Új hozzászólás Aktív témák

  • cizella

    csendes tag

    válasz Flashcash #349 üzenetére

    Szép kövér topik ez a fogyasztóvédelmi, méltatlanul háttérbe szorulva.

    [ Szerkesztve ]

    "A későn megjött ész olyan, mintha meg se jött volna."

  • cizella

    csendes tag

    válasz sxa #347 üzenetére

    Friss fórumozónak is lehet megalapozott véleménye, hogyne. De te is fontosnak tartottad hangsúlyozni, hogy már 10 éve tanítasz a XX iskolában. Szerintem viszonylag egyszerűen belátható, hogy sokkal könnyebb annak a hitelességét ellenőrizni, aki mögött kétezer hozzászólás van, mint egy aznap regisztrált hozzászólóét, akinek az úgynevezett tapasztalatai alá simán beférne, hogy "fizetett hirdetés".

    A nagyját tekintve megegyezik a tapasztalatom az általad leírtakkal. Nekünk is elmondták, hogy mire számíthatunk, mit fogunk tanulni, volt nagyszerű hangulat, a tanár a tudása legjavát nyújtotta. Nincs ezzel semmi baj, hogy háromgyerekes anyukák kikapcsolódni járnak oda, meg a számítógép bekapcsolásától eljutnak a honlapszerű képződmény létrehozásáig. Az a baj, hogy nem erről volt szó. Hihető, hogy a többségnek ez a színvonal megfelel, de a nem kicsi kisebbség teljes joggal érzi, hogy nagyon rondán átverték. És ne vedd magadra, de ezt az érzést csak erősíti a XX iskolának a fórumokon való jellegzetes jelenléte. Semmi jele ugyanis annak, hogy a XX iskola felszámolta a sokak által kifogásolt problémákat, vagy legalább komoly erőfeszítéseket tett ilyen irányban. Milyenek a mostani tankönyvek, mennyire kötődik az oktatás a tankönyekhez, honnan és milyen áron jutnak hozzá a tanulók a szoftverekhez, például. Az ilyen kérdésekre nem válasz, hogy aki szorgalmas, az sokra viszi, és nagyon jó a hangulat, a gyerek pedig boldog. ("Nagy Tamás, a XX Iskola szegedi központjának irodavezetője azt mondta, évente 6-8 ezer ember tanul náluk, a diákok 10 százalékával szemben adnak ki fizetési meghagyást, ... Összehasonlításként azt mondta, hogy a bankok esetében 40-50 százalék a bedőlt ügyfelek aránya" - ez mi? Nem olyan rossz a végrehajtás előtt álló ügyek aránya egy kimagaslónak mondott felnőttképzési intézetnél, mint egy hitelintézetnél? )

    Nem tudom, van-e olyan fórumozó, akit még mindig érdekel egy referenciamunka. Tulajdonképpen felesleges, elmondtátok már a sorok közt, hogy mit lehetne látni, ha lehetne.

    [ Módosította: KEndre ]

    "A későn megjött ész olyan, mintha meg se jött volna."

  • koxx

    MODERÁTOR

    válasz cizella #352 üzenetére

    Egy photoshop tanfolyam ára: 40ó - 64.000 Ft. Igaz itt nem ígérnek mindenféle könyveket, eredeti/másolt szoftvereket meg mindenféle mesediplomákat, de ki lehet számolni, hogy egy komplett XX-es tanfolyam árából hány ilyen adobe kurzust lehet elvégezni.

    A referencia honlap engem továbbra is érdekel. :)

    #348: "Etikátlan dolognak tartom, hogy bárki úgy bírálgatja az iskolát, hogy személyes tapasztalata még nem volt velük, csak megtetszett egy előző fórumozó negatív kritikája és ezen felbátorodva beáll ő is a sorba."
    Azért olvass kicsit vissza, rá fogsz jönni, hogy többnyire olyan emberek szídták imádott iskoládat akik maguk is elvégezték és elégedetlenek voltak.

    [ Módosította: KEndre ]

  • Poszy

    csendes tag

    Üdv!

    Én 2005-ben végeztem el ezt a fost, kaptam is érte egy szép nagy A4-es DIPLOMÁT :DDD , amely szerint 90%-os eredményt értem el. Mint mindenki... Amúgy elvileg középfokú számítástechnikai szoftverüzemeltető és webtervező "szakon" végeztem. :DDD Kaptam pár darab könyvet meg egy noname írt cd lemezt, ami mellesleg vírusos volt. Nevetséges! Semmit nem érek ezzel a hulladék szar papírral...370.000Ft-ért :((( Bánom, hogy ANNO belementem. A tanár okés volt jól magyarázott, de sajnos azokat a dolgokat én már mind tudtam amiről szó volt. 1991-ben ültem le először gép elé...1 év alatt kb. 6-7 napot voltam suliban. Mellesleg a képzés helye Budaörs volt. Mindenkinek egyéni joga eldönteni, hogy bevállalja-e, avagy sem, de én NEM JAVASOLNÁM SENKINEK ennyi pénzért!

    "A zene megszabadít önmagamtól, de ezzel megerősít engem. Az élet zene nélkül egyszerűen tévedés, veszőség, számüzetés...." /Nietzsche/

  • Poszy

    csendes tag

    válasz Poszy #355 üzenetére

    Még annyit fűznék hozzá a fentebb leírtakhoz, hogy ez természetesen az én egyéni szociális problémám! Mármint az, hogy naív voltam és bevállaltam ezt a tanfolyamot. Sajnos a visszalépésre nem lett volna esélyem, mert idő közben olyan magánéleti problémáim adódtak, hogy ha akartam sem tudtam volna minden órára bemenni, tehát én ezzel már szerződést szegtem... Nekem elég volt pár órát eltöltenem az iskolában ahhoz, hogy tudjam, nekem ez a szint amit ott oktatnak "középfok" címen az köszönő viszonyban sincs a valódi középfokkal. Tehát én nem profitáltam belőle jóformán semmit. Sem anyagilag, sem pedig tudás szinten. Kaptam még pár darab fénymásolt A4-es papírt amelyek az alap HTML kódokat tartalmazták (igénytelen fénymásolatok voltak.) Ez is vicces! Excel, word, Powerpoint, Acess, a Windows használata stb... ez is alap szint volt, de mindegy. Legalábbis nekem alap. Kb. ennyiből állt a középfokú oktatás. Aki régen a Dos alatt qbasicben írt néhány programot az nem fog lehidalni egy windows használattól sem... Amit pedig feljebb linkelt valaki referencia "weblapot" az szánalmas. Persze a szándék a fontos. 10 perc alatt sokkal igényesebbet össze lehet dobni. Tulajdonképpen az oktatással nem is lett volna probléma , de nem ennyi pénzért és nem hitegetve a diákokat, hogy persze OKJ bizonyítvány, így meg úgy elismert stb..
    A tanár ugyan lelkiismeretes volt, amennyire én észrevettem, de azért az elég cinkes, hogy nem vette észre azt, hogy vírusos a lemez... Nem csak én tettem szóvá az osztályból! Ilyen erővel mondhatta volna azt is, hogy "gyerekek a mai házi feladat az lesz, hogy az oktatáshoz megfelelő szoftvereket keressétek meg valamelyik torrent oldalon és töltsétek le" :N Vicces...
    Ezért a pénzért valóban nem éri meg. Én is azért mentem bele, mert érettségim sajnos nincs, és bíztam ebben a bizonyítványban. Nem is értem, hogy lehettem ilyen hülye. Mindegy, a lényegen nem változtat. Lett belőle egy szép nagy, kemény fedeles diploma (oklevél)... amivel a seggemet kitörölhetem. Mondjuk fali dísznek elmegy... Ez meg, hogy már 570.000Ft-nál tart a képzési költség, egyenesen pofátlanságnak tartom. Félre ne értsen senki, nem lehúzni akarom az iskolát, de irreálisan magas az az összeg amit lehúznak az emberről. Aki teheti nézzen más alternatíva után!

