Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fpeter84

    senior tag

    Sziasztok! Mi a neve annak a módnak, amikor egyetlen wifi interface-el egyrészt csatlakozik egy másik wifi AP-hez, másrészt létrehoz egy al wifi AP-t saját DHCP szolgáltatással? Tudom hogy nem a leghatékonyabb megoldás, de amire most nekem kellene arra ez lenne az ideális... Régebben találtam is egy leírást ami alapján remekül működött, de most akármilyen kulcsszavakkal próbálkozok, nem találok rá :(

  • fpeter84

    senior tag

    válasz suste #9078 üzenetére

    Köszönöm a választ!

    Egy régi eszközömről sikerült összetúrnom azt a konfigot, amiről azt hittem hogy úgy működik ahogy én szeretném, de sajnos megsem... Amíg nem tud csatlakozni a fő routerhez, addig az al AP sem jelenik meg. Ha fellépett, akkor megjelenik az al AP, lehet hozzá csatlakozni, oszt IP címet, el is érem rajta ssh-val...

    Nekem fontos lenne, hogy akkor is megjelenjen az al AP, amikor a fő router nem elérhető éppen. Ehhez mire lenne szükségem? Ez a jelenlegi network és wireless config:

    /etc/config/network

    config interface 'loopback'
    option ifname 'lo'
    option proto 'static'
    option ipaddr '127.0.0.1'
    option netmask '255.0.0.0'

    config interface 'lan'
    option ifname 'eth0'
    option type 'bridge'
    option proto 'static'
    option ipaddr '192.168.11.1'
    option netmask '255.255.255.0'

    config interface 'wan'
    option ifname 'eth1'
    option proto 'dhcp'
    option type 'bridge'

    config interface 'wwan'
    option proto 'dhcp'

    /etc/config/wireless

    config wifi-device radio0
    option type mac80211
    option channel 6
    option hwmode 11g
    option macaddr c4:93:00:00:25:d7
    option htmode HT20
    list ht_capab SHORT-GI-20
    list ht_capab SHORT-GI-40
    list ht_capab RX-STBC1
    list ht_capab DSSS_CCK-40

    config wifi-iface
    option network 'lan'
    option device 'radio0'
    option mode 'ap'
    option ssid '*'
    option encryption 'psk2'
    option key '*'

    config wifi-iface
    option network 'wwan'
    option device 'radio0'
    option mode 'sta'
    option ssid '*'
    option encryption 'psk2'
    option key '*'

    Ez egy Carambola2 néven futó, a TP-Link MR3020/3220 családhoz hasonló AR9331 csippes ipari modul 1 WAN és 1 LAN porttal - utóbbiakra jelen felállásban nincsen szükségem, csak tüskékre tettem ki, normál esetben csak Wifi-n kellene felcsatlakoznia, illetve elérhetőnek lennie... Jelenleg CHAOS CALMER (15.05.1, r48532) van rajta...

    [ Szerkesztve ]

  • fpeter84

    senior tag

    válasz suste #9080 üzenetére

    Alapjában véve jól hangzana, viszont az ar9331-i2s-alsa driver miatt minimum 3.14-es kernelre van szükségem, a BB meg ahogy nézem 3.10-el fut :(

  • fpeter84

    senior tag

    válasz suste #9082 üzenetére

    Addig sikerült eljutnom, hogy már fut a www_suste, de a uhttpd debugjából ez jön amikor a system/crontab oldalon megpróbálok hozzáadni egy kivételt:

    /www_suste/cgi-bin/crontab.cgi: eval: line 1: =$: not found
    grep: /etc/hotplug.d/button/25-wifi_umount_reset: No such file or directory
    /www_suste/cgi-bin/crontab.cgi: line 50: s/$/\<br\>/: not found
    grep: /etc/hotplug.d/button/25-wifi_umount_reset: No such file or directory
    /www_suste/cgi-bin/crontab.cgi: line 50: s/$/\<br\>/: not found
    sed: /etc/hotplug.d/button/25-wifi_umount_reset: No such file or directory
    ln: /www_suste/tmp: File exists
    /www_suste/cgi-bin/crontab.cgi: eval: line 1: =$: not found
    grep: /etc/hotplug.d/button/25-wifi_umount_reset: No such file or directory
    /www_suste/cgi-bin/crontab.cgi: line 50: s/$/\<br\>/: not found
    grep: /etc/hotplug.d/button/25-wifi_umount_reset: No such file or directory
    /www_suste/cgi-bin/crontab.cgi: line 50: s/$/\<br\>/: not found

    Egy reset láb ugyan van ezen az eszközön is, de mivel arra a datasheet azt mondja hogy hw reset és nem ír hozzá GPIO-t, ezért feltehetően ez másféle reset, mint az átlagos routerek GPIO lábra kötött szoftveres reset funkciója. Példának próbáltam feltúrni a szintén CC-t futtató MR3220-asom fájlrendszerét, de ott sem létezik még csak button alkönyvtár sem az /etc/hotplug.d -ben, úgyhogy nem maradt kiindulási alapom, hogy hogyan lehetne definiálni saját gombokat adott GPIO-hoz :(

    root@OpenWrt:/etc/hotplug.d# ls -ltr
    drwxr-xr-x 2 root root 57 Jul 6 15:09 net
    drwxr-xr-x 2 root root 63 Jul 6 15:09 firmware
    drwxr-xr-x 2 root root 31 Jul 6 15:09 block
    drwxr-xr-x 2 root root 71 Jul 6 15:09 iface

  • fpeter84

    senior tag

    válasz suste #9084 üzenetére

    Közben kiderült, hogy miután felraktam ezt az egyedi gui-t, illetve ezt azt próbáltam kapcsolgatni vele, megőrült az AP és már nem lehetett többé csatlakozni hozzá, nem osztott IP címet - nyilván más is hiányzik neki az általatok összerakott rendszerből, vagy valami nagyon máshogy van a BB-n - amúgy is volt már ez az elszúrás a rendszerben úgyhogy nyomtam rá egy firstboot-ot...

    Köszi a tippet, de egyelőre lehet feladom amíg nem jön valami olyan ötlet hogy hogyan lehetne a stock rendszert úgy konfigolni ahogyan az nekem jó lenne - addig meg marad az, hogy nem a mobil eszköz csatlakozik az otthoni routerhez hazaérve, hanem az otthoni router kap egy plussz wifit és ő csatlakozik a mobil AP-hez...

    (#9086) erdeidominik

    Arra tippelek, hogy amikor a daemon indulna magától, akkor még valami nem történt meg a rendszerben, pl egy külső meghajtó mount-ja, vagy valami függősége még nem indult el. Vagy az init.d script-be szerkesztenék bele egy sleep valamennyi értéket, vagy init.d script disable, és az /etc/rc.local -ba egy sleep valamennyi; /etc/init.d/mysqld start -al indítanám késleltetve

  • fpeter84

    senior tag

    Sziasztok!

