Új hozzászólás Aktív témák

  • Fireman67

    tag

    válasz bubus66 #196 üzenetére

    Rengeteg gyakorlat szólt arról, hogy meggyújtani, aztán minél hamarabb eloltani.
    Ez akkoriban arról szólt, hogy figyeljük meg a tüzet, az intenzitást, a továbbterjedést.
    A fotókon direkt nem látszódnak a tűzoltók...de őrzik, figyelik a lángot.
    Ettől, csak az volt érdekesebb, mikor több tucat gázpalackot gyújtottak, illetve robbantottak fel a szemünk, láttára ( a fülünk hallatára ) egy Szolgálat Pk. továbbképzésen. Megfigyelhettük melyik mennyi ideig, milyen típusú és intenzitású hőterhelést bír.

    Van egy régi érdekes történetem! A topik "első hozzászólásának" első képén, van egy ősrégi, kézzel hajtható, loval húzott masina. Egy városi rendezvényen komoly előkészülettel építettünk egy szép házikót, tele éghető anyaggal. ( én voltam a tűzmester ) Az építmény szépen kezdett égni, így a feladat szerint egy lóval oda vontatták ezt a kis kütyüt, hogy demonstráljuk: ez semmire való, csak pisili a vizet, de majd a modern autóval a felkészült kollégák megmutatják..... Na itt jött a nemvárt fordulat! Az öreg veterán semmi perc alatt eloltotta a tüzet, de annyira eláztatta a sok szalmát meg faanyagot, hogy dolog volt visszagyújtani.
    Persze ezt a civilek is kiszúrták, nagy volt a taps... :D

    Fórum- Fáradt gőz - "A tűzoltók és szimpatizánsaik topikja"

Új hozzászólás Aktív témák