Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • c00rn

    csendes tag

    Sziasztok!

    Olyan problémába ütköztem, hogy az eddig évek óta tökéletesen működő konfigomat egy plusz raid kártyával bővíteném +2 merevlemezzel, de az istennek nem tudom működésre bírni az új kártyát, nem tudom rávenni, hogy lássa a merevlemezeket a rendszer.

    Konfig: N3150B-ITX alaplap, DSM 6.1.5-15254 update 1, loader 1.02b. A megvásárolt raid/sata vezérlő pedig ez lenne: su-sa3004.v2

    A hibajelenség pedig az, hogy amennyiben a merevlemezek a kártyára vannak csatlakoztatva a DSM el sem indul, a "booting the kernel" után leáll.
    Ha nincs HDD a kártyán akkor elindul a rendszer, de ezt látom a lemezkezelőben: "ASMT109x config" A neten fellelhető infók alapján ezt elvileg tudja más használni xpeno alatt.
    (most attól tekintsünk el, hogy a 4 port helyett, csak 2-vel a port többszöröző miatt, ez lényegtelen most én 2 lemezzel szeretném csak használni).
    Kipróbáltam a kártyán minden üzemmódban (ahci,ide, stb) a hibajelenség ugyanez. Ötleteket szeretnék gyűjteni mivel lehetne próbálkoznom, hátha lenne itt olyan, aki látott már hasonlót.

    Mivel ez egy ultradrága, profi, centes ebayes raid kártya volt..., az is opció, hogy bal váll fölött eldobom minél messzebbre és valami értelmesebb kártyát nézek, de legyen ez az utolsó :).
    Most megy mentés, lehet egy teljes újratelepítéssel, friss loaderrel, legutolsó DSM verzióval még megpróbálkozom a közeljövőben 0-ról(van értelme?), de azért nem lenne rossz életre kelteni sem valahogy.
    Van valakinek ötlete merre induljak, mit lehetne még próbálni? :R

    [ Szerkesztve ]

  • c00rn

    csendes tag

    válasz ssarosi #21221 üzenetére

    Az a helyzet, hogy én is elvileg azt rendeltem "With using The Marvell 88SE9215 chip, make it more stable and compatible"...de ez a csoda jött. Nincs meg véletlen még a tied valahol, megnézni, hogy mi van a nyákra írva? Az enyémen ez: "su-sa3004.v2" Ha esetleg a tied más és már úgysem használod, akkor lehet el kellene adnod, tudok rá egy vevőt.
    Viszont, ha a tiéden is ez van, akkor újabb kérdésekkel fogok szembesülni...

  • c00rn

    csendes tag

    válasz kgymac #21232 üzenetére

    Ennyit ír, mondjuk ez nekem nem sokat jelent :(.

    [ Szerkesztve ]

  • c00rn

    csendes tag

    válasz kgymac #21234 üzenetére

    Ez van kártya nélkül. Tehát, ha jól értem, akkor ez tűnt el: 1b21:0611

    Ami tulajdonképpen ez:
    https://linux-hardware.org/index.php?id=pci:1b21-0611-1b21-1060

    Amit viszont megtaláltam itt, hogy kompatibilis és működik (2port):
    https://xpenology.com/forum/topic/8373-user-reported-compatibility-thread-for-dsm-61/ "Neki ezzel ment:
    DSM: 6.1.3 U6 - DS3615xs
    No custom modules/ramdisk.
    "
    Tehát elvileg nekem is kellene, hogy működjön?

    Akkor már csak az a kérdés miért látja a vezérlőt egy 100MB disknek :(

    Lehet meg kellene próbálnom egy "tiszta" telepítést úgy, hogy a kártya bent van a gépben - van ennek értelme? Végülis üres vinyóm van hozzá.

    Vagy esetleg az update-et? Az mehet úgy, hogy a legfrissebb loaderrel indítok és letöltöm az utolsó verziót, amit az még támogat és manuál ráfrissítek?

    Mert akkor lehet ezzel kezdem. Köszi az eddigieket is...

Új hozzászólás Aktív témák