    Adott egy Linkit 7688-as openwrt-s modul a "legújabb" hivatalos 0.9.4-es CHAOS CALMER (15.05.1, r49203) -el. Ebből szeretnék egy (többek között) wifi erősítőt csinálni. A gyári felület ap-sta módba váltása működik, de akkor a forrás DHCP szerverét használja, a modul pedig nem is kap IP címet. Szeretném ha saját tűzfalvédett alhálózatom lenne. Eddig jutottam vele: a sta felcsatlakozik a forrás publikus wifire, a modulon van net, az ap wifi is létrejön és a felcsatlakozó eszköznek ad IP címet, de ezen az eszközön minden kérés "ERR_CONNECTION_REFUSED"-ba fut. Nyilván a kettő közötti átkötés hiányzik még, de nem tudom merre induljak tovább. Tudnátok légyszíves segíteni?

    root@mylinkit:/etc/config# cat network

    config interface 'loopback'
    option ifname 'lo'
    option proto 'static'
    option ipaddr '127.0.0.1'
    option netmask '255.0.0.0'

    config globals 'globals'
    option ula_prefix 'fdc5:f120:3bff::/48'

    config interface 'lan'
    option ifname 'eth0'
    option force_link '1'
    option macaddr '9c:65:f9:1b:f1:05'
    option type 'bridge'
    option proto 'static'
    option netmask '255.255.255.0'
    option ip6assign '60'
    option ipaddr '192.168.99.1'

    config switch
    option name 'switch0'
    option reset '1'
    option enable_vlan '0'

    config interface 'wan'
    option proto 'dhcp'

    config interface 'wwan'
    option proto 'dhcp'

    root@mylinkit:/etc/config# cat wireless

    config wifi-device 'radio0'
    option type 'ralink'
    option variant 'mt7628'
    option country 'TW'
    option hwmode '11g'
    option htmode 'HT40'
    option channel 'auto'
    option linkit_mode 'apsta'
    option disabled '0'

    config wifi-iface 'ap'
    option device 'radio0'
    option mode 'ap'
    option network 'lan'
    option ifname 'ra0'
    option ssid 'linkit-ap'
    option key 'password'
    option encryption 'psk2'
    option seq '1'

    config wifi-iface 'sta'
    option device 'radio0'
    option mode 'sta'
    option network 'wwan'
    option ifname 'apcli0'
    option led 'mediatek:orange:wifi'
    option ssid 'ext-wifi'
    option key 'password'
    option encryption 'psk2'

  • fpeter84

    senior tag

    válasz Mtomasz81 #12997 üzenetére

    Nyisd ki és nézd meg a ram és flash típusát: a ram a százlábú, a flash 8 lábú ic a proci közelében. Ha nincsen legalább 32MB a ram és 4MB a flash akkor nem is érdemes próbálkozni. Utóbbi esetleg forrasztással áthekkelhető nagyobbra, de kérdéses hogy megéri e a vesződést... Továbbá a procira is nézz rá - előtte utána verziókon AR7240-es volt, valószínűleg ezen is az lesz, továbbá a nyákon is lehet egy verziószám rászitázva ami közelebb juttathat a válaszhoz...

  • fpeter84

    senior tag

    Az MR3220-on van USB... ImageBuilder-el (logouton jó leírás van hozzá) csináltam egy image-et amiben alapból benne volt az USB és mount támogatás - utólag telepítve már nem fért volna fel - kapott egy pendrive-ot, arra extroot-ot és onnantól végtelen a helykínálat... 841-el is meg lehet csinálni mmc-over-gpio-val, de az már tényleg nagyobb gyakorlatot igényel, vagy valami nagyon jó szájbarágós leírást...

  • fpeter84

    senior tag

    válasz csubuka #13071 üzenetére

    Írtál egy MR3220-at is, az V1 vagy V2? Ha V1 akkor az USB+pendrive a megoldás a végtelen tárhelyre, ha V2 akkor USB vagy a flash is cserélhető többszörös méretűre - bár utóbbi forrasztást és egy 1-2$-os kínai flash programozót is igényel, szóval inkább itt is az USB...

    Itt van egyik fórumos kolléga tollából egy ImageGenerator cikk - én ez alapján össze tudtam rakni egy minimál image-et amiben már benne van az USB támogatás is extroot-hoz. Az utólagos telepítés már nem volt járható út mert az egyre hízó verziókkal már nem maradt elég hely, de előre integrálva még elfér... Ha alapból win-t használsz akkor egy OracleVM-be érdemes felhúzni egy ubuntu-t és azon lehet elvégezni a műveletet... Mindent el kell kezdeni valahol, ezzel is csak tanulsz :))

  • fpeter84

    senior tag

    válasz csubuka #13074 üzenetére

    Egy öregedő routernél a rossz emlékeket nem feltétlenül a típus, hanem a példány fáradása is okozhatja. Pl a tápáramkörében lévő elektrolit kondik minden külső jel nélkül ki tudnak száradni, és csak azt veszed észre hogy nem az igazi a stabilitása, néha majd egyre gyakrabban resetelgetni kell. Illetve olyat is tapasztaltam, hogy teljes megelégedéssel használtam egy régi TPLink routert az 1-2 megabites nettel, de amikor szép lassan 30mbit-re hízott a sávszél meg fölé akkor pár tíz perc intenzív wifis letöltéstől előbb utóbb mindig fejreállt. Valószínűleg túlmelegedés lehet, amit a kis sávszél folyamatos kiszolgálása még nem hozott ki de az intenzívebb forgalom már betett neki... A 3220-al kifejezetten jók a tapasztalataim, nekem ráadásul csak egy V1-es van (mondjuk 64MB RAM-ra áthegesztve) de a gigabites neten ő osztja a wifit és letöltésnél 50-60mbit-ig is elmerészkednek a számok és hosszútávon is bírja stabilan... Illetve azonos AR9331-es csippel használtam/ok többmindenre egy Carambola2 nevű eszközt, ami lényegében véve ugyanaz mint ezek a routerek csak system-on-module kivitelben...

    SD és pendrive esetén is van wear leveling hardver szinten - ahol ilyen nincsen az pl pont a routerben lévő flash: a jffs2 szoftverből oldja meg, de ahol nagyon kevés a szabad hely ott bajban van mert nem tudja rotálni a szektorokat. A Pi-ben nem wear leveling hiányában halnak a memóriakártyák - akkor intenzív bad sector-osodást lehetne tapasztalni - ezzel szemben egyszerűen meghalnak úgy ahogy vannak, többé nem reagálnak... Nekem is van nem egy ilyen volt-nincs kártyám sajnos... :(

    Most nézem, hogy a legújabb lede snapshotból már kiölték az MR3xx0 családot - tartok tőle a 4MB itt már tarthatatlanul kevés lenne, pedig népszerű platform volt. De a 17.01.4-es stable release LEDE sem túl régi és az még támogatja őket. Ebből a csomagból kell kiindulni:
    http://downloads.lede-project.org/releases/17.01.4/targets/ar71xx/generic/lede-imagebuilder-17.01.4-ar71xx-generic.Linux-x86_64.tar.xz

    make image PROFILE=tl-mr3220-v2 PACKAGES="vsftpd block-mount kmod-scsi-generic kmod-usb-uhci kmod-usb-ohci kmod-usb-storage kmod-usb-core kmod-usb2 kmod-scsi-core kmod-fs-ext4 -libip6tc -kmod-ppp -kmod-pppox -kmod-ppoe -libip6tc -kmod-ipv6 -kmod-ip6tables -odhcp6c -ppp -ip6tables -ppp-mod-pppoe"

    Így még éppen belefér, a vsftpd pedig bónusz mert elhanyagolható a mérete és igen jól tud jönni ha ismételten fel kell tölteni egy új image-et...

    Lefordítottam és ide feltöltöttem - garanciát azért nem merek vállalni arra hogy ez így első körben tökéletes lesz, mert már régen csináltam a sajátomat, előfordulhat hogy kimaradt belőle valami ami kell az extroot alá... Azért jó a vsftpd mert akkor könnyű feltölteni rá az újabb próbálkozást, nem kell külső ftp szerver vagy soros kábel... :))

    Ha nekiesel magad, vagy feltöltöd ezt és sikerül boot után belépni az eszközre (első körben telnet, majd passwd-vel jelszó változtatás és utána ssh-val is elérhető lesz), akkor dmesg-ben meg kell nézni hogy látja e rendesen a pendrive-ot.

    Apropó pendrive... ext4-nek kell formázni rajta egy partíciót, de lehet rajta más is... Nálam pl egy win telepítő mellett második partícióként csináltam egy 1GB-os ext4-et, így az sda2 néven jelenik meg. Ha eddig eljutsz akkor összekukázzuk hogy mi kell még az extroot működéséhez... Feltételezem léteznek win-es partícionáló eszközök is amelyek tudnak neked ext4 fájlrendszert partícionálni és formázni, de én ubuntu alól a gparted-el szoktam intézni...

    [ Szerkesztve ]

  • fpeter84

    senior tag

    válasz 8zabi #13082 üzenetére

    vagy simán

    opkg update
    opkg install luci

    feltéve hogy van elég hely neki... :))

  • fpeter84

    senior tag

    válasz hcl #13084 üzenetére

    Akkor tényleg az imagebuilder lehet a megoldás - kicsit kiherélni, kicsit kiegészíteni...

    ubi@ubuntu:~/ar71xx/lede-imagebuilder-17.01.4-ar71xx-generic.Linux-x86_64$ make info | grep 841
    tl-wr841-v1.5:
    TP-LINK TL-WR841N/ND v1.5
    tl-wr841-v10:
    TP-LINK TL-WR841N/ND v10
    tl-wr841-v11:
    TP-LINK TL-WR841N/ND v11
    tl-wr841-v12:
    TP-LINK TL-WR841N/ND v12

    tl-wr841-v3:
    TP-LINK TL-WR841N/ND v3
    tl-wr841-v5:
    TP-LINK TL-WR841N/ND v5
    tl-wr841-v7:
    TP-LINK TL-WR841N/ND v7
    tl-wr841-v8:
    TP-LINK TL-WR841N/ND v8
    tl-wr841-v9:
    TP-LINK TL-WR841N/ND v9

    Talán bele lehet kalapálni a luci-t is a 4MB-ba... USB hack-et nem találtam rá, max a flash upgrade vagy mmc-over-gpio maradhat de azért ezek már magasabb szintű mutatványok...

    [ Szerkesztve ]

  • fpeter84

    senior tag

    És még csak herélni se kellett - lévén hogy ebben nem kell USB támogatás - egy teljes értékű LEDE snapshot-ba simán belefér és elvileg még így is akad mellette némi hely...

    make image PROFILE=tl-wr841-v12 PACKAGES="luci"

    -rw-rw-r-- 1 ubi ubi 3538948 Jun 8 12:31 lede-17.01.4-ar71xx-generic-tl-wr841-v12-squashfs-sysupgrade.bin
    -rw-rw-r-- 1 ubi ubi 3932160 Jun 8 12:31 lede-17.01.4-ar71xx-generic-tl-wr841-v12-squashfs-factory.bin
    -rw-rw-r-- 1 ubi ubi 3932160 Jun 8 12:31 lede-17.01.4-ar71xx-generic-tl-wr841-v12-squashfs-factory-us.bin
    -rw-rw-r-- 1 ubi ubi 3932160 Jun 8 12:31 lede-17.01.4-ar71xx-generic-tl-wr841-v12-squashfs-factory-eu.bin

    [link]

  • fpeter84

    senior tag

    válasz Headless #13087 üzenetére

    Igaz elcsúsztam, az előző MR3220-as kérdés miatt először snapshot-ot húztam le majd megállapítottam hogy abból már kiirtották ezért húztam egy 17-est is és ez is abból jött...

    Nyilván lehet forrásból forgatni is, csak az még egy erős gépen sem elhanyagolható idő+tárhely, és totál felesleges amíg nem nyúlsz kernel szintű dolgokhoz. Az imagebuilder percek alatt összeollózza ami kell...

    hcl: ott a válasz lent, kényelmesen belefér a luci is, csak alapból nem tették bele mert a kövérebb driverezettségű USB-s eszközökön már nem férne el az is...

  • fpeter84

    senior tag

    válasz Headless #13091 üzenetére

    igen, ez két külön szál volt... egyiknél a helykérdés megoldása a 3220 v2-n usb extroot-al (hogy út nyíljon a vpn-hez és ami kell még), a másik meg egy lede+luci a 841 v12-n

    örülnék ha nem kukáznák ezt a vonalat egy tollvonással, mert ezzel lényegében véve elvesztenénk az olcsó de tűrhető tudású eszközöket openwrt vonalon - a gyártók szerintem az idők végezetéig ellesznek a belépő kategóriában 4MB flash-el és 32MB RAM-al mert az igénytelen 2.x kernelhez és minimál funkciókhoz az is elégséges...

    [ Szerkesztve ]

  • fpeter84

    senior tag

    válasz Headless #13094 üzenetére

    Igen, tapasztaltam hogy egyes MTK-k OpenWrt-s wifi drivere szó szerint katasztrófa... Van pár LinkIt 7688-as modulom MT7688 csippel, ami a gyári OpenWrt alapú, de saját drivert használó firmware-ével atomstabil, jól teszi a dolgát, de a generic owrt csomagokkal nettó kékhalál az egész, használhatatlan... Ha ezt sikerül rendbetenni, akkor ütőképes platform lesz, csak kérdés hogy sikerül e valaha, mert sajnos a gyártók iszonyat ostobán állnak az ilyen NDA-k kérdéséhez. Tényleg akkora baj lenne, ha a kókányolt saját xarjuk helyett a közösség ütőképes szoftvert fejlesztene hozzá és többszörös mennyiséget adhatnának el végül az eszközből is?

    @csubuka: hát a tégla ördöge mindig ott motoszkál az emberben - nem árt ha van kéznél egy USB soros adapter is, mert az meg tudja menteni a helyzetet - akkor már a próbálgatásnak is nyugodtabb szívvel esik neki az ember, ha tudja hogy van B terv... :)

    @amstro555: az a 12.09-rc1 az országútnál is öregebb. Ráadásul a 12.09 az nem ugyanaz mint a 12.09-rc1 - nem meglepő ha nem eszi meg a csomagjait. Szerintem ideje lenne már lassan lecserélni azt az 5-6 éves firmware-t... :) Pl az előbbiekben emlegetett LEDE 17.x is kifogástalanul fut nekem a 3220-as kistesón! Fontos, ha jelentős verzióváltásba fog az ember, akkor a művelet előtt ajánlott egy factory reset / firstboot parancs kiadása, mert én már jártam úgy hogy alig bírtam a féltégla állapotból visszaimádkozni a 15.x-ről 17.x-re frissített eszközt, mert úgy meghülyítette az átörökített konfiguráció... Attól függően hogy mi mindenre akarod használni, az előbbiekben említett USB pendrive-ra rakott extroot-on is érdemes elgondolkodni, mert a 4MB flash hamar szűk keresztmetszetté válik...

  • fpeter84

    senior tag

    válasz csubuka #13100 üzenetére

    Ha nem akarsz rá sokat várni, akkor ez a legolcsóbb eu-s, ha meg ráér akkor kínából már 1$ alatt is végtelen a kínálat az usb serial kifejezésre... Az FT232-t inkább kerülném mert sok a hamis amit az eredeti driver hajlamos kivégezni, a PL2303-al is vannak gondok a klónok körül. Amit talán nem hamisítanak az a CP2102, illetve akkor már legyen igazi kínai, a CH340 csippel is jó tapasztalataim vannak..

    @amstro555: a #13097-ben írtam egy tippet, illetve javaslatot hogy érdemes lenne lecserélni az őskövület verziót ahelyett hogy próbálod lélegeztetőgépen tartani!

  • fpeter84

    senior tag

    Sziasztok!

    Beszereztem egy Mi R3 routert, de most szembesültem vele ha jól látom hogy elég felületesen sikerült átfutnom az openwrt támogatást - erre akkor még nincsen per pillanat LEDE/snapshot? Illetve ha jól értelmezem akkor a NAND támogatás hiányában nincsen még rá, de ha SPI flash-t tesz az ember a nyákra rátöltve a megfelelő bootloader-t akkor akár használhatóvá is lehet tenni valamelyik másik testvér image-ével?

    Más: angol nyelvű INT firmware-el valakinek sikerült beizzítania valahogy az ssh támogatást? Kínaival sikerült (miwifi_r3_all_55ac7_2.11.20.bin, illetve ebből upgrade-elt legújabb 2.25.50 is), de annak a paneljén sehol nem látok nyelv állítást. Ahogy nézem ugyan erősen retró kernellel (2.6.36), de ez is egy csonka openwrt valahol, lehet ezzel is meg tudnám csinálni amit akarok, de azért nem lenne rossz az angol nyelvű webgui...

  • fpeter84

    senior tag

    válasz Headless #13144 üzenetére

    Pont azért választottam a 3G-vel szemben ezt mert könnyen beszerezhető itthon is olcsón, és mert a LAN portokra nem dugok semmit, csak wifi repeater lenne: a 2.4GHz-es rádiója rácsatlakozik egy adott AP-re, majd ebből csinál egy 2.4GHz-es (kompatibilitási okokból, van még régi csak ezt ismerő eszköz a háznál), valamint egy 5GHz-es AP-t. Reményeim szerint így el tudom érni a maximális sávszélességet, hogy a forgalom nagyja nem azonos frekvencián közlekedik majd...

  • fpeter84

    senior tag

    ptpt52 repo-jából sikerült egy friss és jól működő LEDE-t fordítanom a MIR3-ra és úgytűnik jó is lesz arra a 2.4 > 2.4 & 5GHz repeater célra amire megálmodtam, és annyira tetszik a vas hogy elgondolkodtam rajta hogy itthonra is kellene egy hasonló, de mivel itt adott a gigás net ezért természetesen a MIR3G nagytesót... A banggood 44$-os áránál van most jobb ajánlat a piacon? Nem találtam még... Esetleg hasonló áron eu-n belülről valahol? A fehérvári hardveraprós hirdetést megtaláltam...

  • fpeter84

    senior tag

    válasz adabo #13156 üzenetére

    Az hogy USB 3.0 önmagában még semmit nem jelent - csak az átviteli felület elméleti maximumát - attól maga a tár hardver lehet lassú írásban olvasásban. Van olyan USB 3.0 pendrive-om ami max 10MB/s-el ír és alig 5-el olvas - igen, ez is ritka hogy lassabban olvas mint ír :)

    PC-re dugva benchmark-ok alatt hogy teljesít ugyanez a háttértár?

    A hdparm tesztelésednél az a cached/buffered biztosan erősen belecsal a végeredménybe, célszerű lenne ezeket letiltva a nyers háttértár sebességet mérni...

    [ Szerkesztve ]

  • fpeter84

    senior tag

    Sziasztok!

    Bár úton van már egy MIR3G is, de most a MIR3 feltérképezésével játszok... A ptpt52 féle openwrt jól bevált, szépen teszi a dolgát. Most az elérhető GPIO lábak feltérképezésével próbálkozok. Addig eljutottam, hogy megvan a 3 led, a reset gomb valamint egy a GPIO0, de pl az SPI padokon lévőket nem sikerült élesztenem...

    Az mt7620a.dtsi-ben átírtam a gpio1/2/3 mux-okat enabled-re (dmesg-ben megjelent mind), az spi0 és spi1 alapból disabled (dmesg-ben nincs is nyoma spi-nek), a MIWIFI-R3.dts-ben pedig a gpio-keys és gpio-leds -nél átírtam a lábak számát nem létező tartományba, így felszabadítottam őket az exportálásra és működnek is...

