Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mlinus

    őstag

    válasz HDR123 #102 üzenetére

    Jaj de jó neked, hogy digid van, istenem, mindjárt kidobom az ablakon a UPC-t. Ja, bocs, nem, mert itt nincs digi, csak telekom, ami 30mbit letöltést ad 5 mbit letöltéssel. Ha a 22 mbit feltöltés vicc akkor az mi?

    egyébként teljesen jó a Connect box. Átlagos otthoni felhasználásra bőven jó. Minek költsek 25 ezret egy bika routerre ha ez is képes 300-400 mbitet kiszolgálni wifin?

    amúgy a cikkhez hozzászólva, most cseréltem le egy hitron 1gbit-es eszközt erre a connect box-ra, és meg kell, hogy mondjam, pozitívan csalódtam. A hitronhoz képest stabilabb a válaszidő, és könnyebben kezelhető a szoftvere. A hitron rengeteget bugzott valamiért, hiába volt bikaerős a hardvere.

  • Daywalker

    addikt

    válasz HDR123 #102 üzenetére

    Ezt azoknak mondd, akiknél nincs Digi. Nálunk van, csak épp az a baj, hogy koax kábelen, és legfeljebb 8/2 Mbps csomagot adnak 2600 forintért, vagy 4/1-et 1840. Ez a szánalmas...mellesleg tök más technológiát hasonlítasz, az ne is zavarjon. Tehát csak DOCSIS rendszert nézve visszafele is működik az összehasonlításod: 3000-ért 30/3-at ad a UPC, 2600-ért 8/1-et a digi. Tehát innen nézve a digi egy vicc 2017-ben.

    [ Szerkesztve ]

    "A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

  • Lacccca87

    őstag

    válasz HDR123 #108 üzenetére

    Tetteted az értelmi szintet?

    Nem került 40e -be a connect box, 5e vagy ingyé adják ( de inkáb ingyé ha kicsit is veszekedsz velük )

    Sima felhasználó is szeretne akár 4K/108p/60fps streameket nézni ,vagy akár youtube videót. De mondhatom ugy is hogy lóghat rajta az egész család úgy hogy játék, torrent, smart tv-n youtube/stream, skype stb...

    Gyorsan elfogy a 500Mbit is.

    Szélsőséges eset de pl ünnepekkor amikro ottho nvagyok és még rokonok is vannak akkor legtöbb esetben elhasal a T-COM 15Mbit-es netje, sőt teljesen eldobja a kapcsolatot meg 6-8 eszköznél többb nem is lóghat rajta.

    Jó ez a cucc, vannak gyermek betegségei amit majd javítanak.

    A digiseknek meg üzenekm hogy tök jó hogy ilyen szipi szupi netetek van, de örülnék ha nem kezdenétek minden mondatot ugy hogy "nem is értitek hogy lehet még ilyet adni 2017-ben". Amíg nem volt digi addig meg el is fröccsentek volan egyesek ha a T vagy UPC bármelyik kábeles csomagját megkaptátok volna annyiért.

    [ Szerkesztve ]

  • Brandynew

    őstag

    válasz HDR123 #117 üzenetére

    Ezeket nyilvánvalóan csak a saját nevedben írhatod le. Nekem nagyon hiányzik a Digi Gigabites csomagja, mert maximálisan ki tudtam használni.

    Eleinte nem tudtam vele mit kezdeni, mert hozzászoktam ahhoz, hogyha letöltök egy filmet, akkor 3 méret közül a legkisebbet, vagy legalábbis a középsőt választom.

    Hozzá voltam szokva, hogy párhuzamosan nem töltöttem fel valamit FTP-re, ha mellette épp Drive-on küldtem valakinek valamit, és mondjuk a torrentes feltöltésem is ment. Leállítottam a torrentes feltöltést, megvártam, míg fölmegy Drive-ra a melléklet, és csak aztán kezdtem feltölteni az anyagot FTP-re.

    Azt is megszoktam, hogy YouTube-on nem nézek 4K-s tartalmat a TV-n, miközben online játékkal játszok, és valaki a szomszéd szobában zenét hallgatna YouTube-on.

