Új hozzászólás Aktív témák

  • Silentfrog

    veterán

    válasz r3dsnake #5697 üzenetére

    Én nagyon hasonló cipőben jártam nemrég. kb 3 hete.
    Nagy hirtelen eladtam az egész konfigomat.
    Nézegettem a teszteket ,olvastam a forumokat ,kérdeztem a topikokba mi mit ér. Úgy volt elsőnek,hogy veszek egy bull-t. viszot ott a fogyasztás és a valódi 4 mag és a többlet ár miatt lemondtam róla.
    Utána már csak a mostani és egy Intel i3 procis konfig lett volna az amit megtetszett,
    I3 2120 lett volna ami alaplapostól pont annyi lett volnan mint a mostani 3870k-s rendszerem. A teszteket elnézve szinte pont ugyanannyit tudott, az ára pont annyi tuning nincs ,és a 2 mag + 2 ht nem hozott lázba,volt olyan amikor a valós négy mag jobb. /játék,alaklamazások/ az integrált részéről nem is beszélve.Az igle fogyasztás jobb és alulfeszelve a terhelt is.
    Igy lett a mostani "halott" konfigom.
    A am3 és lassan az am3+ tokozás is az lesz igy nem idegesitettem magam azon ,hogy nem lesz a lapba uj APU.
    Ha konkrét árakat tudnék és ha most kellene vennem gépet akkor lehet,hogy az Fm 2 felé kacsintgatnék,de a telejesitményét elnézve ez csak árazáskérdés lenne.

    Igaz én nem használom a 6550D-t hanem vettem hozzá egy 7770-et de a cpu ereje elég hozzá és én szerencsés vagyok 3.7 ghz-en simán megy a 3870k és ez elég egy 7850 kártyához is nagy felbontásba.

    Én nem vennék a helyedbe 7750-et mert a 6670+APU szinte hozza azt a sebességet.
    Vagy egy i3 vagy gpu nélküli athlon lenne jó neked szvsz ebben a tokozásba.,és az ár pont futja egy Athlon 651k cpu és egy 7770 kombora vagy veszel egy i3 3220-i3 2120 -s Intelt egy 7770 kártyával. Ezt ugy irom,hogy én nem tudom,hogy mennyi lenne egy fm2 tokozású trinity konfig.
    Én mindig ugy vagyok ,hogy inkább évente másfél évent veszek másik konigot mintsam,bukjak egy csúcskonfigon.
    Ment a phenom x4 925 cpu ment a 5830 vid.kártya lett egy 3870k-hd7770 kb 15 ezres ráfizetéssel.Jobb teljesitmény jóval kevesebb fogyasztás.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák