Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KengelRoland

    aktív tag

    válasz *Mukeey* #205 üzenetére

    És mitől lenne olyan eszméletletlen jó ajánlat? Ne haragudj, de 150 ezerért semmit nem tudnak felmutatni ami újdonság lenne. +2 GB RAM, type C amivel ez többet tud mondjuk egy Galaxy A5 2016-nál. És kész, befejeztük. Nevetséges 3000 mAh akku van benne. Ma már szégyen 5000 mAh-nál kisebb akkuval kiadni ilyen drága telefont. És ez a hátlapra szerelt ujjlenyomat olvasó is nagyon gáz. De tényleg. Egy autós naviban rémálom a feloldása (főleg, ha wallett tokban hordja az ember). Amikor leteszed az asztalra, hogy kajálás közben böngéssz, de picit nem oda figyelsz, akkor lezár és akkor mindig fel kell venni, hogy feloldhasd.
    Attól most eltekintek, hogy ugye egy premiertelefonról van szó, ami vélhetően indul a szokásos gyerekbetegségekkel. Szoftveres problémák, hardveres problémák. Amiket aztán orvosolnak és majd az ára is lejjebb megy nyilván. De én akkor is csak egy "másik ugyanolyan telefon"-nak látom. Engem szabályosan felháborít, hogy ezzel rukkoltak most elő. Azt hiszem szétnézek a Huaweinél hasonló árfekvésben és szerintem nem fogok csalódni. Csak hát Samsungot szerettem volna.

    Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

  • KengelRoland

    aktív tag

    válasz OCTAMD #212 üzenetére

    Ja, bocs. Nem tudtam. Azt hittem, az A8 a téma.

    Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

  • KengelRoland

    aktív tag

    válasz kárátékutyá #223 üzenetére

    Gondolom azért, mert 50 ezerrel olcsóbb, de ha máshol veszed, akkor is 30 ezerrel olcsóbb.
    [link]

    Sebessége pár tized másodperccel marad el az A8-tól. De nem minden esetben, hiszen volt ahol az S7 jobb volt. Bár mivel az S7 "régi" kiadás, vélhetően korábban befejezik a szoftveres támogatását, mint az A8-nak, ami egy új készülék. Viszont szerintem rajtam kívül itt mindenki rootolt készüléket használ, tehát a biztonság sem mérvadó. Bár nem nagyon értem miért vitáztok ezen, hiszen te döntöd el, hogy mit veszel.

    Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

  • KengelRoland

    aktív tag

    válasz kárátékutyá #225 üzenetére

    Na jó, de ha mondjuk egy 10"-os tablettel szaladgálnánk, akkor még nagyobb lenne a kijelző. Szóval a lényeg az, hogy semmi extrát nem ad az S8, de tisztában vagyok vele, hogy sokkal menőbb egy új modell, mint egy 2 éves modell, még ha újonnan is veszi az ember. Én naponta tudnék telefont váltani, annyi modell tetszik nekem. Tehát ha ilyen alapon kell dönteni, akkor persze, mindig a legújabbat kell venni. Szerintem ma inkább az a kérdés, hogy az ember tudatosan vásárol, vagy sem. Hagyja magát bepalizni a reklámoknak engedelmeskedve, vagy sem.

    Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

  • KengelRoland

    aktív tag

    válasz batai15 #250 üzenetére

    Még árulnak újonnan A5 2017-et. Bőven elég hidd el.

    Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

  • KengelRoland

    aktív tag

    válasz batai15 #252 üzenetére

    És mi lesz a vége? 2 év múlva meg tablettel szaladgálsz?

    Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

  • KengelRoland

    aktív tag

    válasz doooo #255 üzenetére

    Felőlem mindenki azt vesz amit akar. Csak az indokláson mosolyogtam. Én azt nem értem, hogy miért nem lehet azt elismerni, hogy valaki szereti a trendet, érdeklik az újdonságok és nem utolsó sorban sokkal menőbb egy új telefonnal villantani, mert még mindig státuszszimbólum.
    Ez olyan dolog, mint mikor mondja valamelyik nőismerősöm, hogy telefoncserén gondolkozik. Megkérdem, hogy miért? Mire azt feleli, hogy "Hát mert izé...mert már gyorsan merül az akku". De kivétel nélkül mind ezt válaszolják.
    És mit csinál? Vesz 120-ért hitelre egy másik telefont, holott a legdrágább akkut is megúszná 16 ezerből. Nem értem miért nem mondja azt, hogy unja a régit. A ködösítést nem értem.
    Én amikor megkérdeztem apámat, hogy minek vesz új telefont amikor semmire nem használja, akkor megmondta kerek perec: azért, mert untam a régit. Nem talált ki semmi rizsát.

    Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

  • KengelRoland

    aktív tag

    válasz Pano #805 üzenetére

    Sok apró dolog van ami kimaradt és igazából csak a mindennapi használat során vesszük észre. Pl eddig csak a samsungnál vettem észre, hogy:

    - A wifi hálózatnál kikapcsolható az automatikus csatlakozás ugyanúgy, mint PC-n. Engem rettentően idegesít pl mikor megyek valahova és feldobálja a wifi beléptetés képernyőt csak azért, mert fél éve egyszer használtam a hálózatukat. Samsungnál ez kikapcsolható, de attól még nem felejti el a hálózatot.

    - Billentyűzet. Swype írásnál mikor beírunk egy szót amit a szótár ismer, de azt további toldalékkal bővítenénk, akkor nagyon idegesítő, mikor más billentyűzetek (pl google vagy más márka saját billentyűzete) odatesz a szó után egy szóközt. Mert akkor vissza kell lépni kitörölni a szóközt és úgy odatenni a toldalékot. A Samsung billentyűzeten viszont kikapcsolható az automatikus szóköz. Így beírjuk az alap szót, majd simán mellé írhatjuk, hogy nak nek meg amit csak akarunk.

    - A multifunkciós vágólap. Ez is van a Samsungban, kevés márkában láttam.

    - A Samsung böngésző az azon túl, hogy reklámblokkolót tudsz telepíteni, de követésvédelem is van benne és az előugró ablakos videó is nagyon szuper. Igazából nem is értem, hogy miért használják a Chromeot emberek.

    Ilyen apróságok százai miatt tényleg jó a Samsung. De ezeknek meg is kéri az árát. És nem szabad figyelmen kívül hagyni azt, hogy azért a Samsung szeret spórolni a hardverrel.

    Egyébként azt tudnod kell, hogy az a hívásazonosító adatbázis belőled is táplálkozik. Tehát ha használod, akkor a te adataidat is kinyeri és abból segít másokat. És ez nem biztos, hogy olyan nagy előny.

    Az Onedrive-ot meg hagyjuk. Képzeld el, hogy telipakolod a 100 giga tárhelyet. Amikor letelik az a 2 év, akkor azt se tudod hirtelen hova kapj. Egyébként szerintem a google drive jobban kezelhető. Hiszen pc-ről is hozzáférsz. A samsung felhőhöz meg nem.

    Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

  • KengelRoland

    aktív tag

    válasz punky10 #810 üzenetére

    Szeretem az ilyen vitákat, ha normális stílusban folynak.

    - Én nem azt írtam, hogy más billentyűzet nem tud swype-ot. Én azt emeltem ki, hogy sok billentyűzetben hiába van swype, nem lehet kikapcsolni az automatikus szóközt. Ez a lényeg. Akkor most légy szíves nézd át a nemsamsung telefonodat és próbáld ki amit írtam. Nekem van egy Asusom is, amit nagyon szeretek, de ezt az apróságot nem tudja gyárilag, viszont tudtam pótolni másik billentyűzettel jópénzért.

    - A vágólap multifunkcionalitása azt jelenti nálam, hogy megnyomom a vágólapot és ott van 6 db korábban vágólapra másolt anyag. Aki nem csak játékra hesználja a telefonját, hanem a valódi smárt funkciókat kihasználja, annak ez hidd el nagy áldás. De akár hobbi szinten is. Valamit szeretnél a netről összeollózni, akkor nem kell állandóan visszalépkedni a veboldalra, hanem kimásolsz több dolgot és mind ott lesz a vágólapon, csak ki kell másolnod. Az viszont nagyon érdekes, hogy olyanról nyilvánítasz véleményt, amit nem is ismersz.

    - A wifi automatikus csatlakozást viszont sem a Huawei, sem az Asus nem tudja. Látod, a Samsung viszont mindkettőt tudja alapból.

    Egyébként kismillió ilyen apró fícsör van, amit a Samsung alapból tud, de ezeket a napi használatban veszi észre az ember. Például a böngésző az konkrétan minden oldalt megjelenít. Olyan oldalt én még nem láttam, amit nem tudna megjeleníteni. Gondolok itt olyan dologra, hogy megnyitsz Chrome-al egy oldalt és kattintgatsz egy gombra és nem történik semmi. Ugyanaz az oldal és gomb Samsung böngészőn működik. Most ne kérd, hogy írjam meg melyik oldalakon tapasztaltam ezt, mert már nem emlékszem, csak ideges lettem a Chrome-ra és letakarítottam a fenébe, szórakozzon vele más. Remélem nem feltételezed, hogy ezt magamtól kitaláltam. És akkor hadd említsem meg, hogy nálam extrém módon melegedett tőle a Chrome böngészőtől a telefon, ezáltal jobban is merült. Aztán nincsen rá reklámblokkoló, mivel a google a reklámokból él. A reklám pedig extra adatot zabál, idegesítő. Aztán kémkedik a Chrome az után, hogy milyen oldalakat böngészel, milyen képeket keresel, milyen termékeket nézel meg és ennek megfelelően tolja arcodba a reklámot.

    Azt is elmesélheted, hogy az én Samsungomban miért nem ég be az amoled? Nálam miért nem indul újra a telefonom?

    De mondom, nem sztárolom én a Samsungot, nekem se tetszik, hogy ilyen kis akkut tesznek bele még mindig, ráadásul a ramot is igen szűken mérik.

    Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

  • KengelRoland

    aktív tag

    válasz ollie #840 üzenetére

    Rizsa. Lényegtelen a számla. A számla akkor kell, ha a 3 napos cseregaranciában ki akarod cseréltetni. Vagy akkor kell a számla, ha nincs meg a garanciajegy. A lényeg az, hogy amennyiben vásároltál, akkor már jár a garancia. Neked csak azt kell bizonyítanod, hogy vásároltál és hogy hol, mikor. Hogy milyen formában teszed ezt, az mindegy.

    Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

  • KengelRoland

    aktív tag

    válasz TrishtanAG #860 üzenetére

    Majd egyszer csak javítják ha sok panasz érkezik. Egy év múlva már minden hibáját kijavítják. Aki nem veszi meg a premier telefont megjelenéskor, az mindig jobban jár. Olcsóban is vásárol és hibátlan készüléket kap. Aki gyorsan megveszi, az drágábban veszi sokkal és sajnos bétatesztelő lesz belőle. Ez mindig is így volt.

    Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

  • KengelRoland

    aktív tag

    válasz atosan #869 üzenetére

    Akkor most próbáld úgy, hogy soha nem kapcsolod ki a wifit, nem tiltod le a mobilnetet, soha nem kapcsolod ki az NFC-t, 3 emailfiókot 15 percenként frissítesz, időjárást óránként frissítesz, nonstop kapcsolatban vagy az okosóráddal, meg vagy 20 alkalmazás push üzenetet küldhet, nem húzod le minimumra a fényerőt hanem automatikusra teszed, éjszakára nem kapcsolod ki, nem teszed repülő módba. Mert én így használok mobilt, nem pedig tapsot gyűjtök a PH-n a SOT értékért cserébe :)