    Ahhoz is hozzá voltam szokva, hogy egy FHD film letöltése 10-15 percet vesz igénybe, ha este meg akartam nézni egy filmet, akkor elindítottam a letöltést, és amíg nem végzett, addig céltalanul nyitogattam meg weboldalakat. Mondhatnánk, hogy a 10-15 perc nem sok, de miért is kéne várnunk a különféle tartalmak le- és feltöltésére? Miért nem történhet meg mindez buffer nélkül? 15 éve még teljesen megszokott volt, hogy egy weboldal betöltése akár 1,5-2 percet is igénybe vett, és nem mondtuk, hogy ez egy használhatatlan szar, mert nyugtáztuk, hogy a weboldalak betöltése 1,5-2 percig tart, így működik az internet.

    Na most miután meglett a Gigabites kapcsolat, észrevettem, hogy egyre kevesebbszer nézem meg a film fájlméretét, és lazán beadagolom a kliensbe az 50 GB-os BD50-es lemezeket és a 300 GB-os FHD sorozatévadokat. Már lazán csináltam párhuzamosan egy rakás sávszélességigényes dolgot, és nem kellett arra figyelnem, hogy ne nagyon használja semmi a netet, miközben online játéknál az alacsony pingre hajtottam.

    Többé nem tömörítgettem se képeket, se semmi mást, és nem külső merevlemezen vittem át egyik gépről a másikra a nagyobb fájlokat, hanem fölraktam egy FTP szerverre, a másik gépen meg letöltöttem.

    Aztán most úgy alakult költözés miatt, hogy a 120/10-es UPC-s netem lett, és így, hogy már belekóstoltam a jóba és átalakultak a tartalomfogyasztási szokásaim, kifejezetten érzem a Gigabites net hiányát. Valószínűleg a 10 Gigabitet is ki lehetne használni, mert azzal olyan tevékenységeket is megvalósítanék, amire a Gigabitnél nem is gondoltam, mert abszurdnak tűnt. A kulcs itt az, hogy a netsebességnek megfelelően alakítottuk ki az internetezési szokásainkat, a weboldalakat, webes szolgáltatásokat, de ez még nem jelenti azt, hogy egy gondolkodásmód-váltással ne lehetne kihasználni akár a 100 Gigabitet is (oké, ahhoz még korán van, mert nincsenek hozzá megfelelő hardverek, de lesz ez máshogy is).

    [ Szerkesztve ]

  • Lacccca87

    őstag

    válasz HDR123 #117 üzenetére

    Az a baj hogy nem érted.
    Neked szerencséd van, olyan helyen élsz aho lvan digi ami olcsó.
    Másnak a UPC tűnik oclsónak mert még rosszabb helyzetben van és ,még sorolhatnánk.

    Felesleges belemenni net/ár vitába amikor a cikk az eszközről szól.

    Ami jelen esetben elég jól sikerült a saját tapasztalataim alapján ( azt viszont nemvitatom hogy másnak lehet vele gondja mert kifogott egy shittesebb példányt).

  • Brandynew

    őstag

    válasz HDR123 #123 üzenetére

    Pontosan miért luxus? Ha technikailag megvalósítható, nem ártok vele senkinek, és egyszerűbbé teszi a dolgokat, akkor miért ne lehetne megcsinálni? Mitől válik luxussá? Ennyi erővel lehet luxus az 1+ Mbit-es net is, hiszen régen is jó volt az úgy, hogy 1,5-2 perc kellett egy weboldal betöltéséhez, szóval nem értem mit akarunk itt flancolni.

    Az SD/720p pedig megint csak egy szubjektív dolog, nekem pl. már annyira hozzászokott a szemem a (szinte) tömörítetlen 1080p-hez, hogyha SD-t nézek, akkor az rontja a filmélményt, mert azt figyelem, hogy már megint nem látom az egyik szereplő szemszínét, vagy hogy mi van ott a háttérben, amit annyira néznek. Hogyha éveken keresztül csak FHD anyagot néznél (nem online nézhetős, agyontömörített formában (YouTube és társai)), akkor valószínűleg téged is zavarna, ha egyszer csak egy SD tartalom elé ültetnének. Persze ha nem látsz jól, szemüveges vagy, akkor ez tárgytalan, mert úgy lehet, hogy tényleg nem lesz különbség SD és FHD között. Persze az FHD-nak nyilvánvalóan jó képminőségű, nagykijelzős TV-nél van értelme, egy CRT/HD Ready/gagyi, nem színhű, nem elég kontrasztos TV-n mindegy.

