Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • suste

    veterán

    válasz maestro87 #14038 üzenetére

    Ismét a tönkrement a szoftver dolog :W
    Pedig szinte 100% hogy a hw öregedés a baj. Gondolom gyári táp, és a 4300 nem mai darab....

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz maestro87 #14038 üzenetére

    @maestro87 : Ha nem állítgattad az Openwrt-t, akkor nem kéne annak bármi bajának lennie. A flash chipben nem szoktak maguktól változni az adatok. (Nem frissül magától.)
    Amúgy akkor sem kéne gondjának lennie, ha túl sok eszköz sokat forgalmaz, akkor egyszerűen mindenki lassabban kapja az adatokat.
    Nekem inkább az a fura, hogy a wifi nem enged kapcsolódni, annak a hibaüzenetnek érdemes lenne utánagúglizni. (Gyors keresés, itt pl. a csókának attól szűnt meg, hogy lejjebb vette az adóteljesítményt, ami a wifi chipre utal - nem bírja hosszú távú, nagy kimenő teljesítményű adást. Elég nehéz értelmes találat fogni, mert mindenki csak telefonra panaszkodik)
    Nekem a 1043 pl. az asszony céges gépétől feküdt le, ami borzalmas sok kapcsolatot nyit, és valószínű kevés volt a router RAM-ja. De pl. a 841 (mndegyik Openwrt-vel) nem.
    Gyanúgs nálad is egy wifi hiba (nekem pl. 100% wifi hibás másik 1043 is jónak tűnt, amíg nem kapott nagyobb terhelést, és az is ilyeneket csinált, hogy nem lehetett felcsatlakozni). Ha tudsz, akár kérj kölcsön egy másik routert, állítsd be ugyanúgy (ssid, ilyesmik), stb.
    Érdemes lenne másik csatornára átpakolni a forgalmatokat, mert az is lehet, hogy valami interferál a tiétekkel (pl. a szomszád Karácsonykor cserélt routert, és az azonos csatornára állt be veled...)

    @Suste : Nekem táptól még semmi nem csinált ilyet. Bemenő pufferektől sem. Ráadásul az összes TP kisebb feszre van méretezve, mint amit a router kiad (a 741, 841 pl. 3,3V-ról megy, a 9V két lépésben stabilizálódik le... Megfelelő helyre 3,3V kötve szépen működik :D)
    Ha a bemenő szűrés, vagy a tápegységben a szűrés/220 puffer elkezd pusztulni, azt én még csak abból vettem észre, hogy be se bootolt a cucc.
    Inkább wifi rádió gond lehet. Mondjuk kevesebb ilyen hiba van motanában, mint a 2000-es években, de még mindig nem látom úgy, hogy ezek a majd' 1W teljesítményű végfokok nagyon tartósak lennének.
    Pl. a 741, 841, G-s cuccok nekem nagyon jól bírják, több is van, amik borzalmas régóta mennek.

    Mondjuk két TP táp szétégett mostanában nálam (elhalt a táp, szétszed, kondicsere, biztosíték helyetti 1ohm cseréje, és következő bedugásnál már füstöl is... borzalmas gagyik)

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz maestro87 #14038 üzenetére

    Itt pedig ha megnézed, a forráskódhoz a kommenteket, ezek az üzenetek a jelerősséggel kapcsolatos visszautasításhoz tartoznak :

    /**
    * Quality network selection disable reason String (for debug purpose)
    */
    - private static final String[] QUALITY_NETWORK_SELECTION_DISABLE_REASON = {
    + public static final String[] QUALITY_NETWORK_SELECTION_DISABLE_REASON = {
    "NETWORK_SELECTION_ENABLE",
    - "NETWORK_SELECTION_DISABLED_BAD_LINK",
    "NETWORK_SELECTION_DISABLED_ASSOCIATION_REJECTION ",
    "NETWORK_SELECTION_DISABLED_AUTHENTICATION_FAILURE",
    "NETWORK_SELECTION_DISABLED_DHCP_FAILURE",

    Mutogatni való hater díszpinty

Új hozzászólás Aktív témák