    "A zene megszabadít önmagamtól, de ezzel megerősít engem. Az élet zene nélkül egyszerűen tévedés, veszőség, számüzetés...." /Nietzsche/

  • LadyDee

    újonc

    válasz juci11 #150 üzenetére

    Én dolgoztam az ominózus XX-nél! Menő volt! :W Hánytam kb. amikor mennem kellett! Nem szeretek embereket átvágni és sajnos Ők abszolút ezt csinálják!! Akkor másra nem volt lehetőségem! :(

    [ Módosította: KEndre ]

  • misx

    senior tag

    Ezen az újoncokon jót röhögtem. Remélem hogy a kisgyerek meg anyuka boldog lesz azzal az alap 10-15 éves HTML tudással, amit ezek adnak. Kíváncsi leszek a sikerélményre, ha a munkaadó / megrendelő bejelenti, hogy szeretne egy olyan struktúrájú és szolgáltatású oldalt, mint pl. a Prohardver. Akkor majd nagyot néz, hogy a remek tudásával ezt lehetetlen megoldani, mert ahhoz sokkal de sokkal komolyabb szakmai háttér kell. Ez a jelen, meg a jövő. Az XP mellett pl. már Win7-et is illene tanítani, mert több munkahelyen találkozhat vele az ember, notebookokban is egyre gyakoribb oprendszer.

    [ Szerkesztve ]

  • GrassRoot

    csendes tag

    Sziasztok!

    Én is végeztem ezen a multimédia szakon. Mondjuk nem tudom hogy lehet megbukni. Az egész egy nagy átverés. Kijött hozzám egy hölgy lehazudta a csillagokat is és én hülye elhittem. Az volt a baj hogy mire rájöttem mennyire gyenge az oktatás addigra vissza sem tudtam mondani. Nagyon okosan csinálják. Volt két óra ismétlés file formátumok op. rendszer stb.. Gondoltam valahonnan el kell kezdeni de a szint megmaradt. Azt mondta előtte nekem az a bizonyos hölgy hogy előtte szintfelmérő tesztet írunk és így 6-fős csoportokba kerülünk. Helyette 12-en voltunk egy csoportban teszt nem volt és az döntötte el hogy ki melyik csoportba kerül hogy melyik nap ér rá. Azt meg nem is mondom milyen problémák adódhatnak ebből, ami persze meg is történt. Egy példa: az egérrel mutogatott a képernyőre. A mi nem baj, csak az a vicc hogy a suli szerint egy szinten voltunk. Azt meg ki kérem magamnak hogy "jó hangulat". Ha jól akarom magam érezni fel hívok pár havert begurítunk pár sört és megúsztam 2ezer forintból és nem 430 ezer forintból. Az is vicc hogy el vagyok maradva 3 hónappal és perrel fenyegetőznek. Megkérdezném egy suli miért fenyegetőzik perrel? Tartsák meg a "diplomájukat" és kész. Ráadásul csak 1 hónappal vagyok elmaradva de így már fizetni sincs kedvem. A hölgy azt is mondta hogy vissza lehet igényelni. Mikor eljött az adóbevallás és kértem volna valami igazolást még én voltam a hülye mert ez felnőtt képzés és így nem lehet. Drága tanulság volt, de azért írtam ezt le hátha valaki így olcsón megússza.

  • juci11

    csendes tag

    Lenne egy kérdésem. Ti szoktatok dolgozni? Nem értem miért nem hagyjátok békén ezt az iskolát. Jó lehet hogy 5 éve rossz volt de megváltozott a világ és az iskola is. Miért szarozzátok le ha nem is tudjátok hogy most milyen? Lehet hogy ha most elmennétek nagyon élveznétek.

  • littletsu

    csendes tag

    válasz juci11 #361 üzenetére

    Sziasztok.

    Egy kivételes újonc hozzászólás következik: nem a dícsérő fajta.
    Persze nem saját bőrömön éltem meg a dolgot, hála istennek rákerestem a neten
    és 3 fórumon végignézegettem, miket írkálnak az emberek.
    2 napja sikeresen beszervezett az egyik tag, szégyen rám.
    Voltak furcsa dolgok, pl. a tematika csak egy szoftverlista volt, kevés óraszám, a
    csávó egyszer elszólta magát, hogy nálunk a legjobb pentium 4-es gépek vannak
    (pentium 4-es gépek multimédiás szoftverekhez?...), de valahogy elhitettem magammal,
    hogy itt egy nagyon tartalmas és hajtós tanítás folyik, ahol majd tényleg megtanulok
    fasza dolgokat másfél év alatt (a mutlimédiás szakról van szó).
    Éreztem, hogy nagyon el akarnak adni valamit nekem, de azt gondoltam ez csak része
    a mai világnak, hogy mindent így próbálnak kommunikálni, le van szarva, gondoltam.
    Viszont a fórumhozzászólások, és - ezt leszögezném - elsősorban az egyértelmű
    kamú-újonc dícséretek, amik ugyanolyan stílusban íródnak és ijesztő módon idézik
    az elb...szott reklámszövegeket (felteszem nem sok diákról van szó, hanem egy-két
    figuráról, mert a stílusjegyek nagyon hasonlóak, csak ez sokaknak nem tűnik fel), MEGGYŐZÖTT arról, hogy ebből nagyon gyorsan ki kell
    hátrálni. Szerencsére 8 napon belül vagyok, tehát nem lesz semmiféle kötelezettségem.
    Egyetlen negatívum, hogy a beiratkozási 15 ezret már lehúzták rólam. Kíváncsi vagyok -
    ahogy a szerződés említi - ezt visszajuttatják-e, de erősen kétlem. A tananyag átvételével
    járó, első 150 ezres részletről nem esett szó a szerződésben sem, ez vajon létezik? Na
    mindegy, én nem jutok el addig a pontig. Holnap bontom a szerződést.

  • ADI83

    csendes tag

    válasz AMD Power #50 üzenetére

    Vigyázzatok, mert Eger környékén épp most toboroznak, az előbb hívott a XX iskolás csajszi, de velem ráfaragott ugyanis web-programozó vagyok :D

    [ Módosította: KEndre ]

  • koxx

    MODERÁTOR

    válasz juci11 #361 üzenetére

    "Lehet hogy ha most elmennétek nagyon élveznétek."
    Aki egyszer póruljárt aligha fogod meggyőzni, hogy menjen el mégegyszer. A suli színvonala kritikán aluli, ez tény. Mindezzel nem is lenne ha baj, ha ez az egész 10e ft-ba kerülne.

    littletsu: jól tetted, hogy visszaléptél, 15e ft-tal mi lett végül?

