Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mike88

    senior tag

    válasz Polllen #13 üzenetére

    Kövezzetek meg, ha hülyeséget beszélek, de tudtommal, nem egy történet a kettő, eleve tudtommal kínai tabokban a turbo nincs használatban, továbbá ott az órajelet is alacsonyabb hőfoknál kezdi levenni.
    A wintel nem melegszik túl, normál használat mellett, még chrome használatával sem, pedig pl. a pipo alaphelyzetben hűtés nélkül lazán túlmelegszik chrome - youtube használatával. Szóval azért ér valamit az a hűtés. Inkább azt nem értem a kínaiaknál, hogy miért nincs fogalmuk sem a passzív hűtésről...
    Ennél a boxnál, lyukak fúrásával sem lehetne drasztikus változásokat elérni a hőfokot illetőleg, ugyanis a hűtésért felelős vastagabb fém lap az a doboz tetejére van rögzítve, magyarán nem tudja átjárni a levegő. Akkor lenne értelme, ha a doboz ki van fúrkodva, s kap egy hűtőbordát, a fém lemezt le kell dobni, s közvetlen a procira ültetni a bordát, ahogy azt a piponál is sokan meglépték, igaz aki ilyen hűtést épített, az a dobozra is átvezette a hőt, csak ugyebár ez műanyag, itt nem lehetséges. Freaktabon egyébként erre már született megoldás. A hő átadás is baromira sz.r lehet ennél a boxnál, mivel a fémlapon ül ugyebár a "gap pad" (Ennek ez a neve? Mert hallottam már rá mindent?) azalatt a fémlemez, s azalatt ismételten "gap pad" kb. 1-1.5mm-es. Azért ez így nem a legjobb megoldás. :D
    Szal ha ki van fúrva a doboz szellőzés érdekében, s közvetlen a procin ül a lehető legnagyobb hűtőborda, teszem azt pasztázva, akkor biztos, hogy többet ér, mint a gyári hűtés.
    Minixet azért meglehet nézni, ott egy normális hűtőborda van, egy valamire való nagysággal rendelkező házban, ugyan hűtés témában tesztet még nem olvastam, de ránézésre gyárilag életképes.

Új hozzászólás Aktív témák