Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • androgay

    kezdő

    Tegnap délután vettem meg, természetesen prism white színben (elképesztő élőben). Egy Huawei Mate 9-et váltott (már több mint 2 éves - volt menet közben P20-am, de annyira szerettem a Mate-t, hogy visszaváltottam). Alapvetően elegem volt a tepsi méretből, hiszen állandóan leejtettem. De a következőkre szerintem még egy alsó-kategóriás Xiaomi-nál sem számítana senki 2019-ben: hiányos magyarítás (Bixby kapcsolójának testre szabásánál google translate-es fordítás, fejlesztői menüben angol nyelvű figyelmeztetések, és szintén "magyartalan" rövidítések), nem hajlandó wifi nélkül alkalmazást telepíteni playről (korlátlan mobilnetes kártyám van, nem véletlenül, laptop-al megyek corporate/enterprise üfikhez, B2B termékeket értékesíteni, a sok makrókkal telepakolt excel, pdf, ppt miatt csak a munkámhoz napi átlag 5 gb mobilnetet használok el), pedig már mindent engedélyeztem. (Messenger meg insta illetve firefox ami kellett, nem egzotikus cuccok - végül apk-val mentek fel - ahogy a dub music is, ugyanis a play zenén kívül NEM volt benne zenelejátszó alkalmazás (???). Én intraaurális fülest képtelen vagyok a fülem miatt használni, a régi huawei earbud ment bele; először azt hittem, nem kezeli, de simán kihajtotta...Hogy miért kételkedtem? Mert SEMMILYEN formában nem jelezte ki, hogy headset csatlakoztatva. Az ujjlenyomat-olvasó katasztrófa - Brigivel ellentétben én úgy tapasztaltam, hogy nemhogy "idétlen" szögből, de még fullra ráhelyezve is alig érzékel - feltételezve, hogy nem spóroltak a hardveren, ez software-es gubanc lehet... Az arcalapú amúgy tényleg elég jó, a "zavarba ejtően jó" érzés nekem is megvolt (azt nem teszteltem, hogy fényképpel átverhető-e, de igazából ez nem is érdekel).
    Hardveresen maga a tökély: ilyen szépen zene még nem szólt egyik mobilomból sem (10 éve felső-kategóriás android-os telókat használok; valami HTC nem emlékszem pontosan, S2, Z3c, Padfone 2, Alpha (mai napig a legjobb Samsung szerintem), Z5, Z5c, G5, Mate 9, P20), és csoda-gyönyörű fotókat lő, a kijelző hihetlen, úgy általában az egész készülék egy drága ékszer benyomását kelti, de a fent tapasztaltak alapján úgy érzem, konkrétan bétás software-esen. Várhattak volna egy hónapot (maradt használatban a Mate 9 emiatt, az S10e így szégyenszemre a hot-spot funkcót tölti most be), hogy ne legyen ilyen összecsapott. Remélem egy frissítés orvosolja a leírtakat; ha nem, akkor vettem negyed milláért egy wifi hot-spot-ot.

  • androgay

    kezdő

    válasz ollie #335 üzenetére

    Sajnos ezen azért már túl vagyok, hogy a play nincs beállítva...amúgy wifiről sem telepít (egy telekommunikációs multinál dolgozok,és 3 kollégám is csak a fejét vakargatta, és ugyan nem alkalmazást programozunk reggeltől estig,de azért értünk ennyire az androidhoz). Az ujjlenyomat olvasó meg tényleg vacak,ezen nincs mit szépíteni. Azért szeretem,ha visszajelzi,hogy csatlakoztattam a headsetet, mert lehet nem szeretném, hogy ami hangot/zenét amit elindítanék rajta,azt hallja a környezet. Szóval köszi, a telefon könnyítse meg az életem, ne egy újabb stresszfaktor legyen :) - eddig az összes telóm kijelezte,szóval elismerem,hogy ez nem feltétlen hiba, de idegesítő.
    A magyarításról akkor még egyszer: 40 ezres telónál hm-hm, végülis nem került sokba,de negyed millánál??? Ok,nem hiba, ettől még működik, csak szerintem iszonyat igénytelen (ha csak a-ból b-be kell egy akármilyen autó, megteszi egy 2 milas dacia,de 20 misiert azért vesznek bmw-t,mert nem sorjás műanyagot,hanem finom bőrt szeretnének látni a beltérben - ez az igénytelen magyarítás itt egy ronda sorjás műanyag a bőrözés közepén).
    Holnap amúgy visszaviszem,kérek egy 72 órás cserét, meglátjuk utána mi lesz.

  • androgay

    kezdő

    válasz mateban11 #348 üzenetére

    Ne haragudj,de még nem tudok a kérdésre valaszolni: a P20-ast az exem használja, így nyílván nem tudom elkérni tőle. A lányunkról a farsangi kép döbbenetesen jó lett a P20-al: https://www.instagram.com/p/Bu1DX3mgO3E/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=1ld2hgwltbayd

    Ezt lehet nem "ugorja" meg. Most elbizonytalanodtam; túlságosan megy a hyping,hogy így xar a huawei, meg úgy flos, bezzg a samsung.... visszavonom: a P20 kamerában jobb.

  • androgay

    kezdő

    válasz bakoczay #339 üzenetére

    Köszönöm szépen a segítséget; Te legalább nem csak kioktattál mint Ollie, és segítettél: nem mertem volna alapból a play-nél a frissítések eltávolítását kérni, de így bevállaltam, és IGEN! Most már faxán működik! Köszi szépen! (Mond,hova küldjem a rekesz bud-ot?)

  • androgay

    kezdő

    válasz ollie #362 üzenetére

    Ne haragudj, de az engedélyezem, hogy ne csk wifin frissíten,vagy z lkalmazást visszaállítom nagyon nem ugyanaz. Csak elvártam volna,hogy alapból működjön,ennyi, ahogy eddig minden telómon ez rendben volt. Amúgy kettő rendszer frissítés jött le rá az elmúlt 48 órában, a magyarítási problémák így megoldódtak. Ennyi, kis csalódás, hogy igazából mintha egy-két héttel hamarabb kezdtek volna el forgalmazni mint kellett volna,de írtam is, hogy ez volt a kínom igazából.

Új hozzászólás Aktív témák