Új hozzászólás Aktív témák

  • #40935168

    törölt tag

    Sziasztok,

    bérelek szervert a távolban és van egy eth0 interfész, rajta egy statikus ip, stb, ahogy kell, ennyi. Ez egy fizikai vas.

    Szeretnék rajta virtuális gépeket futtatni. Xen. Kernel megvan, betöltött, oké. Minden adott.
    Egy alap Debian, a minimumról tettem fel.

    Kérdésem a hálózatra vonatkozik: szeretnék létrehozni egy belső hálót (tipikus C osztályú 192.168.0.x-et) és az egyes VM-eknek ezt adni.

    A routing és egyéb része, iptables stb. okés lenne, de konkrétan bridge és hasonló szinten nem vagyok nagyon képben: a bridge (virtbr0 vagy br0 stb) tulképpen egy virtuális switch ?

    Szóval hogyan tudom azt az /etc/interfaces-ben definiálni, hogy eth0 mellett további virtuális interfészeim is megjelenjenek ? Nekik netet a host adna, szóval natolni szeretnék.

    Xen oldala azt írja, hogy eth0-t definiálni kell interfaces-ben de ip és egyebek nélkül, eth1-et is (ami passz, hogy fizikai-e vagy sem, nekem itt nyilván nem az kell) és a kettőt összeköti br0-ban, valahogy így:

    # This file describes the network interfaces available on your system
    # and how to activate them. For more information, see interfaces(5).

    # The loopback network interface
    auto lo br0
    iface lo inet loopback

    # Set up interfaces manually, avoiding conflicts with, e.g., network manager
    iface eth0 inet manual

    iface eth1 inet manual

    # Bridge setup
    iface br0 inet static
    bridge_ports eth0 eth1
    address 192.168.1.2
    broadcast 192.168.1.255
    netmask 255.255.255.0
    gateway 192.168.1.1

    Namost, annyit mond még az okosság, hogy eth0 ugye nem kap ip-t, ehelyett br0-nak kell felvennie a szolgáltatótól kapott ip címet. Na de ez sehogy nem áll össze a fejemben, akkor az olyan kvázi, mintha az egyik guest-em eth0-áját is a szolgáltató switch-ébe kötném, vagy rosszul látom ?

    Szóval nem kéne kizárnom magam a gépből, se a szolgáltatónál gubancot okoznom: egy eth0-tól teljesen izolált natolt belső hálózatra lenne szükségem, amiben a host belelógatja a lábát 192.168.1.1 ip-vel és csókolom, míg eth0 továbbra is kifele a külvilágra figyel.

    Ötlet ?

    Egy évvel ezelőtt KVM valahogy megcsinálta nekem jól, de ez most Xen..

Új hozzászólás Aktív témák