Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Karma

    félisten

    válasz sippet #837 üzenetére

    Teljesen biztos vagyok benne, már nem tudom melyik topikban, de leírtam alaposabban az álláspontomat (röviden: multi-touch = hardver + kernel + framework + alkalmazások, a framework opcionális).

    G1-et használtam, most ismét keresem a tökéletes eszközt, de legalábbis a legkevésbé kompromisszumosat, azon tényleg volt hackelt multitouch támogatás - ami nem is működött 100%-osan. Egy okosított kernel driver, meg az ezzel kommunikáló böngésző kellett hozzá.

    Viszont pusztán az, hogy kapacitív, még nem jelent semmit. Mi van, ha a Huawei olyan vezérlőt rak a panel mellé, ami egyáltalán nem képes, csak egy ujj érzékelésére? Ígyjárás.

    Még szerencse, hogy Androidról van szó, ill. GPL alatt lévő Linux kernelről, így nem mondhatom azt a kérdést, hogy mi van, ha nem lehet kiegészíteni a megfelelő kernelmodult. A 2.0 nyílt forráskódúvá tétele után valószínűleg intenzívebben rámozdulnak majd a fejlesztők, hogy az Android multi-touch frameworkjével összekomponálják a hardvert. Már ha lehetséges persze, illetve ha nem csinálják meg hivatalosan :)

    [ Szerkesztve ]

    “All nothings are not equal.”

Új hozzászólás Aktív témák