Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • psr220

    csendes tag

    Kedves fórumtársak!

    Újabb problémám akadt a tv-vel. Az előző 37"-os példányt zúgása miatt kicserélték 40c630-ra. Ment 1,5 hetet és az alábbi jelenséget látom: mátrix szerűen milliónyi vékony rózsszínes vonal futkározik a képernyőn, illetve színtorzulások is előfordulnak. A hátsó csatlakozók meglehetősen melegek. Ha mozgatom a csatlakozókat a csíkozás változik, néha el is tűnik, de szinte azonnal visszajön. Ezt akkor is produkálja, ha nincs semmi rákötve. Úgy vélem a hátsó csatlakozó panelben lehet valami érintkezési hiba/szálszakadás. A kérdésem az lenne, hogy ez garanciális hiba-e és ha igen, köteles vagyok-e visszavinni ezt a dög nehéz tévét ahol vásároltam (Media Markt) vagy kérhetek helyszíni javítást? A vásárlás már túl van a 3 napon, gondolom csere nem lehetséges.

    Válaszotokat előre is köszönöm!

    psr220

  • psr220

    csendes tag

    válasz nightshadow #2999 üzenetére

    A 40C630 Pontosan 209.900 Ft

    10-től nyitnak, felhívom őket, hogy most mit kezdjek ezzel a tv-vel. Semmi kedvem hurcolászni. Egyáltalán, ezek a csatlakozók valami alaplap-szerűségen vannak? Mert ha igen akkor megmagyarázná, miért csinálja az összes csatlakozón a mátrixos, csíkozós effektet. Most néztem, a HDMI1/DVI-n már jelet sem akar néha fogadni...fenébe. Ez nagyon garis téma lesz.

  • psr220

    csendes tag

    válasz Freestyle79 #3004 üzenetére

    Nah, felhívtam a Samsung ügyfélszolgálatot. Egy srác vette fel, nagyon készséges volt. Elmondtam mi a problémám. Próbáltuk ki-bekapcsolgatni a tévét, menüpontokat nézegetni, de semmi. Annyira csíkoz a kép, hogy már nem is látom a menüpontokat :-( Mondta, hogy ez komolyabb dolog lesz, úgyhogy leadja a szervízeseknek és ők visszahívnak időpontegyeztetésre, hogy mikor jöhetnek ki. Úgyhogy a szállítási probléma megoldva.

    Ja igen, óvatosan megkérdeztem, hogy volt-e már hasonló bejelentés? És egy rövid tömör IGEN volt a válasz :-/ Egyébként a csatolók erőteljes melegedését normálisnak ítélte meg. Szerintem meg nem, olyan mint amikor valami zárlatos és melegszik.

    Main lap cserés? Ajjjaj. Tudnál erről bővebben is írni? Könnyen cserélhető? És ezt meg tudják csinálni a helyszínen vajon? Gondolom az összes beállításom elvész. Egyébként ez komoly probléma? Sérülhet mondjuk a panel, vagy pixel emiatt? Lekopogom, eddig pixelhiba-mentes.

    Nagyon remélem gyorsan és fájdalommentesen sikerül megjavítaniuk a készüléket. Egyébként én nagyon szeretem és meg vagyok vele elégedve.

    Hát igen, egy picit drága volt, de nem is ő volt a kiszemelt áldozat hanem az egyel kisebb elődje 37b530, de zúgott, visszavittem, le kellett vásárolni, úgyhogy beleugrottam egy nagyobba, amit nem bántam meg, tényleg nem nagy még ez a 40" sem. :)

    Ha érdekel benneteket, amint van valami fejlemény megírom ide.

    psr220

  • psr220

    csendes tag

    válasz Freestyle79 #3007 üzenetére

    Hát most aztán megnyugtattál. Szóval ez a szín/fehéregyensúly kalibrálós dolog csak a gyárban müxik, a gép állítja be és azt a főpanelon "rögzíti". De akkor előfordulhat, hogy mivel más a főpanel beállítása, kicsit másabbak lesznek a színei? Vagy ez tényleg csak azért van hogy egyforma színűk legyen az egymás mellé rakott tévéknek? Tényleg nem fogok észrevenni semmit a régebbi kép/színvilág-hoz képest? Mekkora gáz, hogy egy ilyen értékű tévém van és már buherált, szerelt :(((

    Még egy aprócska kérdés. Ha helyszínen nem javítják mondjuk és elviszik, szállítás közben a keret karcolódhat, mivel már levettem a védőfóliát róla. Amikor visszahozzák és esetleg karcosnak találom, reklamálhatok? Elég háklis vagyok az ilyesmire :/ Amúgy is nagyon látszik rajta minden apró kosz/sérülés.

