Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • simron

    tag

    Múltkor vettem egy Matilda IV-et 375 aranyért. Ha az ár-érték arányt nézzük, akkor jó választás volt, mert a saját HP-jának sebzése (ami azért nem nagy teljesítmény) esetén kb 20ezer kredit a bruttó bevétele, a lőszer és a javítás nagyon olcsó, saját hp-jánál kicsit több sebzéssel már 20k körüli a tiszta bevétele. Persze nem hoz 60-70k kreditet, de nem is került 10k+ aranyba. A T-25 tier V-ben szintén egy elég jó kis kredittermelő (szerintem ott is megvan a 15-20k tiszta bevétel) és azzal ráadásul még a játék is élvezetes tud lenni. Persze a mostani akciós időszakban ezekkel nem is játszom, mert felesleges, egy jó csapattal csapat-csatába megy az ember és 2 kill-re meg egy jó kis sebzésre kapsz kb. 90k kreditet, amiből simán marad 70k tisztán, ennél jobb bevételi forrás nincs. Persze tudom, hogy ez csak a havi akció, de ilyenek cvannak már vagy fél éve folyamatosan, ami mellékesen sajna a játékosállományon is meglátszik.

    [ Szerkesztve ]

  • simron

    tag

    válasz Djuree #49545 üzenetére

    Hát én pedig szemből sokszor az alját szoktam lőni (persze, ha nincs nagyon közel) és az esetek döntő részében át is ütöm, ezen kívül még a kupola is megbízható gyenge pont, meg magasabb tankkal a löveg feletti négyzet alakú páncélrész, persze szerencsére sokan szépen beforgatják az elejét és úgy, az egyébként szépen döntött elülső lemezeket már szinte 90 fokban lehet meglőni, ami szintén garantált átütés. Nekem régebben az oldala okozott sokszor meglepetést a jó kis üreges páncéljával és a sok átütő de nem sebző lövéssel, azóta ott nem lövöm.

    [ Szerkesztve ]

  • simron

    tag

    válasz Cseri0058 #50117 üzenetére

    Nem kötözködésből írom, de vicces amikor a játékélményt magasztaljátok az egekbe egy olyan játéknál, amivel még senki nem játszott egy percet sem. A WT GF-ről kiadott viedókból azt le lehetett szűrni, hogy grafikailag szép a játék, de a fenomenális játékélményre miből következtettek? Nekem a videók alapján inkább tűnt parasztvakításnak (füstokádó kipuffogók, a lánctalpról szerteszét repülő sárdarabok, rozsdás páncélzat) a játék, mint fenomenális játékélményt nyújtó és a WOT hibáitól mentes játéknak. Nem követtem a fejlesztését mostanában, de pl a tüzérségi támogatás is elég vicces dolog, az aztán marhára nagy játékélményt fog nyújtani, amikor egy klikkelésre szétlőnek egy egész területet, te meg csak nézed távolról, vagy a távolban lévő tank lövése és megsemmissítése, ha nem mond semmit a program, akkor észre se lehet venni, annyira távoli kis pont a videón az ellenséges tank, miközben a játék nem egy valósághű szimulátor (ahol tényleg csak egy távoli pont lenne egy ellenséges tank), hanem egy arcade tankos lövöldözős játék. Én attól tartok, hogy a csili-vili grafikai megoldásokon kívül nem lesz minőségibb játék a WOT-nál, ja és mivel sokan várják, valószínüleg a mezőny az első perctől kezdve ugyanúgy tele lesz paradicsom-harcosokkal, mint a WOT-ban.

  • simron

    tag

    válasz Cseri0058 #50127 üzenetére

    Neked legyen igazad, én is örülnék, ha egy nagyon élvezetes és jól játszható játék lenne belőle, és nagy konkurenciát támasztana a WOT-nak (a játékok közötti jó kis versenyhelyzetből szerintem csak nyerhetne minden játékos), csak egyelőre nem merem elhinni, mondjuk én a régi idők játékosa vagyok inkább (anno még C64-en kezdtem), tehát engem nem elsősorban a játék grafikája fog meg, hanem a belbecs, ha egy játék alapvetően szar, akkor lehet bármyilen szép a grafikája nem fog lázba hozni, max csak nagyon rövid időre. Természetesen ki fogom próbálni és ha tényleg annyira jó, akkor minden bizonnyal átnyergelek arra.

  • simron

    tag

    válasz Djuree #50226 üzenetére

    Még milyen jó hogy egy történelmi csatában nincs BL10, mivel akkor nem lenne történelmi csata tekintettel arra, hogy tudtommal az a löveg csak prototípusra került rá, de az biztos, hogy a kérdéses csatákban nem szerepelt. Gondolom a Tiger II-n sincs rajta a top 10.5-ös löveg abban a módban.

  • simron

    tag

    válasz Djuree #50234 üzenetére

    Hát, ha nincs ilyen korlátozás, akkor nem értem miért történelmi csata, én azt hittem, illetve valahol talán olvastam is, hogy csak azokkal a tankokkal és csak azokkal a modulokkal lehet majd menni, ami akkor tényleg létezett. Tiger csak a rövid 88-assal, Tiger II a hosszú 88-assal, ISU pedig a 152-es troll löveggel.

    Időközben tárgytalan a hsz fele. Én is csak azért várom ezt a módot, mert végre tényleg a valós állapotokhoz közelit majd a játék.

    [ Szerkesztve ]

  • simron

    tag

    válasz Mister_X #50786 üzenetére

    Miután csinálsz egy Razer felhasználói fiókot (a Razer Comms programhoz) utána a fiókadatokkal bejelentkezel és kapsz két kódot, az egyik egy bónusz kód, ami ad 3 nap prémet, a másik pedig egy invite kód, csak új fiók indításánál lehet felhasználni és akkor ad 1000 aranyat és 7 nap prémet. A bejelentkezés után tippelhetsz a győztesre (gondolom itt is jár majd ajándék a jól tippelőknek), majd 3. lépésben nézheted a döntőről szóló élő közvetítésüket, ami alatt szintén bónusz kódokhoz juthatunk (gondolom a közvetítés közbe kapunk majd kódot, ha nézzük).

    Ha valakinek kell egy új fiókhoz való kód, akkor írjon PM.-et, szívesen megküldöm, amit én kaptam, mert nekem nem kell, mivel már van 2. fiókom.

  • simron

    tag

    válasz PR0JECTNR56 #51133 üzenetére

    Tényleg élmény lehetett, ha ennyire működött a csapatjáték, de ehhez a nagyszerű eredményhez és játékélményhez kellet az is, hogy az ellenfél csapatát agyhalottakkal pakolja tele az MM, azért ahhoz valami hihetetlen képesség kell, hogy 15-ből 13-an (nagyrészt tier X-es tankokban) 1000 sebzés alatt maradjanak, sőt legyen 6 darab 0 sebzéses is. Én személy szerint sokkal jobban élvezem a kiélezett helyzeteket, a szoros eredményeket, mint az ilyen egyoldalú mészárlásokat, persze stat szempontjából jó az ilyen csata, mert a sok tier X-es (sok HP) ellen miatt mindenkinek bőven jutott sebzés.

  • simron

    tag

    válasz ddt500hu #51188 üzenetére

    Kötözködés nélkül, de akit meglep a 107-es ágyú egy KV-2-n, amikor kétszer olyan hosszú, mint a 152-es troll ágyú, az meg is érdemli. Azért sima nézetben, de, ha messze van, akkor pedig sniper módban lehetetlen nem észrevenni a különbséget. Nekem mondjuk nincs KV-2-m, de ha lenne, akkor tuti a troll löveggel használnám, a Su-152-n is a trollal mentem nagyrészt HE lövedékkel és szépen osztotta a sebzést átütés nélkül is.

  • simron

    tag

    válasz Tüzi #51200 üzenetére

    Pár nap? Az kemény. Én múltkor egy engem lődöző kedves kolléga kilövéséért csak 1 órás fiókzárolást kaptam, majd később még egy órát egy másik vadbaromért, aki számomra érthetlen okból nem tudta elviselni, hogy a Tetrach-al előbb felértem a himmelsdorfi domb tetejére, mint Ő a T-18-al és hátulról megkínált egy lökettel (nem a howitzer volt rajta, mert az kiütött volna egyből). Bedurrant az agyam és kilőttem a kis angol csodával, azonnal jött is a kizárás.

