részleteit megérteni. Ha neked kicsit más konfig kell, egy kicsit át kell írni a scripteket mielőtt futtatod.

    Egy fontos megjegyzés a pendrive-al kapcsolatban: Ha nem jó minőségü pen-t használsz simán összeomolhat a rendszer (lehet Tomato-nál is ez történt). wl500g fórumban többek panaszkodtak ilyenre. Én egy olyat használok tesztelésre ami 10 év garis és relative gyors is.

    Persze mivel ez sem egy mai darab, nem elég gyors a routerhez (a router ha nincs extra dolga kb. 25 MB/s-el tudja natívan olvasni az USB-t) . Ezt mértem korábban: Link.

    Akkor vettem észre amikor HDD-re tettem fel a saját rendszert. Érzésre gyorsabb volt az install. Persze annyira sokat nem számít. Ha már megvolt az install és elindultak a progik, pendrive-al is kb olyan gyors lesz.

    ### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

Új hozzászólás Aktív témák