Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • erahurka

    félisten

    válasz 7ER #661 üzenetére

    Ugyanaz a hardver van bennük? Nem tudom elképzelni hogy bármely két gép között, amiben ugyanaz a proci és ugyanannyi ram van ekkora különbség legyen. Meg az se mindegy melyiken mikor volt telepítve a windows (már ha az van rajtuk :DDD ).

    (#665) lacibacsi: Ha sokat akarsz játszani rajta, szerintem érdemes egy hűtőpadot venni. Esetleg rakosgatható ventikkel, ha van rá keret. Viszont nekem NP300V5A-m van, az E5Z lehet hogy egy kicsit más ebből a szempontból.

    [ Szerkesztve ]

  • Carasc0

    őstag

    válasz 7ER #661 üzenetére

    Szia!

    A 2 gép specifikációja ugyanaz? Mert ha igen, akkor ilyen nincs hogy az egyik döcög a másik nem! Mindegyiken ugyanaz az OS van, ugyanazok a programok valamint ugyanaúgy voltak használva is? Fejtsd ki nekem ha lehet! :F

    [ Szerkesztve ]

    Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

  • Carasc0

    őstag

    válasz 7ER #673 üzenetére

    Erősen hazabeszélsz! DELL-nek jobb a képe mint a Samsungnak? Ritkán mondok ilyet de ez tömény baromság! Mindenki panaszkodik hogy a DELL Inspironnak nem jó a képe. Samsungnak tuti jobb!

    Igaz mindenki Matt kijelzőt keres mert jobb mint a fényes. Ez sem zavarjon!

    Én is nézegettem DELL-t de az 5110-es nem ajánlott kategória. Tesóm DELL-je még jó. Az a 1525-ös széria ami neki van és az még jó volt!

    Ha DELL akkor Vostro széria a nyerő mostanság!

    A legtöbb külföldi Tesztek alapján jobbnak vélhető a Samsung Series 300 mint a Dell 5110.

    Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

  • erahurka

    félisten

    válasz 7ER #674 üzenetére

    És milyen hardverre toltál Win7-et? 4 éves Fujitsu-Siemensemre is raktam egyszer Win7-et, nem sok köszönet volt benne...

    Eleve felszív némi port a gép. Nyilván nem fél óra játékra kell beizzítani, hanem amikor nekiül 2-3 órára.

    "Aki meg játszani akar rajta, az ne laptopot vegyen." Ezzel nagyrészt egyetértek.

    (#675) Carasc0: Azért keresnek matt kijelzőt mert kevésbé veri vissza a fényt. Képminőségben a fényes kijelző oda-vissza veri a mattokat általában. Ha nincsenek egymás mellé téve nem szembetűnő, de ha igen, akkor nagyon kijön.

    [ Szerkesztve ]

  • lacibacsi

    addikt

    válasz 7ER #673 üzenetére

    Köszönöm a választ! Az utolsó mondatod egy kicsit megzavart azonban... Most a Samsungról, vagy a Dell-ről írtad a jellemzést??

    Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

  • Carasc0

    őstag

    válasz 7ER #679 üzenetére

    TOPIC OFF

    Én is ezt gondolom fordítva. Örülök neki hogy tudod ki ül a vonal másik végén.

    A vita nihilizmusba vezet ebben egyetértünk. Az emberi kognitívitás mértékét egy adott hozzászólás alapján becsmérelni, erősen szubjektív és nem mérvadó.

    Lehet én is túloztam, s önismeretem eddig vonásainak eleget téve ez zavar és belátom ez hiba volt. A reakciód viszont már részleges önbemutatkozás vagy egyenértékű reakció, amelynek prevenciós/offenzív/deffenzív okai lehetnek. Megértem, elfogadom de ismétlem erősen túlzás.

    Szégyen részemről hogy tárgyilagosan fejtek ki átfogó véleményekomplexust, olyan digitális elektronikus eszközrendszerkategóriáról, melyben valóban nem vagyok olyan jártas. Ezt is elismerem.

    Viszont a hozzászólásod alapján én úgy érzem azt gondolod hogy feljebb vagy a másiknál. Ezt így nem lehet eldönteni. Ez örök vita marad és nemzeti vonás. Realista vagyok, így a tudományok és diszciplínákban adott jártasság emberi elismeréseket vonz. Ellehet érni, hogy növekedjen az adott egyén elismerésének tábora. Fel nézni valakire, tisztelni valakit nem bűn, but positiv human feature. Feljebbnek érezni magad csak is önteltség. Egy adott szinten már diplomáciai egyenrangúság van, ahol az ellentétek apróbb vitákban merül ki.

    Én enyhe bocsánatkérést és megbánást tudok tanúsítani mert úgy érzem, hibám javításának ez az orvossága. :R

    TOPIC ON

    Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

  • #32577792

    törölt tag

    válasz 7ER #683 üzenetére

    nem csapott át sehova, főleg nem gúnyolódásba
    csak hiányoltad másnál a tapasztalatot
    azt még elfelejtettem mondani, hogy van még egy hp nx7300-as is itthon, ami kapott már nagyon sokat, de még mindig működik, igaz, hogy a kijelzője éles képet ad, már ha éppen látok belőle valamit a tükröződés miatt :C
    na de tényleg, ha lesötétítek, programokat használok, mozgatom a kijelzőt, hogy csökkentsem a tükröződés mértékét, akkor semmi gond ;)
    imádom a touchpadját neki, mert használható - ez nálam azt jelenti, hogy nem kell szarolni, nem akad, lehet görgetni stb. DE sajnos történt egy kis bibi és hála jó Istennek 3-5 évenként futja rá, hogy vegyek másikat (megjegyzem, nem a te alsónacijaidból). De ha megnyugtat, - ha nem, az sem nagy gond - tekintettel arra, hogy van a sokat dicsért Dellből is itthon, hát kipróbáltam. De engem - és feleségemet is - megőrjíti a Dell touchpadja. Vagyis amit annak neveznek. Amint írtam, nekem ez a mániám, mert nem vagyok hajlandó egeret használni egy olyan eszközhöz, ami tartalmazza azt.
    A Samsung sem hozza azt a szintet, mint a hp-m, amikor még jó volt, de ennyit elnézek neki, mert több szolgáltatást ad mellé.

    "Ezt ugyan meglehet tenni de 1-2százezres eszközzel már nehezen. -Persze ez neked nem jelent gondot. Minden esetre a valóságban élni nehezebb mint az álomvilágba."
    Főleg 2 laptoppal otthon igaz? Nem érzed kicsit álságosnak a fenti mondatod?
    No, mivel nem a te zsebedből származik a gépem, ehhez meg aztán végképp semmi közöd, ha így is lenne.
    Azt pedig, hogy az a 2db miért és hogyan van itthon, egyrészt nem tudhatod, másrészt meg csak feltételezel - egy bölcs trénerem mondta, hogy soha ne feltételezz, mert a valóság adja a másikat vissza -, harmadrészt meg megint csak nem sok közöd van hozzá ;)

    Lehetőségem van/volt kipróbálni gépeket - azt már meg sem merem említeni, hogy egy viszonylag új Asus is van a családban - és ezért is megdolgozott aki megvette - amit szintén kipróbáltam, ezek alapján ki tudom jelenteni, hogy nekem jobban tetszik a Samsung. (itt most nem a színvilágáról beszélek, bár a valóságban az is szerethető)

    No, a lényeg: én sem kotorászok mások zsebében és bizony ki nem állhatom, ha mások az én zsebemben kotorásznak.

Új hozzászólás Aktív témák