    [ Szerkesztve ]

  • misx

    senior tag

    válasz ADI83 #363 üzenetére

    Akkor te tudnál feltenni a "végzetteknek" érdekes kérdéseket. Pl. Mi az a CSS? :DD

  • anesz77

    újonc

    válasz Stig20 #127 üzenetére

    Kedves Mindenki!

    Most olvastam, hogy a XX iskolával többen perben álltatok és talán meg tudnátok küldeni a bírósági végzést a saját peretekkel kapcsolatban. Vagy megosztani a tapasztalatokat. Amennyiben nem okoz problémát kérlek segítsetek nekem, mert ma megyek 13.órára bíróságra, mivel a fizetési meghagyásnak ellent mondtam, miután beiratkoztam és nem jelentem meg.
    Nagyon fontos néhány jó tanács.
    Segítségetek előre is köszönöm.

    Ui: Nekem Miskolcon lesz a per!

    Üdvözlettel,

    Majoros Anna Mária
    70/211-0000

    [ Módosította: KEndre ]

  • TSanya

    aktív tag

    Sziasztok!

    Erre a fórumra hamarabb is ráakadhattam volna,ugyanis én októberben kezdem az internetes alkalmazásfejlesztő tanfolyamot,és bizony nem kicsi kétségeim alakultak ki a sulival szemben :W
    Most már mindegy,ez az én problémám. :B

    Viszont ígérem,írok a fejleményekről,az oktatás színvonaláról,stb.

  • flór

    újonc

    Sziasztok!

    Én a kezdő tanfolyamot kezdtem el, de sajnos a férjem munkanélküli lett, s abba kellett hagynom a sulit.. :( Én szerettem a csapatot, a tanár is türelmes volt, az előző munkahelyemen szétzilált önbizalmam kezdett helyreállni. végül nekem csak annyit kellett kifizetnem, amennyi órán részt vettem! nem értem, amit itt néhányan említenek, hogy az egészet ki kell fizetni, stb.! Ez a saját tapasztalatom! Mondjuk én mindent leírtam nekik levélben, s erre reagáltak is!

  • 2F

    újonc

    válasz anesz77 #366 üzenetére

    Majoros Anna 2009.06.09-én kötött szerződést a 2F Iskolával. 2009.07.10.-én a szerződésben foglaltaknak megfelelően az Iskola kiküldte neki a tankönyvcsomagot, amit ő nem vett át.

    10 nappal később felhívtuk, amikor is Anna azt kérte az Iskolától, hogy postázzuk a csomagot, ez 2009.08.07-én meg is történt.
    Sajnos a csomagot ekkor sem vette át, kérésével ellentétben.

    Ezek után 2009.08.17-én ismét felhívtuk, megkérdeztük, hogy mik a szándékai a tanfolyammal kapcsolatosan, hiszen kétszer nem vette át a kiküldött tankönyvcsomagot. Ekkor jelezte szóban, telefonon keresztül, hogy nem szeretne járni a tanfolyamra, nem kéri a csomagot; kollégánk pedig tájékoztatta, hogy a szerződés felbontását csakis írásban teheti meg. (A szerződésben az szerepel, hogy minden változtatást az eredeti szerződéshez képest csak írásban lehet kezdeményezni.)

    Mivel sajnos nem érkezett levél, ezért automatikusan felszólító levél ment Majoros Anna részére 2009.10.15-én. Erre sem érkezett reakció, ezért ismét telefonon kerestük, hiszen korábban már tudtunk vele telefonon beszélni. 2009. november és december hónapban a feljegyzések szerint többször is kerestük, azonban csak egyszer vette fel a telefont, amikor is rossz volt a vonal, és erre hivatkozva Anna letette a telefont. Ezután semmilyen telefonos megkeresésre nem reagált, nem vette fel a telefont többet, pedig ezután is, a következő hónapban is kerestük.

    Miután a telefonos kapcsolatfelvétel sajnos sikertelennek bizonyult, újra levelet küldött az Iskola 2009. decemberében. Erre sem történt semmiféle reakció, ezért 2010.01.25-én fizetési meghagyás kibocsátását kértük, a szerződésben foglaltak értelmében.
    Anna ellentmondással élt, amiben annyit közölt, hogy telefonon 8 napon belül lemondta a szerződést. (Ami a fentiek szerint sajnos nem volt elegendő, írásban lett volna szükséges ezt megtenni, ahogy neki jeleztük is.)

    Nagyon sajnálatosnak tartjuk, hogy idáig fajult Anna ügye. A 2F Iskola a mai napig, most is kész az együttműködésre, segítségre, várjuk Majoros Anna megkeresését.
    Sajnos azonban ehhez mindig kell a másik fél hajlandósága a kapcsolatfelvételre, mert ennek hiányában csak a szerződésben foglaltak szerint járhatunk el.

    Várjuk Anna jelentkezését, kérjük higgye el, hogy nyitottak vagyunk a problémája megoldására, vegye fel velünk a kapcsolatot!

    2F Iskola

    2F Iskola Kft.

  • kobak1

    csendes tag

    Kedves Fórumozók!

    Ha erélyes segítség kell a kárvallottak megszerveződéshez, úgy vélem, tudok segíteni. Abban az esetben minden lépni kívánó fórumozótól elsőre köszönettel fogadok minden kronologikus beszámolót és dokumentummásolatot az ügyéről, bármely ezzel összefüggő dokumentum másolatát elektronikusan vagy megbeszélés szerint postán, és a következő adatokat, információkat október 8. péntekig!!!:

    1. Szerintetek milyen módon akadtak rátok a XX beszervező aktivistái? Mit tudtak/tudhattak rólatok?
    2. Tételesen milyen személyes adatokat kértek tőletek rólatok, másokról?
    3. Milyen személyes adatokat kértek, kérhettek rólatok másoktól, kiktől, mikor, hogyan?
    4. Tételesen milyen ígéreteket tettek szóban, illetve szerződésben mit vállaltak, és azokat mikorra, hogyan teljesítették, teljesítették-e?
    5. Tényszerűen milyen módon zajlott a szerződésre való rábeszélés, tanúsítottatok-e ellenállást, hogyan, erre az iskola ügynöke mit tett, mennyire éreztétek önkéntesnek vagy a rábeszélés rámenősségének, agressziójának a döntést. A találkozó/rábeszélés körülbelüli időtartama.
    6. Szerződés, tételesen a szerződéskötés utáni 8 nap esetleges történései
    7. Adatok, dokumentumok a felvevő intézmény, oktatás helyéről ( postacím stb.) a tantárgyakról, órarendek
    8. Eredeti, megküldött lemezek, szoftverek, tankönyvek, jogtisztaságukkal, minőségükkel kapcsolatos információk
    9. Az iskola látogatásával/nem látogatásával összefüggő adatok, tanulmányok kezdete, vége, megállapodás a tanulmányok felfüggesztéséről, folytatásáról és ezzel összefüggésben a befizetések alakulása
    10. Az iskola ügyintézésének, kapcsolattartásának adatai: pontosan mi történt szóban, mi írásban, ha fenyegetéseket kaptatok, kitől, milyen formában, mi volt azok pontos tartalma, történt-e olyasmi, amit zaklatásnak éreztetek, milyen egyéb anomáliákat tapasztaltatok (pl. az ügyintéző erotikusan túlfűtött viselkedése stb.); a kapcsolattartás problémái
    11. Az oktatás tartalmával, minőségével összefüggő adatok, tárgyi feltételek, eszközök, órák megtartása
    12. A vizsgák megszervezésével, lebonyolításával, azok elmaradásával, anomáliáival összefüggő adatok, a vizsgáztatók száma
    13. Vizsgadokumentumok, bizonyítványmásolatok vagy azok hiányával összefüggő adatok
    14. Hogyan került sor bírósági eljárásokra, ezek pontos eseménysora, fontosabb tényei, tapasztalt problémák, dokumentumok másolatai
    15. Tételesen miért, mikor, mennyi összeget fizettetek, pénzügyek dokumentumainak másolata, esetleg annak rövid értékelése, hogy az iskolába való jelenkezés, a tanulás előre látható költsége mekkora terhet jelentett a kasszátok számára, és a végső összeggel együtt mennyit, esetleg a személyes nehezítő körülmények (munkanélküliség stb.)
    16. Tételesen, ha voltak-e kétes momentumok a pénzügyek körül, ha igen, melyek
    17. Milyen egyéb anomáliákat tapasztaltatok a kapcsolatkeresésüktől a jelen óráig.
    18. Minden konkrét, értékelhető információ az iskoláról: hatósági intézkedések, az intézménnyel pénzügyi kapcsolatba került zűrös figurák stb.

    Név nem minden esetben szükséges, de nehéz megúszni, ha iratokat kapok. Szólhattok másoknak is, akik kárvallottai voltak az iskolának, küldjék meg ők is. Az is írhat, aki a szerződéskötés előtt torpant meg, éppen a rábeszélés furcsaságai miatt.

    mailem: kobak_1 kukac freemail.hu
    A határidőt kéretik tartani a következő lépés érdekében.

    [ Módosította: KEndre ]

  • black87

    csendes tag

    Szent ég, mit tettem? Én csak próbáltam egy angol nyelvü önéletrajzhoz valami hivatalos megnevezést találni a XX-ről, erre egy egész fórumtémába botlottam. Őszintén, néhány hozzászólás felett átsiklottam, de nagyjából így is sikerült átvergődnöm magam az összesen. (És közben persze jót nevettem a sok elégedett újoncon.) Gondoltam hát, hogy hozzászólok:

    2005-ben kerestek meg telefonon a XX-től, majd később egy hölgy személyesen is miután érdeklődést mutattunk a tanfolyam iránt. A szüleim belementek a dologba.
    Az órák mindig 17-től voltak, már amikor nem maradtak el. Én ekkor voltam végzős középiskolában, szóval a képzés miatt végül is nem táncoltam szalagavatón sem. Az oktatás egy középiskola számtech termében zajlott, a géppark megfelelő volt ebből a szempontból. Az oktatónk egy fiatal, segítőkész szőke hölgy volt, és végül is a tanfolyam alatt elég sok mindent sikerült tanulnom. Ennyit előre a pozitívumokról.

    Végül is akkor miért nem vagyok elégedett? Talán, mert a nemzetközileg is elismert, nagy múltú intézmény nem azt a színvonalat hozta amit ígért vagy inkább amit én elvártam volna egy ilyen volumenü befektetéstől. Tökéletes példa erre a pár száz hozzászólással ezelőtt posztolt kép a könyvből (ami persze nekem is megvan). Példaként említhetném még, hogy a tanfolyam egész ideje alatt egy sor PHP-t sem(!) tanultunk, és az említett javascript is kimerült 3-4 órában az oktatás legvégső szakaszában. Ez azt hiszem elég sokat elmond arról, hogy milyen szintü képzésről beszélünk.

    A tananyag tényleg teljesen alap dolgokból állt, így ha valakinek volt egy kis sütnivalója akkor probléma nélkül megoldhatta az órai feladatokat percek alatt (Én szinte egész idő alatt fórumoztam, torrenteztem és játszottam. Emlékszem, hogy direkt azért vettem egy 1 gigás(!) pendrive-ot, hogy a cuccokat amiket leszedtem haza tudjam hurcolni). Kellett persze csinálni weblapot amit majd vizsgán be kellett mutatni, stb., de a követelmények azzal szinte ki is merültek, hogy legyen rajta egy frame, 3 animált gomb, meg egy flash fejléc. Ennyi.

    Az írásbeli és gépi vizsga is ennek megfelelően könnyű volt, az enyém például 95%-os lett és a csoportunkból emlékeim szerint mindenki átment. És bár én az OKJ-s vizsgát is szerettem volna elvégezni, erre végül is nem került sor, mert akkor valamiért nem volt rá lehetőség és bár megbeszéltük a tanárral, hogy augusztus környékén telefonon értesítenek, hogy a következő csoporttal együtt tudjak vizsgázni, a telefon a mai napig nem csörgött ez ügyben (őszintén, még nekem is csak később jutott eszembe, teljesen elfeledkeztem róla). Mivel ezt külön kellett volna fizetni, ezért ebből nem lett probléma.

    Summa summarum, úgy gondolom így utólag, hogy azt a pénzt érdemesebb lett volna egy jó konfigra és internet előfizetésre; esetleg egy nyelvtanfolyamra költeni. A megszerzett tapasztalat ugyanis egyáltalán nem volt arányos a befektetett összeggel.

    [ Módosította: KEndre ]

    Gyíkfingszaggatókecskeszarpárlatcsendüljmeg!

  • AMD Power

    titán

    Nem is voltam akkor hülye ,hogy megnyitottam ezt a topicot. :U

    Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

  • kobak1

    csendes tag

    válasz 2F #369 üzenetére

    Elképedtem, amikor észrevettem ezt a bejegyzést. Az adatvédelmi törvény nem teszi lehetővé, hogy egy félnőttképző iskola dolgozója, vezetője mások személyes adatait taglalja nyilvános fórumon. A törvény lehetővé teszi, hogy egy iskola a vele jogviszonyban álló adatait kezelje, na de hogy a netre teregesse? Hol élnek?

  • kobak1

    csendes tag

    válasz juci11 #361 üzenetére

    Kedves Juci11, igen, akinek van munkája, munkahelye szokott dolgozni. Többen ennek reményében jelentkeztek a 2fbe. És te szoktál dolgozni?
    Igazad van, sokkal jobb lett az iskola, papírja is van róla: egy eltiltó határozat. Csak arra vár, hogy a bírósági is kimondja, hogy az eltiltás jogszerű. És valószínűleg ki fogja mondani.
    De ne hidd, hogy a hozzászólásoddal nem vagyunk előbbre: megtudtuk, hogy az iskola korábban rossz volt, de változott a világ. Várunk, hátha tovább változik.

  • 2F

    újonc

    válasz kobak1 #373 üzenetére

    Kedves kobak1!

    A 369. kommentben az egyetlen személyes adat Majoros Anna neve, amit ő maga adott meg a 366. hozzászólásában.

    2F Iskola

    2F Iskola Kft.

  • kobak1

    csendes tag

    válasz 2F #375 üzenetére

    Kedves Valaki, milyen felhatalmazással beszélsz a 2F nevében? Te vagy a képviseletre jogosult vezetője? Vagy valaki, aki visszaél a képviselet jogával? Mindenesetre, ha személyes adatokat kezelsz, talán ideje, hogy tisztába gyere a törvénnyel. Példátlan eset, amit művelsz. Valójában a fórum üzemeltetőjének intézkednie kellene a törvénysértés miatt minimum törléssel, de ha a szabályzata kimondja, akkor kizárással. Adott esetben az érintettnek talán még ennél is több lehetőségében áll: lépéseket tehet a 2F Iskola törvénysértésének megállapítására.

    1992. évi LXIII. törvény

    a személyes adatok védelméről és a közérdekű adatok nyilvánosságáról

    2. § E törvény alkalmazása során:
    1. személyes adat: bármely meghatározott (azonosított vagy azonosítható) természetes személlyel (a továbbiakban: érintett) kapcsolatba hozható adat, az adatból levonható, az érintettre vonatkozó következtetés. A személyes adat az adatkezelés során mindaddig megőrzi e minőségét, amíg kapcsolata az érintettel helyreállítható. A személy különösen akkor tekinthető azonosíthatónak, ha őt - (U)közvetlenül vagy közvetve - név(/U), azonosító jel, illetőleg egy vagy több, fizikai, fiziológiai, mentális, gazdasági, kulturális vagy szociális azonosságára jellemző tényező alapján azonosítani lehet;

    3. § (1) Személyes adat akkor kezelhető, ha

    a) ahhoz az érintett hozzájárul, vagy

    b) azt törvény vagy - törvény felhatalmazása alapján, az abban meghatározott körben - helyi önkormányzat rendelete elrendeli.

    5. § (1) Személyes adatot kezelni csak meghatározott célból, jog gyakorlása és kötelezettség teljesítése érdekében lehet. Az adatkezelésnek minden szakaszában meg kell felelnie e célnak.
    (2) Csak olyan személyes adat kezelhető, amely az adatkezelés céljának megvalósulásához elengedhetetlen, a cél elérésére alkalmas, csak a cél megvalósulásához szükséges mértékben és ideig.

  • kobak1

    csendes tag

    válasz 2F #375 üzenetére

    Sőt, hogy pontosabb legyen a kiemelés aláhúzás:
    1. személyes adat: bármely meghatározott (azonosított vagy azonosítható) természetes személlyel (a továbbiakban: érintett) kapcsolatba hozható adat, az adatból levonható, az érintettre vonatkozó következtetés. A személyes adat az adatkezelés során mindaddig megőrzi e minőségét, amíg kapcsolata az érintettel helyreállítható. A személy különösen akkor tekinthető azonosíthatónak, ha őt - közvetlenül vagy közvetve - név, azonosító jel, illetőleg egy vagy több, fizikai, fiziológiai, mentális, gazdasági, kulturális vagy szociális azonosságára jellemző tényező alapján azonosítani lehet;

  • kobak1

    csendes tag

    Ezúttal nyertes perek anyagát keresem. Elvétve, de akadt ilyen.

  • misx

    senior tag

    válasz black87 #371 üzenetére

    Jah ez olyan mint ha számítógép-kezelői tanfolyamon DOS-t meg Win98-at oktatnának.
    Vagy programozóin Qbasic-et. (Jó nem árt tudni, de már nem ez a jővő! Sőt a jelen se...) :DD

  • LW

    őstag

    Sziasztok!
    Köszönöm minden hozzászóló segítségét, tegnap kötöttem szerződést, azonnal lemondom írásban. :C
    XX maffia kíméljen. Az írottak alapján ez a szervezet maga a pokol.
    Üdv. LW

    Szerk: Esetleg ha valakinek van tapasztalata 8 napon belüli szerződésbontással kérem vegye fel velem a kapcsolatot, vagy jelezzen valahogy. :U

    [ Módosította: KEndre ]

  • LW

    őstag

    válasz flór #368 üzenetére

    Csak nekem tűnt fel, hogy az összes pozitív HSZ egynapos júzertől származik?

  • Poszy

    csendes tag

    válasz LW #381 üzenetére

    Nem csak neked tűnt fel, szánalmas próbálkozások az iskola részéről. :((( Ezzel is magukat minősítik. Ebből is látszik, hogy mennyire hülyének nézik az embert. Illetve próbálják...
    Csak engem már nem érdekel, mivel én régen elbuktam ezt a játszmát. :( Csak magamat okolhatom ezért... :W

    "A zene megszabadít önmagamtól, de ezzel megerősít engem. Az élet zene nélkül egyszerűen tévedés, veszőség, számüzetés...." /Nietzsche/

  • LW

    őstag

    válasz Poszy #382 üzenetére

    A levél már megvan, viszont kedden tudom csak feladni, ugyanis hétvége + ünnep lesz. :W
    Nem munkanapok, de örülnék ha nem lógna fölöttem a halálos ítéletem. :DDD

  • LW

    őstag

    A történet vége abszolút pozitív, jövő héten utalnak, a szerződés felbontásra került.
    (csak hogy kerek legyen) :DDD

  • agressiv

    addikt

    Én majdnem becumiztam ezekkel. Hozzánk is kijöttek és elég jó dumával vettek rá erre az egészre, de hála istennek (ilyenkor örülök, hogy csórók vagyunk) nem tudtuk kifizetni és megegyeztünk abban, hogy amint lessz pénz átutaljuk, valami zöld papírt aláírtam, viszont a szerződést hála istennek nem. Telefonon meg lessz mondva az ürgének, hogy nem tudjuk kifizetni ezért nem fogjuk utalni a pénzt és mivel a szerződést nem írtam alá csak a jelentekzési lapot, talán sikerül mindenféle probléma nélkül elfelejteni ezt az egészet.
    Szerencsémre egy haverom felhívta a figyelmemet az "iskola" problémáira és időben rájöttem, hogy kikkel is van dolgunk. A legmókásabb a történetben a tipikus duma, hogy "most kell dönteni, mert le kell foglalnia a helyet és már csak egy szabad hely van" és kiderült, hogy haveromnak is ugyanezt mondták miután tőlünk átmentek hozzájuk...

    Hát még a borz.....

  • LW

    őstag

    válasz agressiv #385 üzenetére

    Minket is azzal etettek, hogy már így is kicsúsztunk a határidőből. :C
    Alattomos egy intézmény ez. :(((

  • bbbcars

    csendes tag

    válasz Snooch #99 üzenetére

    Engem is zaklattak aztán anyám a kezembe nyomta a telót. 2-3szor beszéltem egy sráccal. Aztán mondtam hogy ez engem nem érdekel azóta se veszem fel a telefont magánszámmal nehogy még egy ilyen legyen. És azt nemértem honnan tudnak meg ők titkos számokat..?

