Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PiR8

    csendes tag

    Adok én is egy leckét. Összeraktam egy barebone rendszert: ASUS P5GV-MX lap, SAMSUNG 200Gb SATA2 (SP2004C) winyó, stb. Első gondom az volt, hogy hogy telepitsek win-t rá. Megoldotam.
    Második gondom az volt, hogy a lap csak SATA1-et kezel, de a winyót átjumpereltem leírása alapján - pipa.
    De a következőre már nem találok magyarázatot, hogy: valamikor felismeri a BIOS, valamikor nem. nagy kérdőjelek a fejem felett. Sokmindent megéltem már, de ilyet még nem lőttem. Nincs tuning, semmi trükk. Szimplán rajta a kábelen a HDD, SATA1-ként és BIOS nemlátja. Szétszedtem gépet - elmozditottam hdd-t - bekapcs és win megy.
    Kikapcsolom, vissza és megint nem. Kábel tuti jó, 4 kábel is van - minddel ezt csinálja. Összes SATA csatlakozót végigpróbáltam, összes kábellel - minden variáció ugyanaz.
    Gépet összerakom, bekapcs, megint megy. Kikapcs. Várok - vacsi, egyebek -, majd bekapcs és megint nemmegy. Ezzel szivok 2 napja és péntek estére nagyon kellene a gép melózni :(

    Tipp?

  • PiR8

    csendes tag

    Visszavittem nagykerbe a vinyót, teszt: 5 gépből 4-ben fagyott. Sza a HDD volt a rossz. :( Kicseréltettem egy IDE vinyóra. De asszem az alaplapommal is gáz lehet, mert a vinyó támogatja a UDMA5-öt (ATA133), de csak UDMA2-ben hajlandó mennyi a win (ATA33). Ha pedig felteszem az alaplap drivereit, akkor PIO akármennyi lesz belőle és döglassú.

Új hozzászólás Aktív témák