    Az spi-nél próbálkoztam azzal is hogy a MIWIFI-R3.dts-ben a &pinctrl-nál a rgmii1 mögé írtam hogy spi, utána az mt7620a.dtsi-ben az spi_pins-nél a ralink,function-t gpio-ra, de ugyanúgy ezt a hibaüzenetet kapom továbbra is:

    root@OpenWrt:/sys/class/gpio# echo "4" > export
    [ 70.433195] rt2880-pinmux pinctrl: pin 4 is not set to gpio mux
    [ 70.439857] rt2880-pinmux pinctrl: request() failed for pin 4
    [ 70.445894] rt2880-pinmux pinctrl: pin-4 (pio:4) status -22
    ash: write error: Invalid argument

    Valaki meg tudja mondani, hogy hogyan tudom átrugdosni a mux-ot gpio módba?

  • fpeter84

    senior tag

    válasz patesz #13188 üzenetére

    Elvileg már nagyon közel jár a MIR3G-m de még mindig nem hozta meg a ződmikulás, szóval gyakorlati tapasztalatom nincsen vele - csak annyit tudok amit itt olvastam meg amit Te is megtaláltál, hogy a támogatása snapshot szintnél jár, illetve feltehetően belekerül a következő stable release-be is, mert a rc2-ben is benne van...

    A MIR3-ra se lehetetlen feladat openwrt-t fordítani, mert pl a ptpt52 féle forrás készen áll, pl egy vmware pár tíz giga szabad tárral és egy abban futó ubuntu-val könnyen le lehet fordítani, illetve esetleg saját szájíz szerint igazítani még rajta, és atomstabilnak bizonyult nálam eddig. De tény hogy a MIR3G jóval fejlettebb hardverrel rendelkezik, de akinek csak egy 2.4/5G képes repeater kell pl - nem szempont a gigás wan/lan - annak jó választás lehet a MIR3 is jóval olcsóbban...

    Eddig 17 GPIO portot sikerült beazonosítanom a MIR3-on, szóval elég jó DIY/IoT/home automation alap lehet annak, aki nem akar RPi-t venni táppal, memóriakártyával többszörös áron. Amivel még gondban vagyok, hogy az SPI_CS1, HOLD, WP lábakhoz tartozó mux group nevet nem tudtam beazonosítani - minden más megvan - így ezeket még nem tudtam végigpróbálni hogy valahol elérhetőek e a nyákon... Sajnos se a hardveres I2C, se az I2S, se a második sorosport nem érhető el sehol, de van teljesértékű hardveres SPI, az I2C meg működik bitbang-el, ott úgysem kell akkora sávszél... Ha megjön a MIR3G, akkor azt is igyekszem feltérképezni és majd mindkettőt publikálom a hivatalos wiki-n...

    [ Szerkesztve ]

  • fpeter84

    senior tag

    válasz patesz #13191 üzenetére

    Még ugyan nem próbálkoztam vele, de ha jól tudom akkor a VPN elég erőforrás igényes, szóval ahhoz lehet nem árt a dupla proci és dupla memória kapacitás

  • fpeter84

    senior tag

    válasz patesz #13193 üzenetére

    Úgy értettem ahogy suste írja: a MIR3 1 MIPS mag @ 580MHz 128MB memóriával bár sokmindenre tökéletesen elég, de intenzívebb feladatra jobb választás a MIR3G 2 MIPS mag @ 880MHz 256MB memóriával, nem beszélve a gigabites WAN/LAN és USB3 előnyéről...

    A MIR3-at akkor ajánlanám ha csak valami háttér automatizálási feladatot végez, vagy Wifi repeater az elsődleges funkciója, de a MIR3G hardveres előnye igen jelentős, ha valahová kell a plussz kakaó akkor mindenképpen azt érdemes választani! Plussz kezdőként valóban egyszerűbb ráhúzni a kész firmware-t mint sajátot fordítani - bár idővel érdemes beletanulni abba is...

  • fpeter84

    senior tag

    válasz suste #13196 üzenetére

    Hmm, és miből adódik össze ez a 2+2 szál? Valami HyperThreading-szerű virtuális mag duplázás a 7621-es 2 ALU-ján? Vagy az 5GHz-es wifit adó csippből van valahogy átrántva a PCIe buszon?

  • fpeter84

    senior tag

    válasz suste #13200 üzenetére

    Meg is találtam az MT7621 programming guide-ban:

    MIPS MT Application Specific Extension (ASE)
    - Support for 2 Virtual Processing Elements (VPEs) per CORE
    - One Thread Context (TC) per VPE

    Sajnos az MT7620 a MIR3-ban ezt se tudja - valóban jóval egyszerűbb rendszer, bár még így is jó ez sokmindenre. De sok feldolgozószál esetén nem kérdés a MIR3G előnye - pl torrent, webszerver, stb... No ez is egy érdekes szempont lesz az összehasonlításra... Csak az órajel többlettel és 2 maggal elvileg bő 3x erősebb a G - nyilván nem várok 6x sebességet a "HT"-től, de kíváncsi vagyok hogy mennyit számít. Persze egy gyatra hardveres / szoftveres implementációval akár jelentős teljesítmény veszteséget is okozhat egy ilyen technikai varázslat :DDD

  • fpeter84

    senior tag

    válasz suste #13202 üzenetére

    Pontosan mi micsoda ezekben az oszlopokban? T1-4, count, T-avg? Egyáltalán milyen teszttel?

    A több mag, illetve azon belül több szál előnye alapjában véve nyilván nem egy egy szálas aritmetikai benchmark vagy disk műveletben fog meglátszani, hanem pl egy apache+mysql+php szerver futtatásakor vagy sok szálas torrentezésnél...

  • fpeter84

    senior tag

    Sziasztok!

    MIR3G-vel használ valaki itt USB 2.0 / 3.0 háttértárat? USB 3.0 usb-storage-uas-el abszolút nem akar működni a dolog, USB 2.0 módba szorítva (hekkelt kábellel) usb-storage-uas megyeget de egészen szánalmasan lassú 5-6MB/sec (SSD-re gigabiten ftp-vel), USB 2.0 usb-storage se villant nagyot, 10-11MB/sec...

    Az a baj, hogy egy ideje itt félre volt téve a vas - fogalmam sincsen sajnos hogy milyen owrt verzióval, de valami fél évvel ezelőtti snapshot lehetett - és amikor elsőre nekifutottam a próbálgatásnak egy USB 2.0 usb-storage módban betöltött adapterrel akkor kifejezetten bíztató értékeket villantott, úgy 27MB/sec tartós írásra ugyanúgy ftp-re gigabiten keresztül - gondoltam faxa, már ez se rossz de USB 3.0-al hátha gyorsabb lesz. De az uas-hez kellett még a kernel package hozzá amit nem rakott fel opkg-vel - ebből gondolom hogy valami snapshot lehetett előtte is - ezért gondolkodás nélkül letúrtam és elkezdtem a mostani snapshot-al meg 18.06.1-el játszani - és azóta csak a fenti silány értékeket tudom elérni, egyszer sem ment számottevően 10MB/sec fölé!

    Most rengeteg USB ház és adapter van körülöttem sokféle chipset-el, de mind ugyanazt hozza - lelombozó gyatra értékeket... :(

    5x USB 3.0 usb-storage-uas támogatással, 1x USB 3.0 usb-storage móddal, 4x USB 2.0 usb-storage móddal

    Nektek mi a tapasztalatotok? Csak álmodtam volna azt a 27MB/sec-et USB 2.0-n? :DDD Most annyira távol vagyok tőle, hogy már abban se vagyok biztos hogy jól emlékszem...

    Az USB 3.0 usb-storage-uas egyébként ilyen hibaüzenettel nem akar éledni egyik chipset-el sem:

    [ 703.521922] usb 2-1: new SuperSpeed USB device number 3 using xhci-mtk
    [ 703.555510] scsi host0: uas
    [ 703.559411] xhci-mtk 1e1c0000.xhci: ERROR Transfer event for unknown stream ring slot 1 ep 6
    [ 703.567859] xhci-mtk 1e1c0000.xhci: @000000000f7803c0 0fd47200 00000000 05000000 01078001
    [ 703.576005] xhci-mtk 1e1c0000.xhci: ERROR Transfer event for unknown stream ring slot 1 ep 2
    [ 703.584407] xhci-mtk 1e1c0000.xhci: @000000000f7803d0 0fd47100 00000000 05000000 01038001
    [ 724.421997] scsi 0:0:0:0: tag#0 uas_eh_abort_handler 0 uas-tag 1 inflight: CMD IN
    [ 724.429602] scsi 0:0:0:0: tag#0 CDB: opcode=0x12 12 00 00 00 24 00
    [ 724.436022] xhci-mtk 1e1c0000.xhci: Mismatch between completed Set TR Deq Ptr command & xHCI internal state.
    [ 724.445828] xhci-mtk 1e1c0000.xhci: ep deq seg = 8e787000, deq ptr = af36c010
    [ 725.511858] scsi host0: uas_eh_device_reset_handler FAILED to get lock err -16
    [ 725.519086] scsi 0:0:0:0: Device offlined - not ready after error recovery

    Ráguglizva pár találat volt, de egyik sem valós megoldást javasolt csak workaround-ként így úgy megközelítve visszarugdosták usb-storage módba, illetve sok helyen kijelentették hogy problem solved, a 4.14.1x megoldotta - nálam most újabb kernel van és nem úgy tűnik hogy megoldódott... :U

  • fpeter84

    senior tag

    Az a fura, hogy nem úgy általában az USB 3.0 eszközökkel van baja, mert kártyaolvasó, usb-storage driverrel futó eszközök működnek rajta, de még az USB 2.0 módban felcsatoltaknál is lassabban - de usb-storage-uas-t egyet se találtam ami működne, márpedig az összes mai gyors külső vinyóház ilyen lenne...

    100MB/sec USB 3.0 eszközzel? Valami jóféle pendrive vagy külső HDD/SSD?

    Kár hogy nincsenek normális antennái ennek a DIR-860L -nek... Meg a MIR3G-hez képest 2-2.5x árat se nagyon indokolja a fele RAM és flash... Kezdek abba az irányba csúszni, hogy x86 alapú nas/routert építsek... :U

  • fpeter84

    senior tag

    válasz vargalex #13715 üzenetére

    Ha usb-storage -el megy akkor az valami elég régi ház lehet - van itthon egy sok sok éves tevion (aldi?) ami bár USB 3-as, mégis ilyen módban megy, és inicializáláskor nem láttam olyat hogy az unusual_uas.h külön szabályai érvényesültek volna rá és ezért visszarúgta volna usb-storage-uas-ről sima usb-storage módba... Bótból elhoztam a 14 napos elállás lehetőségével 4 másik házat, ami legalább 3 új chipset az id-k alapján különféle gyártóktól, és mind usb-storage-uas-nek akarja magát inicializálni sikertelenül...

    Ha magam beírom az unusual_uas.h -be egyik másikat, akkor usb-storage-ként működnek, de 6-10MB/sec között vergődnek csak, illetve hasonlóan viselkednek akkor is ha egy hekkelt kábelen keresztül csatlakoztatom őket ami az USB 3.0 portból külön vezeti a 3 és 2 szálait, és a 2-re csatlakoztatom a 3-as eszközt. Ilyenkor usb-storage-uas-ként működnek 480mbit módban, de szintén a 6-10MB/sec sávban szenvedve...

    Már csak azt nem tudom, hogy mi a fene volt az az előzetes mérésem hogy az USB 2.0 adapterrel 27MB/sec írás, 35MB/sec olvasás...

    Idén 06.29-én adták fel a GB csomagot, 2-3 hét alatt jött meg, tehát valami augusztus végi-szeptember eleji snapshot lehetett rajta. Hogyan lehet legegyszerűbben megállapítani, hogy egy egy snapshot verzió milyen dátumhoz köthető?

    A dlink-re első nekifutásra 25e-es új árat találtam - azt erősen sokalltam a MIR3G dupla hardverrel ~10-11e-es új árához képest - persze közvetlenül kínából...

    [ Szerkesztve ]

  • fpeter84

    senior tag

    válasz Headless #13718 üzenetére

    LEDE fut neked rajta? Mert sehol nem látom a LEDE verziók alatt a MIR3G-t... Vagy ahhoz még külön patch-elésre volt szükség, nem hivatalos LEDE verzió?

    Közvetlenül nem próbáltad még rákötni az USB3-as külső házad a portra, hogy úgy mit teljesít? Én pont azon buzdultam fel, hogy sikerült csinálnom egy Y splittert, amin egyszerre működhetne az USB3-as ház köztes HUB lassítása nélkül, valamint még ott van az USB2 port amire HUB-al mehetne a többi eszköz... Egyelőre egy mezei USB3-as kábel szétvágásával csináltam meg, aztán ha összeállna így a rendszer akkor már kinéztem kínából 2 adaptert amiknek a kombinálásával stabilabb profibb módon is meg lehetne oldani ugyanezt...

    ----------

    Más: ezen a 2C4T 880MHz MTK procin szerintetek mennyi esély volna DVB adás transzkódolásra? Az alap tvheadend csomag sajnos nem támogatja ezt a funkciót, újat kellene fordítani belőle a kipróbálásához és még nem nagyon akart összejönni...