    [ Szerkesztve ]

    Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

  • KengelRoland

    aktív tag

    válasz atosan #875 üzenetére

    Ez bizony eléggé takarékos üzemmód, ha én így használnám a telefonomat (2 éves elmúlt A5 2016), szerintem 2,5 napot elmenne :).
    De igazából nekem az 1 nap is elég, nem szigeten lakom, tehát akár napközben is van lehetőségem tölteni ha a szükség úgy hozza.
    Az informatív hsz az pedig mindig jó, csak láttam én már karón varjút, szóval ezért kérdeztem gyanakodva, hogy milyen körülmények között jött ez a SOT össze :).

    Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

  • KengelRoland

    aktív tag

    válasz gaborm69 #882 üzenetére

    Indok?

    Mi szól az A8 mellett szerintem:

    + Újabb, ezért vélhetően egy évvel tovább kap frissítést
    + Cat11 nagyobb internet sebesség (600/75 Mbps), amit kérdés, hogy kihasználsz-e telefonon főleg úgy, hogy a Voda az még 4G+ -on is 300/50 Mbps-t tud, a Telekom már tudtommal komolyabb, de vajon észre lehet venni pár ezred másodpercnyi különbséget mobilon? Talán ha laptoppal megosztod a netet és valami komolyabb fájlt töltesz le, de böngészés közben aligha.
    + Dual SIM

    Mi szól az A8 ellen:

    - Nagy krumpli, nekem pl a jól bevált hasitasi külső zsebbe már bele se fér az A8, míg az A5 2016-om vidáman belefér, mintha neki szabták volna a hasitasit
    - Ujjlenyomat olvasó hátul van, lehet tapicskolni a kamerát, autós tartóban lehet bohóckodni a képernyő feloldással, asztalra téve nem tudod feloldani kaja közben, csak ha felveszed
    - Nincsen home gomb, tehát nem is tudod beállítani, hogy home gomb lenyomásával fogadd a hívást. Pedig ez iszonyat hasznos dolog, mikor kesztyű van rajtad, vagy csak kapkodnod kell és azt se tudod hol áll a fejed
    - Drága
    - Nincsen optikai képstabilizátor
    - USB Type C, cserélheted le az összes töltődet, zsinórodat type C kábelre és nem biztos, hogy tudsz kölcsön kérni töltőt ha idegen helyen vagy
    - Nézd meg milyen fícsörökkel reklámozza a Samsung az A8-at.
    >Infiniti display. Ugyan már, ki a franc fog megnézni rajta egy 1,5 órás filmet? Vagy most tényleg ez teszi jobb élménnyé a böngészőt? Mese habbal.
    >Kamera? Minden teszter csak csóválja a fejét a fotótudományától, nézz meg párat a Youtubeon. A portré kép az egyetlen előnye, de az is lefarag az alany széleiből, szóval hagy némi kívánnivalót maga után.
    >Matricák? 10 éveseknek.
    >Keress okosan a galériában. Már az A5 is tudja.
    >Víz és porálló. Az S7 is az
    >Bixby. Annyi haszna van, mint egy férfi mellbimbójának.
    >AOD S7 is tudja
    >Különítsd el a magánéleted a munkától. S7 is tudja, csak SecureFolder a neve.
    >Kényelmes wifi használat. Több éve így megy a wifi. Én soha nem kapcsolom ki és ugyanúgy felcsatlakozik ha hazaérek és minimum egy napot, de inkább többet kibír az akku
    >Feloldás pillanatok alatt. S7 is tudja
    >Gyors kezelés és bővíthető. Az S7-ben is 4GB ram van és bővíthető
    >Kapcsolódj a többi okos eszközhöz. S7 is tudja

    És konkrétan ennyi. Bár úgyis az A8-at fogja venni, mert az újabb, menőbb.

    [ Szerkesztve ]

    Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

  • KengelRoland

    aktív tag

    válasz S@c@ #884 üzenetére

    Azt viszont össze tudod hasonlítani, mert vannak fent tesztképek mindkét készülék által gyártott képekből.

    Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

  • KengelRoland

    aktív tag

    válasz TrishtanAG #888 üzenetére

    Mondjuk ha a kamera fontos neki, akkor jobb, ha vár 3 hetet és Huawei P20 Lite-ot vesz. Az eleve 8-as androiddal jön és a kamerája már most odab@ssza a bőrkabátot a tesztek szerint és azon később még csiszolni fognak. Mindig így van.
    A Samsung meg szándékosan a régi oprendszerrel adja, hogy hamarabb elévüljön. Nem is értem hogy adhatták ki az A8-at 7.1-el. Mivel általában 2 főverzióig frissítenek, logikus, higy az A8 az android 9-ig kapja, a P20 viszont android 10-ig.

    Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

  • KengelRoland

    aktív tag

    válasz atosan #890 üzenetére

    Igen, én akkor vettem észre, hogy trükköznek, mikor az A5-öt vettem. Bár akkor az oprendszer verziója annyira nem érdekelt, de a hardverrel ugyanezt csinálják. Én korábban ezt az A8-at néztem ki az A5-öm utódjának, csak elkezdtem gondolkozni, hogy hülye vagyok én, hogy semmi újat nem ad csak hátrányt és még fizessek is érte?
    Még az optikai képstabilizátort is kivették. Szórakozzanak azzal, aki hagyja.
    Most már biztos vagyok benne, hogy nekem a P20 lesz az A5 utódja. A gyári tok is csak 5 ezer hozzá, míg az A8-hoz csak a tok 10 ezer. De még a P20 Lite is 8 Oreoval jön, 64 GB tárhely.

    Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

  • KengelRoland

    aktív tag

    válasz #79979520 #894 üzenetére

    Igen, szoftveres van benne. Csak kérdem én, ha az A5-be a HARDVERES képstabilizátort tudták beletenni, akkor az A8-ba miért nem?

    (#898) gaborm69:

    De, zavar. A P20-lite pl hátsó ujjlenyomatos, az is zavar. Ezért fogom a Sima P20-at választani, mert azon elöl van az ujjlenyomat olvasó.
    Viszont az A8 az még most is 130 ezer a hivatalos helyen, a P20 lite viszont 120-on indul és pl az Aqua Computernél adnak mellé egy Huawei stereo bluetooth headsetet, a P20 mellé meg egy HUAWEI CV60 360 panoráma kamerát. Az A8-ra a gyári tok 10 ezer, a P20.ra 5 ezer. Az A8-on android 7 van, a P20-on android 8 van. Az A8-ban super amoled kijelző van, ami könnyebben beég, mint a P20 IPS kijelzője. A P20 Lite-ban 3D arcfelismerő van. STB stb stb. Érzed a különbséget? Ezért már érdemes upgrade-elni és megkötni egy usb C kompromisszumot. Nem érzem annyira becsapva magam mint az A8 esetében.

    Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

  • KengelRoland

    aktív tag

    válasz gaborm69 #901 üzenetére

    De a LITE is lényegesen többet ad 120-ért. Nyitó áron. A mellé adott Huawei AM61 Sport BT a legolcsóbb helyen is 12 ezer FT. Vagyis ha eladom csak 5 ezerért, akkor már 115-ben vagyok nyitóárban. Vagy ingyen kaptam a gyári tokot, míg ha az A8-at számolom gyári tokkal, akkor 130-ból tudom megvenni. Itt a pénz beszél.

    Egyébként nem akarlak meggyőzni. Azt írtam le, hogy én miként látom. Itt a lényeg az lenne, hogy a Samsung arcátlanul túlárazza a készülékeit. Én nem állítottam, hogy rossz telefon az A8. Nagyon is jó, csak nem ennyi pénzért. Azt is tudom, hogy a P20 az nem ugyanaz a kategória mint az A8, viszont a különbség az, hogy elgondolkoztam azon, hogy kategóriát is váltok. Míg a Samsungnál ez az érzés nem fogott el, mert az jutott az eszembe, hogy vajon megint mivel húznának le a Samsungék.

    Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

  • KengelRoland

    aktív tag

    válasz Drughi #907 üzenetére

    Mindjárt troll lettem mert pro és kontra felsoroltam ellenérveket egy telefon ellen? Minden oké nálad?

    Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

  • KengelRoland

    aktív tag

    válasz szegnyereg #909 üzenetére

    Na igen, de te vélhetően azért váltottál S7-ről A8-ra, mert meguntad az S7-et. Hiszent tudásban ugyanott van az S7 mint az A8.
    Elismétlem akkor mégegyszer. Nem tartom rossz telefonnak az A8-at, de ennyi pénzért drága indokolatlanul. Tehát csak annyit kellett volna tennie a Samsungnak, hogy nagyobb akkut tesz bele és máris szemet hunyok az ára felett, hisz kapok cserébe valamit. De nem. Még az elektronikus képstabilizátort is kiveszi, nemhogy többet adjon. Vagy adhatta volna új oprendszerrel, az már tényleg semmibe nem került volna nekik. Neeeeeem. Adják 7-el. Ez a probléma.
    Az lehet, hogy a hasitasim az egyéni probléma, de hogy előre bukik a kézben, vagy hogy nem éred el a tetejét, az már nem csak az én problémám. Te lehet, hogy csak otthon töltöd, viszont nem te vagy az etalon a mobiltörténelemben. Sokan töltik autóban, munkahelyen, koleszban, stb. És nem óhajtunk mindenhová új kábelt vinni. Most majd kénytelen leszek, de tudom, hogy nem csak azért "mert a Samsungnak ez a heppje", hanem cserébe kapok is valamit, amit tényleg upgrad-nek érzek és nem úgy, hogy "adtunk a sz@rnak egy pofont és lehúzunk egy újabb bőrt a technikával haladni akaró emberekről".
    A telefon csuszkálása nem mérvadó, mert tokba teszem és nem csúszkál.
    A töltő kölcsönkérése az nem úgy zajlik, hogy odamegyek egy idegen emberhez az utcán, hogy adjon töltőt. Hanem ha elmegyek egy ismerőshoz, akkor megkérem, hogy tegye fel tölteni. Ez olyan elképzelhetetlen szituáció nálad?

    Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

  • KengelRoland

    aktív tag

    válasz szegnyereg #911 üzenetére

    Ne sértődj meg mindjárt. Beszélgetünk nem? Nem lehet? Picit nem csápolok a topicban szereplő készüléknek, akkor mindjárt nincs pénzem, holott előbb írtam, hogy kategóriát is fogok váltani. Nem érzed ezt gyerekesnek, hogy nekem támadsz mert "leszóltam" a játékodat? Mindenki látja, hogy a sértett önérzetesség beszél belőled amiért te nem néztél szét a piacon.

    [ Szerkesztve ]

    Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

  • KengelRoland

    aktív tag

    válasz Drughi #916 üzenetére

    Már megint egy sértődött válasz. És ha valaki tanácstalan? Akkor csak azért ne olvasson ellenérvet, mert neked az sértő?

    Peace :R

    Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

  • KengelRoland

    aktív tag

    válasz DS39 #919 üzenetére

    Na ez egy jó megközelítés. Viszont wifi AC van a P20 Lite-ban is. A memóriakártyával meg az a bajom, hogy nem túl megbízható. Az való igaz, hogy a Samsungban erősebb a GPU, de a processzorban nem vagyok biztos, Néztem teszteket és gyorsabbnak tűnik a Huawei.

    Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

  • KengelRoland

    aktív tag

    válasz Drughi #923 üzenetére

    Szerinted falsul. Mert gondolom te már beruháztál erre és sértené az önérzeted, ha szembesülnél a tényekkel.
    De nyugi, nem írok ide többet, mert látom, hogy nem lehet veletek beszélgetni. Csak azt lehet ide írni, hogy tuti az A8, nagyon jól döntött az aki megvette.
    Igaz, hogy az A8 olyanokban tud többet, amiket laboratóriumi körülmények és külföldi tartózkodás alatt tudnál kihasználni, de nálatok ez sem számít. Például a Bixby, ami ugye csak pár nyelven érhető el, írja is a honlap, de még ha tud is magyarul, hát nem tudsz meggyőzni arról, hogy mire jó. Aztán a kamera feloldás az ujjlenyomat helyett, írja is a Samsung honlap, hogy nem nyújt teljes védelmet, míg a P20 Lite az garantálja, hogy fényképről nem lehet feloldani. A vízállóságra meg nem adnak garanciát ugye, tehát megint egy értelmetlen fícsör amit tud az A8, de minek. Egyébként az A5-öm is cseppmentes, mert rengetegszer eláztam vele és semmi baja nincsen, mert ragasztott cucc az egész és ahhoz, hogy beázzon, víz alá kellene meríteni. Igaz, hogy az A8 bővíthető memóriás, de az is maximum fotók tárolására alkalmas. A zene szaggat Samsungon a saját eredeti hologramos Samsung memóriakártyájával, alkalmazásokat meg vagy lehet rátelepíteni, vagy nem. Ha lehet is kártyára telepíteni, az sosem úgy működik, ahogyan kellene.
    Mi van még? Gyorsabb az A8? Csak akkor venni észre, ha egymás mellé teszed a 2 telefont. Akkor is pár század vagy tized másodperc a különbség. És akkor nem beszéltem még az oprendszerről. Megkapja a 8-at majd az A8 az biztos, csak az sose lesz olyan, mint ami eleve 8-al jön ki. Hidd el, volt pár Samsungom és a főverzió váltással mindent elcsesznek csak rajta. Mint a mostani A5-ösömet is. Lassú, szaggat, bugos, minden baja van, holott mikor kihoztam a boltból, ugyanúgy suhant mint most az A8-ad. Szóval jó szórakozást :)

    Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

  • KengelRoland

    aktív tag

    válasz Multi13 #959 üzenetére

    ACR hangrögzítő, ezt használom nagy megelégedéssel. Rengeteg opcióval és magyar nyelvvel. Felhőbe tud menteni automatikusan.

    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nll.acr

    Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

  • KengelRoland

    aktív tag

    válasz ollie #983 üzenetére

    De miért nem tett a Samsung is indítás előtt egy elfogadó nyilatkozatot, hogy "Kijelentem, hogy a hangrögzítés engedélyezett az országomban". És kész. Ha valaki bevállalja, akkor hadd használja. Az ACR is így működik.

    Egyébként ha más régiót állít be a telefonjában, akkor se működne?

    Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

  • KengelRoland

    aktív tag

    válasz ollie #985 üzenetére

    Akkor az ACR is fizet büntetést? Mert én magyarországon rögzítek felvételt. Méghozzá automatikusan minden bejövő hívást. Már csak azért is, mert minden szolgáltató rögzít.
    Egyébként nagyon sokszor jól jött. Péládul mikor valaki be akart csapni, vagy mikor nem emlékeztem milyen időpontot beszéltem valakivel.

    Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

  • KengelRoland

    aktív tag

    válasz Sanyi.mTs #1007 üzenetére

    Akkor kénytelen leszel megvenni az eredeti kábelt 3500-ért. Akinek drága új telefonra futja, annak ez már meg sem kottyan. Bár a többiek itt azt írták, hogy egy kábel is elég.

    Egy kábel a kocsiba, egy a táskába, a telefonhoz kapott kábel pedig otthonra. Én mindig eredeti tartoz@kokat veszek. Elég volt a hitvány utángyártott cuccokból. A jó minőségű kábel pedig majdnem ugyanannyi, mint az eredeti. Az a kis különbség nem számít.

    [ Szerkesztve ]

    Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

Új hozzászólás Aktív témák