    Apple iPhone X

  • topmaci

    újonc

    Üdvözlök mindenkit,
    Szeretnék hozzájárulni saját tapasztalatommal, ill. esetemmel a témához, hogy más könnyebben tudjon rögtön jó döntést hozni.
    Történet: Fiamnak és nekem egyezik a nevünk. A srácnak átvettem egy telefon kártyát,(előfizetésest) csak a számlafizető neve és címe változott meg. A tulajdonos nem !
    Rejtett számról telefon, név szerint kerestek !! Valószínű engem és nem a fiamat, mert ő még kiskorú. Persze gyerek megadta az én számomat, így már megtaláltak engem is . Titkos szám, bájos női hang, egyeztetés. Semmit sem tudtam róluk ! 4 nap nem volt elég a számomra, hogy interneten utána nézzek ,kifélék mifélék ! 1. hiba . Gyerekkel megbeszéltem, tetszett neki a dolog, érdekelte is volna. Személyes találkozó, szimpatikus fiatal ember, a nevét meg sem jegyeztem. (én hibám) Miután felmérte ismereteimet a cégről, egy gyors bemutatást tartott kb 5 mondatban. Persze már az elején közölte, hogy most azonnal kell majd eldöntenünk akarjuk e, vagy sem , mert sokan jelentkeznek. Már itt büdösnek kellett volna ,hogy legyen a dolog, de belealudtam. Szép szavak, akkreditált képzés 4 nyelvű bizonyítvány UNIO által elfogadott, távmunkára felhasználható. Itt kicsit felcsillant a szemünk, mert valamivel pénzt keresni az jó! Észre is vette, mert ezután csak ez a téma ment. Persze segítséget is adnak meg mindent. Belementünk, aláírtuk a szerződést kifizettük a 15 e ropit.2.hiba fizettem egy olyan embernek aki nem is igazolta magát ,hogy Ő valójában az e , aki.
    Az nap éjjel nem aludtam semmit ! Ahogy elment a srác, már kezdett előttem felkúszni a függöny.Egyből internet : Kik ők mik ők. Van honlapuk az jó ,de csak magyar !!!
    Rögtön fórumok, döbbenés :Y Mi ez a s...zar ?
    Azonnal megírtam a szerződést felmondó levelet !! 3 példányban !
    Nem bíztam a véletlenre 8 nap az nyolc nap ! Elküldtem a levelet nekik Faxon, Email.ben, postafiók címre, meg a rendes címükre is . A leveleket tértivevényes ajánlott levélként ,elsőbbségivel !!!!!! Ez plusz 1000 Ft-om bánta, de biztos ami biztos :)
    Most várom a fejleményeket, meg ,hogy utalják a pénzt 8 napon belül, ahogy átvették a leveleket !! lehet 15-öm bánja ,de 400 e-et nem dobok ki. Bár majdnem megtettem :W
    Egyenlőre ennyit ! A fejleményekről később beszámolok.
    Jah azt meg tudtam időközben, hogy csak az iskola akkreditált, nem a képzéseik, és az is lejár 2011-ben.
    Ne dőljetek be senkinek ,legközelebb írok konklúzióimról is .

  • LW

    őstag

    válasz topmaci #388 üzenetére

    Üdv!

    Egészen pontosan így jártam és cselekedtem. Igaz én 3 példány helyett csak 2 példányt küldtem el, de azt tértivevénnyel. :DDD

    Épp ugyanígy megetettek "már így is kicsúsztunk a határidőből" szöveggel, szerződéskötés, stb és amikor leültem a géphez és rákerestem. Elúszott a köd, nagy rádöbbenés, mit tettem?

    Normálisan lehet rendezni velük, nálam 1-másfél héten belül utaltak (15k beiratkozás) és mivel rendelet is van a székhelyen kívül kötött szerződésekről, muszáj nekik. E-mailen is felvettem velük a kapcsolatot, kérdéseimre válaszolva tájékoztattak is az ügy sikerességéről.

    Piszok mázli, hogy van nekünk halandóknak a 370/2004 kormányrendelet, na és hogy 8 napon belül van a dolog. :K

    LW

  • misx

    senior tag

    válasz Poszy #382 üzenetére

    Szerintem jogosan panaszkodik az, aki ide beír, lévén lehet véleményünk az adott termékekről/szolgáltatásokról, ha már kifizettük őket! Sőt továbbmegyek! Lévén ISO 9001-es rendszerben működnek - ők is a CERTOP-nál vannak mint az a cég ahol dolgozom -, ezen minőségirányítási szabvány előírja a vevők véleményfelmérését, kikérdezését, és ezen adatok felhasználását a cég fejlesztésére. Tudom, mert én megbízott minőségirányítási vezető vagyok és én is szoktam ilyeneket csinálni. Na most kérem miért nem kérdeznek meg senkit? Vagy lefizetik az auditorokat (a rendszert ellenőrző személyek), hogy nézze el, nem csináltuk meg és kész??? Szánalmas.

  • cizella

    csendes tag

    válasz misx #390 üzenetére

    Az a tippem, hogy a minőségirányítási rendszernek a kérdőíves szakasza kifogástalanul működik a XX iskolában, velünk is kitöltették a kérdőívet.

    (Off: másik tippem, hogy a kérdőívet kitöltők jelentős része - nem a XX iskolában, hanem úgy általában - átlagosan másfél percet szán egy háromoldalas kérdőív kitöltésére, és nem feltétlenül olvassa el a kérdést, mielőtt bekarikázza a maximális vagy ahhoz közeli pontszámot. Harmadik tippem, hogy a kellemetlen tartalommal megtöltött kérdőívek nem feltétlenül jutnak el a feldolgozási szakaszig.)

    [ Módosította: KEndre ]

    "A későn megjött ész olyan, mintha meg se jött volna."

  • agressiv

    addikt

    válasz cizella #391 üzenetére

    Csak gratulálni tudok neked te cizella néven regisztrált XX iskolás gyökér, húzzátok csak le a csóró embereket szemrebbenés nélkül, de remélem előbb utóbb rájönnek a hivatalos közegek, hogy milyen egy szemét aljas banda vagytok ti és mind megbűnhődtök a tetteitekért.

    [ Módosította: KEndre ]

    Hát még a borz.....

  • cizella

    csendes tag

    válasz agressiv #392 üzenetére

    Aranyos agresszív tag, hát másfél percet rászánhattál volna a körbenézésre. Bizonyára mindannyian megbűnhődünk a tetteinkért (te is), de ne tedd már ezt velem, hogy a saját bűneim mellé még a XX iskola bűneit is a nyakamba zúdítod.
    Reményeid pedig tulajdonképpen teljesültek, google.

    [ Módosította: KEndre ]

    "A későn megjött ész olyan, mintha meg se jött volna."

  • agressiv

    addikt

    válasz cizella #393 üzenetére

    Hoppá Bocsánat. :R

    Valóban elnéztem, de rengeteg XX iskolás újonc írkált ide még egyszer elnézést.

    [ Módosította: KEndre ]

    Hát még a borz.....

  • Derson

    csendes tag

    Sziasztok, én sajnos most szembesültem ezekkel a sajnálatos lehúzásokkal, tényekkel. Ebbe az iskolába járok 6 hónapja, a tanárt tudom dicsérni mert tanít és nem leadja az anyagot, de semmi több ami pozitív lenne. Én is bedőltem a hitegetésnek akkor, pozitívan álltam a dolgokhoz. A hatóság figyelmébe fogom ajánlani azt, hogy 8 nap alatt nem kapok szolgáltatást hanem hónapok múlva csak amikor már 3 hónapot befizettem. Ugyanis tavasza toboroznak és júniusban, Júliusban és Augustusban már jönnek a csekkek. Szolgáltatás pedig csak szeptemberben van.
    1. átverés: nincs személyes tapasztalatod, csak bízol a minőségben és hogy ez hasznos számodra.
    2 átverés: Olyan tökéletes köntösbe van csomagolva a szerződés ha 1x olvasd el nem veszed észre az átverést, az aljára van írva, hogy: A felek tényként rögzítik , hogy a XX iskola által szervezett számítástechnikai szoftverüzemeltető képzés (ami okj-t ad) első hét hónapjának képzési programja megegyezik a XX iskola által szervezett számítástechnikai szoftverüzemeltető és webtervező képzésének képzési programjával. Amennyiben a képzésben résztvevő jelen szerződés tárgyát képező képzést elvégezte és sikeres modulzáró vizsgát tett, valamint jelen szerződés aláírásakor rendelkezik az okj vizsga bemeneti feltételeivel, ebben az esetben a XX iskola belépési lehetőséget biztosít számára a fent megnevezett okj képzés megszerzésére irányuló képzés utolsó 32 órájára.
    ELEMZÉSE. vegyük ketté mi micsoda.
    Számítástechnikai szoftverüzemeltetés Amit végez:pl
    -Számítógépeket kezel szoftvereket használ(ez még webes dolog is lehetne)
    -projekteket tervez és értékel
    -Hardveres feladatokat lát el
    -támogatja a biztonsági rendszert
    -LAN/WAN hálózatokat üzemeltet és értékel
    -....................nézz utána sok van még
    de egyik sem weboldal tervezés, készítés

    Webtervező
    -HTML, css alapfoka, vagyis statikus weblap készítés.
    A statikus tudás az nem piacképes.
    A 2 szakmának köze sincs egymáshoz. Csak így jól hangzik ha elolvasod.
    A valóságban tanítanak neked statikus honlap készítést 9 hónapig ami fele a piacképes tudásnak. a másik fele az a következő évben van ha beiratkozol szintén 400 ezerért akkor már 300 órában meg tanulhatod a dinamikus weboldal készítést és erről kapsz 1 Internetes alkalmazás fejlesztő okj bizonítványt, oklevelet, valamit.
    Az iskolát felmenti sajnos egy törvény ha 1993. évi LXXVI. törvény 3.§ (3)-e (Az (1) bekezdésben foglaltakon kívül szakképzés folytatható más, a szakképzést folytató intézmény által megjelölt, az állam által nem elismert szakképesítés megszerzésére is.) Szerintem ez meg támadhatatlan.

    9 hónap tanulás a semmiért egy fél szakmáért,és még vállalnak egy másik képzést 32 órában amiről kapsz okj-és bizit amit más iskola 500órában tanít,(kell tanítania) csak kell az idő töltés hogy pénzt tudjanak érte kérni. Ha kell a másik fele is a tudásodnak (a 9 hónap ért) akkor iratkozz be ismét 400 000-ért. + okj vizsga díj. igy kb 900 000 ft. ( persze ha nem mész el szoftverüzemeltetői re), akkor 900 000 ft. és 2 év.
    Az átverés az, hogy tavasszal nem tudod van másik fele is az iskolának a dinamikus weboldal, és az 1 év nem 1 év hanem 2ő, és az 1 év végén nem arról kapsz valamit amit tanultál hanem teljesen másról, csak úgy lehet értelmezni mint ha kapnál egy okj-és vizsgát arról amit tanulsz 9 hónapig.
    kb ennyi de lenne még mit mondanom üdv sziasztok és ne iratkozzatok be, nem ajánlom.

    [ Módosította: KEndre ]

  • okucsa

    csendes tag

    válasz Derson #396 üzenetére

    Senkinek se ajánlom ezt az iskolát. Én 2007-be végeztem és kifizettem 360.000Ft-ot amiből 60.000-at visszaigényelhettem de így is rengeteg pénzt kidobtam az ablakon. Szinte semmit nem kaptam érte. Onnantól kezdve annak a híve vagyok hogy inkább magamtól megtanulom ezeket a dolgokat hisz a neten szinte bármit megtalálsz, csak elszántság kell.

  • renamon

    újonc

    válasz Poszy #357 üzenetére

    Engem is helyesebben az anyukámat is felhívták csak mi nem mentünk bele.
    Túl gyanús volt, hogy nem mondtak árat.
    Ágnes :N

  • visszamennyé

    csendes tag

    Az iff informatikáról[link] tud valaki valamit?
    A 3 elérhetőségük megegyezik a XX-es címekkel..
    A tesómat hívták fel, de nem mondtak se árat, semmi más konkrétumot.
    Valaki vélemény?

    [ Módosította: KEndre ]

  • repvez

    addikt

    válasz visszamennyé #399 üzenetére

    Ha mindenképpen szeretne valamilyen hasonló tanfolyamot elvégezni,akkor bármelyik másik céggel csaqk ne itt végezze el.!!!

    Én a webtervező softverüzemeltetö tanfolyamot " végeztem" el.

    Az ügynök leigérte a csillagot az égröl hogy miket fogok csinálni meg hogy 2 bizonyitványt ad egy EUs oklevelet meg egy OKJ54-es végzettséget.
    Majd mikor elkezdödött a tanfolyam olyan alap dolgokat tanultunk ami nem egy 5.4-es szintü tanfolyamhoz való. képkivágás méretezés stb..

    Aztán elkezdtünk utánna járni a cégnek félévtáján, mert sokhelyröl irtak rosszat roluk.
    Ráakadtam egy birosági végzésre, hogy eltiltották oket az oktatástól 1 évre szabálytalanságok miatt. DE mire ezt megtaláltam elötte nemsokkal aláirattak egy papirt a cég névváltoztatásáról, igy másik név alatt folytatták a dolgok ,mert a XX-et eltiltották ezért megy most IFF név alatt.
    ÉS mikor kérdezösködtünk , hogy ez hogy megy meg milyen papirt és végzettséget ad akkor csak habogtak, nem válaszoltak egyenesen, söt semmilyen megkeresésre sem, csak a tanáron keresztül.MAjd a végén a poén az volt, hogy még 130k-t kellett volna befizetni az OKJ-ért mert szerintük az nem volt benne a szerzödésbe csak mint opciót emlitették.
    Ekkor már mindenkinek tele volt a töke velük és leveleket küldtünk jogászokhoz és minden fogyasztovédelmi forumra.Ekkor meghátrált a cég és felajánlotta, hogy aki OKJ-zni is akar az fizesse be a teljes tandijat és akkor ingyen elvégezheti a tanfolyam azon részét, aki meg megelégszik az oklevéllel annak eltekintenek az utolsó 3 havi törlesztötöl.

