Új hozzászólás Aktív témák

  • Hooper

    őstag

    válasz TA68 #36468 üzenetére

    Nem kidobott pénz, de nem fogsz annyi különbséget látni ha a hd vagy fhd tartalom között.
    (sorozatot meg megkockáztatom badd se fog 720pnél nagyobba leszedni)
    Teljesen életesszerű hogy egy nappaliban a tv 2-4 méterre van egy átlagosnak mondható 32-48"os TVtől.
    fényt ugyanúgy kibocsájt, hangot ad, örömet okoz. de a részleteket, élességet nem fogod arról a távolságról úgy látni amit az adott felbontású tartalom valóban mutat.
    szvsz 3méterről egy 40"os tvn pl nem látod hogy fhd vagy hd megy (természetesen hd esetében nem a "lebutított" 500megás verziót nézed, hanem azonos minőségű ripet mint 1080esetében)
    Én legalábbis nem láttam.
    Anno 40" amikor volt én 2méterről néztem. inkább átrendeztem, közelebb húztam a bútorokat ameddig engedte.
    Aztán olyan lakás jött ahol 4méternél az istennek se tudtam közelebb menni a falhoz kanapéval.. oda jött a 107" vászon.

    Ez ugyan olyan mint a képnyomtatás.
    Egy óriásplakátnak pl nem kötelező tűélesnek lennie, mert ugyis több10méterről nézik.
    Egy szép fotót viszont a falra érdemes akkorában nyomtatni hogy a részletek ugyanúgy vissza jönnének mintha monitoron 1:1ben néznéd.
    azaz, került már ki fotóm BPi emeletes busz hátára óriásplakátként, megállóba citylightnak stb, de otthonra saját tájképet mivel központi helyre került ahol akár 1méterről is megnézed "csak" 110cm szélességben nyomtam ki. Jól néz ki 4méterről is, de ha közel hajolsz minden pont a helyén van. ez szempont volt, ezért nyomtattam szinte azonos felbontásból órásplakát helyett ekkorát.

    TVzési szokások/igények mindenkinél mások, de a boltban hiába nézed 1méterről a demo UHDt ha otthon berakod a sarokba 3méterre.
    Egy jó barátom elégedetten nézi SD tartalommal (mert gyorsan lejön) a 40"os TVjét 2,5méterről.
    Mozizni meg átjár hozzám :D de már eljutottunk oda hogy legalább már 720pt néha néha 1080at tölt.
    Ugyanakkor jól jöhet a 4k ha pl fotókat lősz ki rá (ha közelről nézed ;] )

Új hozzászólás Aktív témák