    Köszi a válaszokat előre is!

    psr220

  • psr220

    csendes tag

    válasz Freestyle79 #3010 üzenetére

    Na most már aztán teljesen kész a cucc. Ha bedugom a HDMI1-be a gépet, már jelet sem talál. Áhhh, egyre elkeseredettebb vagyok. És olyat nem lehetne kérni, hogy azok a lábak amik elengedtek visszaforrasszák, megerősítsék? Így megmaradna az eredeti panelja, a kalibrált értékekkel. Mondjuk a HDMI1 kicsit lötyög, lehet azon is kellene egy kis stabilititás forrasztást csinálni...

    Komplett tv cseréről én nem is merek álmodni. Egy ilyen hiba szerintem nem cserés kategória, mivel meg tudják csinálni. Most vissza leragasztottam a keretet, ha szállítják ne csikaródjon meg. Igazából ha hoznának egy új panelt akkor azt beraknák és mehetne is tovább nem? Vagy biztos kell még állítgatni hozzá valamit...

    Vissza még nem hívtak, gondolom szombat lévén csak hibafelvétel van, majd hétfőn. Azért borzasztóan dühít hogy pár napos tévén ilyen súlyos hiba jön elő, ami igazából bagatel, forrasztás chöööö. De gondolom itt a szobába nem állnak neki forrasztani meg csavarozni.

    Ja tényleg, ha már szervízes távirányító: nem lehetne megkérni őket hogy nézzék meg mik a mostani panel kalibrációs értékei és azt állítsák be az újra, ha mégis cserélnék? Csak egy ötlet, lehet hülyeség.

    Megyek megpróbálok lenyugodni és türelemmel kivárni a hétfőt. Remélem valami rendes szervízest fogok ki.

    Jó hétvégét mindenkinek. Amint fejlemény van, írok.

    [ Szerkesztve ]

  • psr220

    csendes tag

    Halihó mindenkinek! Újra jelentkezem!

    Miután bejelentettem a hibát a Samsungnak (40C630), szóltak, hogy a szervíz vissza fog hívni időpontegyeztetésre. 2 napot vártam. Nem hívtak. Újra hívtam a Samungot, hogy mi van. Hát ők ilyet még nem láttak, mivel még aznap de legalább 2 munaknapon belül visszahívnak, de újra felvették a problémámat és továbbították. 1 óra múlva hívott a szervíz és másnap már jöttek is.

    A diagnózis: main panel csere, ott elrepedt/elvált a forrasztás. Lehetséges hogy több helyen is, amilyen durva képet most produkált a tévé(mátrix lila-rózsaszín csíkok, kockásodás, színtorzulás, ki-be kapcsolgatás magától).

    Tanácsuk: ne pakolgassam sehová, mert az új panellal is ugyan így járhatok, sajnos a mai samsung tévék nem bírják a pakolgatást, rázkódást.

    Hát ami ebből nekem lejött, hogy valami ultra nagy gyér cucc lehet odabent, ha már annyit sem bír ki, hogy ráteszem egyik asztalról egy másikra. Összesen ennyit kellett volna kibírni. Mellesleg megjegyzem, rettentően finoman történik a "pakolgatás", nem rázkódik, ütődik és csak 1-1 hétvégén kellene ezt kibírnia.

    A másik ami még előjött és ezt tanácsolom mindenkinek: ne huzigálja senki ki-be gyakran a hátsó csatolókból a kábeleket, iszonyat hajlékony az egész "tákolmány" hatása van és mint ahogy nálam előjött a HDMI1 csatlakozó el is vált az anyaföldtől.

    Ezek után már nem is merek majd a tévéhez nyúlni :F

    A panelt megrendelték, pár nap, megérkezik és beszerelik, ezzel vége a hercehurcának.

    Ha lesz még majd infó vagy észrevétel leírom ide.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák