Miért is adott olyan sok pénzt az EMC a Data Domainért?

Az Ybl rendezvényközpontban az EMC ismertette a céget illető aktuális újdonságokból a legfontosabbakat. A beszélgetésen szó volt a VMware-Cisco–EMC, Virtual Computing Environment együttműködésről, amelynek célja a következő generációs adatközpont-modellek kialakítása volt, illetve a nemrégiben 2,1 milliárd dollárért megvásárolt, nagy sajtóvisszhangot kiváltott DataDomain akvizíciójáról ejtettek a résztvevők néhány szót.

VMware – Cisco – EMC

Bejelentették, hogy stratégiai szövetséget kötött a Cisco, az EMC és a VMware, amelynek célja, hogy virtualizált adatközpontokat és privát cloudokat (felhőket) építsen az ügyfeleiknek, illetve emellett egy vegyesvállalatot is létrehoztak Acadia néven, amely a közös megoldások értékesítését, illetve támogatását biztosítja majd. A három vállalat szinte teljesen kiegészíti egymást, mivel a Cisco a hálózati eszközeit, szervereit adja be a szövetségbe, az EMC a tárolóegységeit és különböző biztonsági, mentési, felügyeleti és visszaállítási szoftvereit, a VMware pedig a virtualizációs szoftverportfólióját.

Miért is adott olyan sok pénzt az EMC a Data Domainért?

A tájékoztatón elmondták, hogy az adat-deduplikáció egyre nagyobb és fontosabb területe a vállalati IT-nek, különösen a mentési környezetek esetén igaz ez. Az EMC Data Domain diszkes deduplikációs mentőeszközei új vagy meglévő mentési környezetek működését teszik hatékonyabbá és ebben az EMC is hatalmas üzletet lát. Az adat deduplikáció lényegét egy példával illusztrálták: a vállalat összes alkalmazottja megkapja a karácsonyi 1MB-os köszöntő üzenetet, amelyet azután lement valahová. Ezer dolgozó esetén ez ~1Gb tárhelyet jelent. A folyamat részeként a biztonsági mentés során a deduplikációs eszköz csak 1 példányát tartja meg a képeslapnak, a többi erre az egyre hivatkozik. A mentési környezetekben alkalmazott deduplikáció azért népszerű többek között, mert tárhelyet takarít meg, csökkenti a lemezes tárolókra fordítandó összeget és az intelligens replikációs eljárások során hálózati sávszélességet szabadít fel.

A vállalatok nagy része még mindig a szalagos mentést választja biztonsági mentésként, de az EMC a Data Domain eszközökkel újfajta, biztonságos, diszkalapú mentési eljárást kínál alternatívaként (átlagosan akár 10–30-szoros adatredukciót biztosítva). Az így kialakított rendszerek szalagos társaiknál megbízhatóbbak, mert a szalagos rendszerek üzemeltetéséhez kapcsolódó több problémát (pl. szalagos média lassúsága, megbízhatatlansága, sérülékenysége, az üzemeltetés magas élőmunkaigénye stb.) kiküszöbölnek. Emellett a Data Domain berendezéseivel sávszélesség-takarékos replikációs lehetőségeiknek köszönhetően katasztrófatűrő rendszerek is a fizikailag átszállított szalagoknál megbízhatóbban alakíthatók ki. A mentési környezetben tipikusan állandóan jelenlévő kapacitásproblémákra és költségcsökkentési nyomásra válaszul is bevethető a rendszer.

Azóta történt

Előzmények