    Meg hát írtad, hogy nem játszol, ez is egy egyéni dolog. Lehet, hogy számodra tényleg nem kell a gyorsabb net, de azért sokan vannak, akik ki tudják használni a Gigabitet is.

    Amúgy miért sértődnék meg, én tudom, hogy ki tudom használni a Gigabitet, attól, hogy te nem, számomra még van létjogosultsága. És nyilvánvalóan nem vagyok ezzel egyedül.

    [ Szerkesztve ]

  • cinemazealot

    addikt

    válasz HDR123 #102 üzenetére

    Pest megye, észak budai régió, ~1800 lakosú falu.

    1. Örülök, hogy van egyáltalán vezetékes internet!

    2. Sírok, mert Telekom monopólium van, annak a díjai meg röhejesen drágák. Momentán 20/1 Mbps-os ADSL-t nyúzok 4720 Ft havidíjért (azért csak ennyi, mert van mellette telefonom is, anélkül bőven 5 eFt fölött lenne).

    3. Örülök, mert van kábeles lehetőség is, de

    4. sírok, mert az ugyanilyen drága, ráadásul a faluban gyakran van áramszünet, akkor meg b@$zhatom a netet, mert a kábel alállomások nincsenek szünetmentesítve. Inkább maradok ADSL-en, így viszont a 20/1-ből csak 14/1 Mbps-ot tudok használni a technológiának köszönhetően.

    5. Örülök, mert végre jön egy másik szolgáltató is: UPC

    6. Sírok, mert az is csak szünetmentesítés nélküli kábelt kínál.

    7. Örülök, mert 3090 Ft-os (a fentinél jóval alacsonyabb) havidíjért már 30/3 Mbps-os netem is lehet. Lehet, hogy beáldozom a szünetmentességet a sebesség oltárán?

    És szerinted a 20 Mbps feltöltés vicc? :N A vicc az, hogy Magyarországon 2017-ben még mindig ilyen elszálltak az internet árak. A mobilnetről már nem is beszélek.

    [ Szerkesztve ]

  • atike

    nagyúr

    válasz HDR123 #102 üzenetére

    Sokan szeretnénk kapni ennyiért akár csak fele ilyet is... :(

    Kezdjek el sírni, mert nálam meg csak Invitel van? :) :DDD

    Inkább nem írom le, hogy milyet kapok mennyiért.

    ...és a csodarouter továbbra is minden csak nem csoda... :) Ma amikor mindenki mindent szeretne távolról elérni azért elég gáz, hogy pont az nincs benne... :U

  • Brandynew

    őstag

    válasz HDR123 #130 üzenetére

    Tehát azért nem látod a különbséget, mert hibásan használod. Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy minek vegyek sportautót, amikor el se indul. Aztán zárójelben hozzátennéd, hogy egyébként te nem szoktál bele tölteni benzint.

    A 40 colos TV az egy kis tévé, ahhoz, hogy a szemed lássa a különbséget 720p és 1080p között, max. 155 cm távolságról kellene nézned. 3 méter távolságról az SD és a 720p közötti különbség sem látszik.

    Ha 2,5-3 méterről szeretnéd nézni a tévét, ahhoz legalább 60"-osra lenne szükséged, hogy észrevehető legyen a különbség SD, 720p és 1080p között.

    Tehát esetedben valóban mindegy, hogy mit nézel, de vannak, akik igényesebbek erre. Valakinek hiába mutatod meg ugyanazt a filmet egy régi VHS-en, meg egy BD50-en, nem fogja érteni, hogy milyen különbségről beszélsz, mert film-film, úgy van beállítva, hogy számára nem ad hozzá extra élményt az, ha látja a részleteket a képen.

    [ Szerkesztve ]

  • Formaster

    addikt

    válasz HDR123 #138 üzenetére

    Szerintem a 40" az alap tv méret. Én is ezt nézem és mivel minden film szélesvásznú, szinte élvezhetetlen, ha nem 2 méteren belül ülünk. 3-4 méterről már dukál a 60" :U

Új hozzászólás Aktív témák