  • simron

    tag

    válasz Arpee78 #51841 üzenetére

    "
    Arpee78:
    Stat javítás
    Az egyetlen meghatározó stat a győzelmi ráta(avagy a vereség ráta?), ez mutatja mennyire jól játszik valaki, persze számos okból nem tekinthető perfekt mérőszámnak."

    Már ne haragudj, de ez akkora marhaság, bár abban igazad van, hogy nem tekinthető perfekt mérőszámnak egy játékos képességeit illetően, merthogy ennél számos más mutató van, ami megmutatja, hogy milyen jó is egy játékos valójában. Persze az tény, ha valakinek minden más mutatója jó, akkor feltehetőleg a győzelmi aránya is jó, de nem az a jó játékos, aki alacsony mutatók mellett magas győzelmi arányt produkál. A győzelmi arány pedig az egyetlen olyan mutató, ami sok esetben nem igazán saját magunkon múlik, hanem az MM nagyban befolyásolja azt (gyenge és jó játkosok elosztása, jó-rossz tier elosztás).

  • simron

    tag

    válasz Arpee78 #51846 üzenetére

    Ez jó kérdés, fogalmam sincs melyik lenne a jó mérőszám, de az biztos, hogy az átlagsebzés, a killátlag, a bázisvédési pontátlag eléggé meghatározóak. A foglalási pontátlag értelemszerűen nem lényeges mutató, hiszen bárki tudja azt növelni, ha egy már győztes csata végén beáll a körbe pár pont erejéig. A felderítési átlag szintén nem mérvadó, ismerve a "suicide scout" állatfajtát. A győzelmi arányban meg ahogy te is írtad kőkeményen benne vannak a század és a szakasz eredmények, sokan húzzák ezekkel a győzelmi arányukat. Én úgy szoktam látatlanban megítélni egy játékost, hogy megnézem mennyi csatát ment (ha csak pár ezer van és szuper eredmények, akkor feltehetően nem az első account, hanem valami kirakat fiók, ha több tízerer csata és alacsony mutatók, akkor nem kimagasló játékos, hanem tapasztalt), megnézem milyen gépekkel, hogy ne csak tier V-ig legyen (mert akkor fogalma sincs a magasabb tier-ekről és alacsony tier-ben azért legyünk őszinték könnyebb kimagasló eredményt elérni a tényleges kezdők viszonylag nagyobb száma miatt), megnézem a győzelmi arányt (minél magasabb annál jobb), aztán megnézem mennyi az átlagsebzése és a killátlaga (hogy egy kill tolvajjal állunk-e szembe, vagy pedig társul-e a killhez sebzés is), a felderítés és a foglalásátlagot én nem tartom sokra, ellenben a védésátlag szerintem lényeges mutató (mégiscsak nehezebb a foglalókat elintézni, mint beállni egy üres körbe). A medálok nagy része szerintem semmit nem tükröz, jópár olyan medál van, aminek eléréséhez a legtöbb esetben nem kell játéktudás (pl felderítő, acélfal, jópárszor a top gun is, a régi mesterlövész) Ezek alapján szoktam felmérni, hogy milyen egy játékos, persze aztán a csatában lehet, hogy éppen a szöges ellentéte lesz, mert éppen jó, vagy rossz napot fogott ki az illető.

  • simron

    tag

    válasz Habib[HUN] #51878 üzenetére

    A tier VIII-as nehéztank mezőny tényleg eléggé kiegyensúlyozott, korábban én is nagyon lenéztem a Caernarvont és a KV-4-et, de összefutottam jópár ilyen tankkal mostanában, amelyekkel hozzáértők játszottak, és nagyon kemény ellenfelek tudnak lenni. A KV-4 páncélja elég kemény, ha jól forgatják, akkor sokat pattint, ráadásul a torony tetején lévő kisebb torony belövését a folyamatos mozgással eléggé meg lehet nehezíteni, arról nem is beszélve, ha van esélye rammolni, akkor abból komoly sérülés lehet szinte minden más tanknak. Én ebből a mezőnyből a VK4502-t tartom a leggyengébbnek, nem is emlékszem, hogy bármikor is megnehezítette volna a dolgomat, míg a többi tud kemény falat lenni. IS-3 csapat és század csatában, nagy tömegben eléggé verhetetlennek tűnik, amikor jó játékosok megindítják a rush-t és tényleg jönnek, nemcsak az első fedezékig, akkor nem sok tanknak van esélye ellenük, ott lószart sem ér a pontos löveg 230-as átlagsebzése (Caernarvon), sem a többi tank 300 körüli sebzése, meg a hull down-ban kemény torony (T-32), az amx tára is kevés, mert általában egy jó rush esetén az amx-eket lövik ki először Nem vagyok kifejezett IS-3 fan, de szerintem egy jó rush esetén nem sokat lehet tenni ellenük. Persze a páncélja nem átlőhetetlen, a tornyot is be lehet lőni, de összességében szerintem még mindig keményebb és pattogosabb a páncélja mint más 8-as tankoknak.

  • simron

    tag

    válasz K6000 #51895 üzenetére

    Hát igen 7-vs7 csapatban a legjobb felállás a 3db IS-3 és 2db AMX 50 100, mindezek jó kezekben nagyon komoly erőt képviselnek. Szzeretem a német tankokat, meg a TD-ket is, de sajna be kellett látnom, hogy a legtöbb esetben csapat csatában nem állják meg a helyüket.

  • simron

    tag

    válasz Bingisz #51902 üzenetére

    Miért nem jó az 50 100? Egy rush esetében sokat számít a nagyobb hp, sebzés és átütés, az 50 100-nak pedig mindenben jobbak a mutatói a 13 90-nél és a T69-nél. Persze, amikor a pályát bejárva vadászni kell az ellenre, meg oldalt váltva zavarni az ellen nehezeit, akkor jobb a 13 90, akkor talán a legjobb felállás egy 50 100 és egy 13 90 a három IS-3/110 mellé. T69-et sokkal ritkábban látni csapat csatában, mint a két franciát, pedig sokaknak megvan az amcsi tank, páncélban jobb, de azért vannak előttük az IS-3-ak, 110-ek, mert azok a pajzsok.

  • simron

    tag

    válasz Drenadar #52100 üzenetére

    Hát igen az egyetlen használható ajándék prém tank szerintem is a Tetrarch volt, annak a lövege tier II-es csatában bőven elég, az egyik legjobb löveg oda szerintem. Talán még az LTP is használható valamennyire, a döntött páncélja egész jó védelmet nyújt jópár tank ellen tier II-III-ban, de a többi az kritikán aluli, főleg a T7 Combat Car szánalmas, de a VIC sem sokkal jobb annál. Én személy szerint jobban örülnék mondjuk két ingyen garázshelynek, vagy párszáz aranynak, esetleg valamilyen felszerelésnek a szülinap alkalmából.

  • simron

    tag

    válasz Napfénysüti #52478 üzenetére

    Szerintem neked nincs szükséged a T25-re, az nem annyira mókás tank, a kreditet ugyan tier V-öshöz képest elég jól hozza, de a móka faktora nem túl magas, kredittermelésre viszont ahogy írtad, van Löwéd. A T-25 sokszor megy tier VI-ba sőt VII-be is, ptt pedig a papírpáncélja elég szánalmas és a lövege sem túl komoly, nagy gond még a lassú fordulás és a lassú toronyforgás. Ha fillérekért akar valaki mókás tankot, akkor én a PzS35-öt javaslom, tier III-ban király, de még tier IV-ben is elég jól használható, tier V-ben persze kevés, (bár én tegnap pont tier V-ben szereztem vele egy Levashlaio medált, egy Crusadert és egy Su-85-öt kaptam el), nem hoz túl sok pénzt, ráadásul legénységképzésre sem igazán jó, mert csak 3 fős a csapat, de a móka faktora elég magas.
    Én is gondolkoztam valami akciós prémem, de a Schmalturmról eddig csak rosszat hallottam, a TOG-tól meg félek, nekem a Dicker és a Su100Y a szimpatikus, ráadásul mindkét TD ágat viszem, így legénységképzésre is jó lehet.

    [ Szerkesztve ]

  • simron

    tag

    válasz csaba17 #83433 üzenetére

    Én ugyanígy jártam az egyik TD küldinél, ahol a feltétel az volt, hogy okozzak modulsérülést és nekem ne legyen sérült modulom, tagom. E25-el mentem, megvolt a modulsérülés okozása, de utána kilőttek, a csata végén viszont jött az értesítés, hogy meglett a küldi. Ez szerintem bug.

Új hozzászólás Aktív témák