    Miután végelett a tanfolyamnak még mindig nem kaptunk semmilyen papirt vagy értesitést, hogy mikor kapjuk meg az igazolásokat, ekkor megint irtam egy panaszlevelet feléjuk és egyböl küldték az oklevelet 5 honappal elöbbi dátummal. és irták hogy nem tudják válalni az PKJ-s tanfolyamot igy nekunk is visszafizeti a 3 havit csak tekintsük semmisnek a szerzödést és egymást felejtsük el.

    Ugyhogy lehuztak 350k pénzzel és használható tudást nem adtak át.
    Igérték, hogy jogtiszta szoftvereket adnak a tanfolyamra és hogy megtarthatjuk a tanfolyam végén ezért ilyen magas az ár.ÉS kaptunk 2002-es 30napos triál szoftvereket és mondták, hogy ugyis találunk hozzá okosságot ök ebbe nem tudnak segiteni.
    Az év végi viszga abbol állt hogy egy tesztet kelet kitölteni, és egy kezdetleges honlapot késziteni amit még meg sem merek mutatni senkinek annyira alap .

    Ugyhogy semmiképpen se ezt a céget válaszd, mások a feléért több oraszámban OKJ-s végzettséget ad .

    [ Módosította: KEndre ]

  • Bozsomák

    újonc

    Sziasztok!

    A topik kimeríthetetlen szerintem, éppen ezért remélem, hogy a régi hozzászólások ellenére kaphatok itt segítséget tőletek!

    A történet eleje a szokásos, hasonló, mint amiket itt olvashattunk eddig is. Én azonban idő előtt abbahagytam a Multimédia tanfolyamot, és nem fizettem ki a teljes összeget. Ez 2009-ben volt. Azóta évente egyszer felhívtak a pénzért, új szerződést küldtek a fizetési részletek átütemezéséről stb... de sosem vállaltam semmit. Bírói végzésekre hivatkoztak, stb-stb, amiből én persze sem bíróságtól, sem tőlük nem kaptam példányt. Ma már ott járunk, hogy ügyvéd küldött nekem levelet az iskola követeléséről.

    Olyanok segítségét várom, akik hasonlóan belementek kardvívásba az "iskolával". Mik a következő lépések? Veletek mi történt? Stb..

    Előre is kösz!

  • _Hyperion_

    újonc

    Tisztelt Olvasó!

    A XX Iskola Kft.-t első ízben a Szegedi Munkaügyi Bíróság 2008. év január hónap 2. napján kelt 8.Mv.856/2007/2.sz. ítélete, míg második alkalommal a 24.754-1/2009-4000/4140. sz. határozat folytán 2009. év október hónap 26. napján emelkedet jogerőre.

    A Dél-alföldi Regionális Munkaügyi Központ a 697-5/2010. számú határozatával - melyet a Foglalkoztatási és Szociális Hivatal 13151-1/2010-4000!4140. számú határozatával helyben hagyott -, a XX Informatikai, Idegennyelvi Iskola és Számítástechnikai, Kereskedelmi Szolgáltató Kft.-t 2010 június 18. napjától eltiltotta a felnőttképzési tevékenység folytatásától.

    Ennek ellenére a Kft. továbbra is végzi ezt a tevékenységet XXX Hungary Kft. néven, mert úgy gondolják a 2010. február 01. napjától hatályos cég elnevezés megváltoztatása elegendő egy ítélet figyelmen kívül hagyására!

    Keressünk minden olyan személyt akinek problémája akadt az elmúlt években bármelyik néven eljáró Kft-vel!

    https://www.facebook.com/pages/XX-Iskola-károsultjai

    [ Módosította: KEndre ]

  • ppais

    csendes tag

    Sziasztok!

    Én még emlékeim szerint 2006-2008 körül szaladtam bele ebbe a korrekt kis iskolába.
    Sajnos nem volt annyi eszem, hogy elzavarjam őket, sőt! Annyira hülye voltam, hogy aláírtam a szerződésüket. Ezután pár héttel kaptam egy levelet, hogy szintfelmérő lesz, arra elmentem. A kőkemény infós érettségimmel megírtam 99%-osra a szintfelmérőt, így úgy döntöttem, hogy erre nekem nincs is szükségem.
    Nem foglalkoztam velük addig, amíg ki nem küldték a "tananyagot". Ekkor felhívtam őket, hogy én nem akarok hozzájuk járni, mert 1: nem látom értelmét, 2: elköltözök onnan ahol addig éltem, 3: nincs most pénzem tandíjra.
    Erre kaptam azt az infót, hogy a tananyagot ki kell fizetnem, mivel aláírtam a szerződést, és lehet halasztani a tanulást, és áthelyezni is az oktatást máshova. Mondom OK, hülye voltam, fizetek.
    Ezután kértem őket írásban, hogy szüntessük meg a szerződést, szépen leírtam az okokat, és úgy gondoltam itt vége lesz a sztorinak.
    A következő jel felőlük 1-2 évvel jött, mégpedig hogy tartozok nekik 370ezer forinttal. Innentől kezdve voltam még hülyébb, és dobtam ki minden levelet amit tőlük kaptam.
    Egészen addig, amíg édesanyám kezébe nem került egy levelük. :) Ügyvéd lévén látta hogy valamit kezdeni kell az üggyel, ugyanis már végrehajtónál tartottunk, aki közel 600ezer forintot szeretett volna tőlem elkérni.
    Valahogy sikerült megegyezniük, hogy 180ezer forint, plusz eljárási költségek után le lesz rendezve minden.
    Kifizettem 90et a végrehajtónak, 90et az iskolának, valamint az összes eljárási díjat.
    Ez 2010-2011 magasságában lehetett.
    Most, 2016 januárjában kaptam egy levelet ugyanattól a végrehajtótól, hogy (kerekítve) 1.100.000 forintot a fizetésemből szeretnének levonogatni, amit a cég is megkapott, így ezt gondolom a következő havi fizetésemtől kezdve vonogatják majd.
    Sajnos édesanyám nyáron elment, így nincs lehetőségem tőle újabb tanácsokat, segítséget kérni.

    Arra lennék kíváncsi, (sajnos dolgozom, és hirtelen nincs időm 407 hozzászólást elolvasni, csak bele-bele
    olvasgattam) hogy van-e bárki olyan, aki hasonló szintig jutott velük, és sikerült belőle valahogy úgy kiszállni, hogy ne kelljen az autóját-házát eladni.

    Előre is köszönöm a válaszokat!

    Üdv.: Peat

  • Papooo

    senior tag

    Jelenleg Békés-Csongrád megyében vadásszák a balekokat.
    Engem most hívtak.
    Első dolgom volt körbeguglizni, és már ide is jutottam. :)

    Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

  • Lolita

    újonc

    Az xxxxxx-ról tud valaki valamit? Ők is szegedi cég és hasonlóan szervezik a tanfolyamaikat.

    [ Módosította: KEndre ]

  • DonJoker

    csendes tag

    Sziasztok!
    A xxxxxx iskola engem is érdekelne. Van valakinek infója róla?
    A Facebook oldaluk aktív, de a vélemények 4-5 évvel ezelőttiek. Több helyen, fórumon kérdeztek már róluk, de válasz sehova sem érkezett.
    Köszönöm!

    [ Módosította: KEndre ]

Új hozzászólás Aktív témák