Új hozzászólás Aktív témák

  • berVi

    senior tag

    válasz Preferia #45 üzenetére

    A routert összeraktam, összedigtam a PC vel, minden számítógépen volt net. Viszont van egy olyan gyanúm, hogy mindegyik ugyanazt a sávot, vagy csatornát vagy hogyhívják használja. (ugyanis, amikor az egyik gépen letöltök, a többin belassul a net). Ez lehetséges egyáltalán? Létrehoztam egy otthoni hálózatot, amiben megvan osztva min3 gép. Lehet ez a gond?

    na ezt nem teljesen értem. a sávszél a routerre vonatkozik, nem minden egyes gépre.

    ha te kapsz a szolgáltatótól mondjuk 10 megabitet, aztán az egyik gépen töltesz 8 megabittel, akkor a többi gépnek nyilván már csak 2 megabit fog maradni, nem 10.

    de ha pl. torrentezel, akkor megint csak lassulni fog minden, mert a torrent jellemzően olyan dolog, ami erősen terheli a hálózati eszközöket, így a router-eket is.

    lletve amit még észrevettem (ja, és az egyik gépen win 7 van, a másik 2 n xp), hogy egyáltalán nincs semmilyen kapcsolat a gépeken (tehát pl széllessávú kapcsolat vagy ilyesmi, amire külön kell csatlakozni), csak az xp seken van vezeték nélküli kapcsolat, és miután bekapcsoltam a gépet egyből felcsatlakoznak, de úgy hogy ezt nem is jelzi külön. Ez normális vagy mit kellene beállítanom?

    normális. mivel sima helyi hálózati kapcsolatot használsz, így nem kell külön kapcsolódni (alapbeállításként).

Új hozzászólás Aktív témák