Új hozzászólás Aktív témák

  • Snooch

    újonc

    Nekem eddig nem volt tapasztalatom velük, remélem nem is lesz több. Nemrég felkeresett egy kifejezetten kedves, fiatal lány telefonon és mesélt nekem erről a szoftveres-webfejlesztős tanfolyamról. Kicsit furán hangzott, hogy 1 év, heti 1 alkalom és akkor profi leszek, de gondoltam ezek biztos nagyon tudnak valamit. Majd' lyukat beszélt a hölgy a hasamba, sűrűn emlegette a külföldön is elfogadott diploma szókapcsolatot. Lévén halál járatlan vagyok ilyen dolgokban, be is lelkesedtem. Másnap visszahívott, hogy akkor megadhatja-e az elérhetőségeimet egy oktatászervezőjüknek, mondtam persze, lássuk a medvét. Aztán eltelt még 1 nap, már kicsit másképp láttam a dolgokat és biztosabbnak láttam, ha előbb kicsit utánanézek ennek az egésznek neten, ismervén magamat annyira, hogy tudtam, ha kijönnek személyesen, nehezen fogok tudni nemet mondani, ha soknak találnám az összeget, stb. Így jutottam el erre a fórumra és még sok másikra is, amelyek egyikén sem olvastam semmi jót a képzésről. Pláne, hogy nekem nem csak a papír kellett volna, hanem a tényleges tudás mögötte. Na meg az anyagiakat is sokalltam. Eldöntöttem, ha hív az oktatásszervező, udvariasan elmondom neki, hogy ne is fáradjon, időközben meggondoltam magam. Így tartottam fairnek, ne raboljuk egymás idejét feleslegesen. Ezen a telefonbeszélgetésen pár perce vagyok túl, és komolyan megdöbbentem. Ilyen kultúrálatlan, bunkó és tahó hozzáállással én még nem találkoztam. Az elején én nem akartam senkit megsérteni, nem mondtam, hogy azért gondoltam meg magam, mert olvastam, hogy elég gyenge az oktatásuk színvonala, csak annyit mondtam, hogy az eltelt napokban, különböző okokból kifolyólag meggondoltam magam. Erre a nő alpári módon nekem esett, olyan stílusban és hangnemben beszélt velem, mintha valami utolsó sz*rjankó lennék. Hogy akkor én mi a fenének kértem tájékoztatást. Mondtam neki, hogy egyrészt először ők kerestek meg engem, másrészt pedig épp most mondom le a tájékoztatást, megtettem volna már hamarabb, ha nem állandóan rejtett számról hívtak volna és vissza tudtam volna hívni őket. Egy darabig még alázott a nő, ami elsőre annyira megdöbbentett, hogy hülye mód, csak hebegtem-habogtam, épp csak nem kértem elnézést, hogy még élek egyáltalán. Aztán a végén minden köszönés nélkül rámvágta a telefont.

    Namost, innentől kezdve, akkor sem tenném be a lábukat az iskolájukba, ha ingyen nyújtanák a lehető legszínvonalasabb oktatást. Azt hiszem ezzel a viselkedéssel ez a nő az egész iskolát fémjelezte. Kritikán aluli.

Új hozzászólás Aktív témák