Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz MrZed001 #16676 üzenetére

    18Ah akku, de ahogy elér egy feltöltött feszültséget azzal arányosan csökkennie kellene az áramerősségnek nem?

    Azon a gépen a napelem közvetlen kapcsolódik az akkura így sztem ha erősen süt a nap simán túltöltheti nem?

    Ami szerkezetbe nem került bele annak idején úgy lett tervezve hogy külön napelemről is tudok tölteni, de töltésvezérlőn keresztül. Az áramot is azon keresztül lehet kivenni, így 10.5voltnál lekapcsol automatikusan.

    Na mind1 az új akku ha egyforma feszültséggel jön, először az UPS tölti majd fel, aztán időnként rámérek mert ahogy írtam az átépítés után meg lesz oldva hogy bontás nélkül is lehessen mérni. Aztán ha egy tizednél nagyobb az eltérés akkor vagy merítem egy kicsit a nagyobb feszültségűt, vagy rátöltök a kisebb feszültségűre, avagy párhuzamosítom egy ideig.

    De mivel ez megcsinálni idő adott esetben, az UPS meg nem árt ha állandóan van, az jó eljárás ha 1-2havonta cserélgetem az akkut és ami kint van egy feszültségre hozom addig? Eleve 4et veszek mert egységesítem a két szünetmentest, de akkor veszek 6ot így mindig van két akku amit lehet szinkronizálni és időben beletenni az UPS-be 1-2hónap pihenő után.

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

Új hozzászólás Aktív témák