1988. március 17.

A Windows 2.0 megjelenése után öt hónappal az Apple szabadalombitorlási pert indít a Microsoft ellen. A Macintosh-gyártó szerint az új operációs rendszer grafikus felhasználói felületének számos megoldását – köztük az egymásra helyezhető ablakokat – a Mac OS-ből lopta a redmondi szoftvervállalat. A per végül a Microsoft győzelmével ért véget 1993-ban.


Az eredeti Mac OS és a Windows 2.0 felülete

Előzmények

  • 1987. március 2.

    Megjelenik az Apple Macintosh II, amely a vállalat első moduláris felépítésű, bővíthető, színes grafikus megjelenítést támogató számítógépe volt. A Motorola 16 MHz-en futó 68020-as processzorára épült, és alapkiépítésben 1 MB memóriát tartalmazott, a rendelhető opciók között pedig szerepelt beépített SCSI merevlemez és egy második floppymeghajtó. Induló ára 3900 dollár volt, de egy színes monitorral, videokártyával és merevlemezzel felszerelt változat 10 ezer dollárba is belekerült.

  • 1984. január 22.

    Bemutatják az „1984”-nek nevezett televíziós reklámot, mely az Apple Macintosh személyi számítógépet propagálta. Az először a Super Bowl harmadik negyedében sugárzott hirdetést Ridley Scott rendezte. A felvételen a hősnő piros rövidnadrágban és egy Apple pólóban egy orwelli világon fut keresztül, hogy nekidobjon egy kalapácsot – az IBM-et ábrázoló – Nagy Testvér képének.

  • 1963. január 7.

    Ivan Sutherland benyújtja a Massachusettsi Műszaki Egyetemhez (MIT) PhD-dolgozatát, amelyben bemutatja Sketchpad nevű programját és annak működését. Az MIT Lincoln TX-2-es számítógépén futó, fényceruzával vezérelhető szoftver a modern grafikus felhasználói felületek és a számítógépes tervezőprogramok (CAD) előfutára és ihletője volt. A disszertációért az amerikai mérnök 1988-ban Turing-díjat kapott.