Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DeltaPower

    őstag

    válasz t72killer #3 üzenetére

    Én úgy vettem észre, hogy usb-n a vinyók inkább akkor badsectorosodnak, ha szar a rack.
    6 évig használtam egy samsung 120g ide-s vinyót külső rackben, utána még 3 évig egy 250-est. Annak ellenére, hogy full alu házas rack volt, rohadtul melegedett mind a kettő. A másik probléma pedig az volt, hogy nem tudott smart-ot és parkolni se engedte a vinyókat (valszeg ez is okozta a melegedést), 24/7 hajtotta normál üzemmódban. A 120-as teljesen megdöglött, de annál nem egyértelműen a rackben üzemeltetés volt a hunyó, egyszerűen iszonyat sok üzemóra volt benne. A 250-est lecseréltem mikor megjelent rajta az első pár bad sector.
    Most egy 500-as satás wd-t használok USB3-as külső rackben, ez tud smartot és parkolni is, nem melegszik feltűnően.

    Ennek ellenére én is nas-t ajánlok usb helyett, egyetlen kivétellel: ha fontos az átviteli sebesség, de nem áll rendelkezésre gigabites hálózat, akkor jobb választás egy usb3 rack, mint egy gigabites routert is venni a nas mellé. (Feltéve, hogy a gépek is tudnak USB3-at)

    Biosból letiltásos módszer szerintem értelmetlen, max pár wattot spórolsz a fogyasztáson, de a gép minden bekapcsoláskor fölöslegesen fel fogja pörgetni a plusz vinyókat, aztán leparkolnak maguktól mert nincs adatforgalom.

    "Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

Új hozzászólás Aktív témák