  • fpeter84

    senior tag

    válasz vargalex #13719 üzenetére

    fene, ez csak 2.5 colos, nekem 3.5-es vinyóhoz kellene - megnéznéd légyszíves, hogy az adapter része az egyben kiöntött darabnak tűnik, vagy látszólag szét lehetne e feszegetni? 12V külső betápolása miatt kérdezem...

    illetve egy lsusb kimenetet és inicializáláskori dmesg szakaszt be tudnál másolni?

  • fpeter84

    senior tag

    válasz Anubis126 #13726 üzenetére

    a MIR3-ra nincsen hivatalos OpenWrt támogatás, vagy kész firmware-eket lehet találni vagy fordítani kell pl a ptpt52 félét - nálam az utóbbival működik rendesen

    @vargalex: be tudnád vágni a 860L-ről a dmesg vonatkozó szakaszát a "new SuperSpeed USB device"-tól amikor csatlakoztatod?

  • fpeter84

    senior tag

    válasz Headless #13729 üzenetére

    egy próbát megérhet, délután megnézem :R

    van egyébként benne változtatás kernel vagy egyéb kód szinten, vagy csak előre beleraktad az általad használt programokat, konfigokat hogy ne kelljen külön telepíteni mindent?

  • fpeter84

    senior tag

    válasz Headless #13732 üzenetére

    meglesem ha hazaértem - azt jól látom hogy usb-storage-uas nincsen benne? vagy csak kimaradt a felsorolásból? mert nekem úgy tűnt eddig, hogy a környezetemben minden fellelhető USB 3.0 ház/adapter igényli...

  • fpeter84

    senior tag

    válasz ZPKing #13734 üzenetére

    azt nem tudom megmondani hogy gyári funkció van e ilyenre, vagy hotplug.d-vel lehet e ilyet is érzékeltetni, de a dmesg kernel logba bekerül - arra lehet írni egy shell/perl/python scriptet ami időnként átnézi és ha ilyet lát benne akkor azt riportolja valamilyen formában

  • fpeter84

    senior tag

    válasz Headless #13732 üzenetére

    és megy uas nélkül! ez itt a csel, sztem vargalex-nél is ott lesz ez a sor:

    [ 447.966142] usb 2-1: new SuperSpeed USB device number 2 using xhci-mtk
    [ 447.998142] usb-storage 2-1:1.0: USB Mass Storage device detected
    [ 448.004754] usb-storage 2-1:1.0: Quirks match for vid 174c pid 55aa: 400000
    [ 448.011943] scsi host0: usb-storage 2-1:1.0
    [ 449.078050] scsi 0:0:0:0: Direct-Access ASMedia AS2115 0 PQ: 0 ANSI: 6
    [ 449.103156] sd 0:0:0:0: [sda] 117231408 512-byte logical blocks: (60.0 GB/55.9 GiB)
    [ 449.111205] sd 0:0:0:0: [sda] Write Protect is off
    [ 449.116581] sd 0:0:0:0: [sda] Write cache: enabled, read cache: enabled, doesn't support DPO or FUA
    [ 449.128024] sda: sda1
    [ 449.135086] sd 0:0:0:0: [sda] Attached SCSI disk
    [ 449.585758] EXT4-fs (sda1): recovery complete
    [ 449.590196] EXT4-fs (sda1): mounted filesystem with ordered data mode. Opts: (null)

    Vagyis benne van megfelelő formában az unusual_uas.h -ban, ezért az USB 3.0 UAS parancsai helyett az USB 2.0 protokol parancsaival használja de USB 3.0 felületen kereszül! Elméletben kevesebb az overhead UAS-el így valamivel gyorsabbnak kéne lennie, de ha úgy nem megy valami bug miatt, így meg kis veszteséggel ugyan de még mindig elég fürgén meg megy, akkor nyilván az utóbbi a megoldás... Első nekifutásra 25MB/sec írás, 65MB/sec olvasás egy bő másfél gigás fájlra egy filléres házban gigabit vsftpd -n keresztül... Itt van még most másik 4 USB 3.0 ház mellettem, mindjárt végigzongorázom mindet...

    Viszont van itt azért baj: a legnagyobb, hogy nem akar a wan-ján IP címet kapni és nincsen net se rajta emiatt. Emellett már eltörpülnek az olyanok, hogy pl miért magyarul vartyog ez a szerencsétlen luci? Feláll a szőr a hátamon tőle :DDD Továbbá a samba sem akar elindulni hiába van engedélyezve és valamiért a logread-be sem ír semmi panasz kimenetet hogy miért...

    Hogyan tudom centire pontosan ennek a r8353-d27d87c verziónak a forrását letölteni? Régen valami svn checkout paranccsal lehetett konkrét verzióra hivatkozni de az úgy tudom már nem működik a mostani github-on...

    [ Szerkesztve ]

  • fpeter84

    senior tag

    válasz suste #13737 üzenetére

    mivel más nincs is, csak angol os angol böngészővel ezért ezen nem múlhat - de megtaláltam a nyelvi beállításokat és ott is csak auto és magyar van csak, angol nincsen, szóval ez gondolom ilyen kiherélt verzió lehet

  • fpeter84

    senior tag

    válasz Headless #13741 üzenetére

    Köszi, ez az uci parancs megoldotta a nyelv kérdését - eddig is auto volt, mégis ragaszkodott a magyarhoz - most így auto angol, de a felkínált alternatíva továbbra is csak a magyar, angol sehol, de mégis angolul beszél úgyhogy így ok...

    Nagyobb baj hogy a wan-al nem jutok dűlőre - dhcp ahogy lennie kell, a kernel logban érzékeli is a kábel csatlakoztatást de utána semmi nem történik... a LAN oldal megy pöccre, csak a static IP-t kell átírnom kezdéskor a network configban mert összeveszne az elsődleges digi routerrel... Természetesen a kernel és rootfs sütése után első lépés egy firstboot/reboot volt, nehogy valami régi konfig maradvány bezavarjon...

    Az a fura, hogy a 18.06.0, 18.06.1 és a legújab snapshot is ugyanúgy eldobja az USB3 adaptereket UAS módban - pedig nekem nem úgy tűnik most így első körben átnézve az lsmod és opkg list_installed listákat hogy bármi hiányozna. Megvan az eredeti forráskód amiből fordítottátok ezt a verziót? A drivers/usb/storage/unusual_uas.h tartalmát illetve a .config-ot a gyökérből megkérhetnélek hogy tegyétek fel pl pastebin-re vagy valahová?

  • fpeter84

    senior tag

    válasz Headless #13743 üzenetére

    Konfigból szoktam átírni az ilyet, nem idegen a vi, perl/bash programozásra is aktívan használom :))

    De kiderült hogy a hiba az én készülékemben volt - jobban mondva egy köztes MR3220 openwrt-s routerben amit váltana ez a MIR3G - gondolt egyet és többé nem osztott IP-t a LAN portjain senkinek. A wifi kifogástalanul ment ezért eszembe se jutott hogy ott lehet a gond, de egy reboot után helyreállt a rend. Nem tudom mi okozhatta, ilyet még sosem csinált, atomstabil volt eddig minden szempontból pedig egy igen sok éves házilag duplázott memóriájú példány szegényke :)

    Közben visszaraktam egy friss snapshot-ot - ott kezdett gyanús lenni a dolog amikor azon se akart úgy működni a wan ahogy eddig 100x gond nélkül ment - most megpróbálom ugyanazokat a csomagokat feltenni és kiderül...

    Egyébként azért használok dupla routert, mert a digis az optikai szálon bejövő net miatt megkerülhetetlen, viszont nem bízok az ilyen kókány gyártók firmware-eiben, nyugodtabb vagyok ha a lényeges dolgaim openwrt mögött vannak... Tudom hogy némi plussz macera, de azért nem kell minden nap port forwardot állítgatni, és vérpistike gamer sem vagyok hogy minden lehelletnyi ping növekedés érdekeljen...

    [ Szerkesztve ]

  • fpeter84

    senior tag

    friss snapshot-ra feltettem 100%-ig mindent (még azt is aminek tuti semmi köze hozzá adblock-tól wwan-ig) ami a Tiétekben benne volt, és így sem mennek, tehát nem csomagon múlik, hanem valami kernel patch vagy független konfig fájl...

    meg tudnátok osztani az eredeti forráskódból az említett unusual_uas.h-t meg a .config-ot? hátha megtalálom a különbséget...

  • fpeter84

    senior tag

    válasz Headless #13746 üzenetére

    magában már próbáltam 18.06.0 és 18.06.1-et is, de most megpróbálom pofánvágni a sok package-el azt is, hátha...

  • fpeter84

    senior tag

    nem nyert, a 18.06.1-el is ugyanúgy nem hajlandó sima usb-storage-ként detektálni őket, ha pedig felrakom az uas modult is akkor mindenre hibát dobál... hiányoznak a quirk bejegyzések amitől uas nélkül is tudnának inicializálódni... most az a kérdés, hogy a Ti kerneletekbe van beleforgatva az unusual_uas.h-n keresztül a különbség, vagy valahogy a kernel modul betöltő konfigokon keresztül érvényesülő szabályokkal... visszateszem a Tiéteket és folytatom tovább a kutakodást hogy hol lehet a különbség...

  • fpeter84

    senior tag

    válasz Headless #13749 üzenetére

    persze, az is ott volt a Tiétekből származó listában, felment az is de nem volt hatása...

    viszont gáz van - nem tudom hol mi sérült meg, de amikor visszatettem a Ti kernel és rootfs image-eteket - ugyanazt ami előtte már egyszer ugye ment - valami bebaxott és reboot után az mtd betöltésnél kernel panic-al összeomlik és újraindul. Jól látom, hogy ez a halálra herélt uboot csak a kernelt vagy magát a bootloadert hajlandó tftp-ről a flash-be írni? És mi van a rootfs-el? Egyetlen opcióként a soros kermit áttöltést látom a loadb paranccsal - de itt rendesen kell matekozni mire kitalálja az ember a nand parancsokat a helyes flash törléshez majd memóriából adat átemeléshez... ráadásul 115200 baud-on a kisebb rootfs-ek is fél óra mire átmásznak... vagy valamit rosszul értelmezek a uboot-ban? a help alig ad vissza pár lehetséges parancsot...

  • fpeter84

    senior tag

    válasz vargalex #13753 üzenetére

    Headless-ével mind az 5 most körülöttem lévő USB3-as ház tökéletesen működik nálam - nem tudom mikori verziót próbáltatok, de lehet érdemes lenne ezt az utóbbit is...

    Hát ezt a recovery dolgot asszem jól elkapkodtam/elbaxtam... Semmi életjel a soroson és a rádugott pendrive/memkártya olvasót se próbálja piszkálni. Akár nyomom a resetet akár nem, táp ráadásakor egy pirosat villan, kialszik majd fixen világít a narancs és ennyi, semmi életjel... :(

    Asszem most elrakom magam holnapra - több kárt már ne okozzak - aztán holnap megpróbálok utánaolvasni hogy lehet e még kezdeni így vele valamit...

  • fpeter84

    senior tag

    No a MIR3G-t valamelyest sikerült talpraállítanom, de azért van xar a palacsintában... A NAND tartalma összekutyulódott, kuka - ha lenne NAND íróm akkor akár helyre is lehetne rakni egy másik ilyen router tartalmával, de annyit nem ér a dolog hogy ezért vegyek. Helyette az orosz 4pda-s forrásból találtam egy SPI flash-be rakható 18.06.0 image-et (ilyen íróm és 16MB-os flash-em is volt régi projektekből) ami működik de valami nem százas mégsem: ha csak úgy elindítom a routert, akkor megáll a bootloader azzal hogy nem találja a flash-t, nincsen miről bútólni - érdekes hiszen már a bootloader is onnan indult el... Ha úgy kapcsolom be hogy tapizom az alját a NAND padok körül, akkor többnyire látja a flash-t és onnantól atomstabilan teszi a dolgát (indítás után el is lehet engedni persze)...

    A másik problémám, hogy ugyan működik ez az image teljesen jól, de a forrását mintha nem nagyon osztotta volna meg az orosz fórumos (mogvai), így custom kernel moduljaim nem lesznek. Ezen túl elvileg emlegetik hogy a padavan-ból is van SPI verzió, de semmi letölthetőt nem találtam és a padavan image generátor se hallott róla... Azért megpróbálok majd még írni a fórumra, hátha akad még valami...

    Működnek az USB 3.0 házak is usb-storage módban uas nélkül - van amelyik írja azt a "Quirks match for vid..." üzenetet, de pl az Orico nem írja, csak egyszerűen usb-storage-el működik mint vargalex-é

  • fpeter84

    senior tag

    válasz woodworm #13785 üzenetére

    thx, futok vele mégegy kört - egyszer már néztem de akkor nem találtam ilyet...

  • fpeter84

    senior tag

    megtaláltam, már fordul is a firmware egy próbára - csak azt nem tudom, hogy hol hogyan lehetne belevarázsolni a szükséges kernel modulokat - egy mygica T230 DVB-C/T tunerről volna szó, amihez nincsen támogatás az alap openwrt menürendszerében sem - kernel_menuconfig-ból kellett összehalászni egy nagycsomó modult mire meglett minden szükséges driver...

  • fpeter84

    senior tag

    Felesleges is küzdenem a padavan-al, ez alatt ősöreg 3.4.113 kernel fut :( A tunerem teljes támogatása csak a 3.19-től került bele... Akkor a mogvai féle verzió forrását kell előkerítenem valahonnan... :U

Új hozzászólás Aktív témák