Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kakuk.tamas

    addikt

    válasz Stanley-B. #36 üzenetére

    Egy árban???

    Nelsont idézném a Simpson családból: HAA-HAAA

    Mikor került egy Nexus cucc Apple árba? SOHA barátom!

    Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

  • válasz Stanley-B. #36 üzenetére

    "sebesség"

    Tehát még ki se jött az új Nexus 10, de már most gyorsabbnak állítod be az iPad-et. Ez már így magában eléggé alaptalan, de ha azt is figyelembe vesszük, hogy az aláírásodból következtetve az utóbbi időben nem volt tapasztalatod Nexus termékekkel, teljesen semmisnek tekinthetjük a "sebességgel" kapcsolatos véleményedet.

    "design, anyaghasználat, tömeg"

    Se a design-ról, se az anyaghasználatról, se a tömegről nem tudunk még semmi hivatalosat a Nexus 10 esetében. De te már ezt is leírtad...

    "Tehát minden lényeges tulajdonságban jobb."

    Ez pedig tipikus hozzáállás. Mindig azok a lényeges tulajdonságok, melyekben az iPad jobb. Amiben a Nexus 10 a jobb, azok lényegtelenek... :))

    Szerk.: (#39) Stanley-B.: Az, hogy megtalálod a legdrágább helyet, még nem jelent semmit. 16GB-os ÚJ Nexus 10 99 850 Ft. Az új 16GB-os iPad Air 150 000 Ft.

    [ Szerkesztve ]

    Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

  • Mardel92

    tag

    válasz Stanley-B. #36 üzenetére

    Azért ebben nem értek teljesen egyet. Ne az 50ezre chinatablethez hasonlítsd.
    Az alkalmazásokból droidra is sok minőségi van, nekem eddig minden feladatra akadt használható.
    Új N7-em van, anyagra, súlyra szerintem tökéletes, összeszerelésre szijtén. Sebességgre se panaszkodok, akku meg bírja simán 1-2 napig, pedig elég aktívan használom. (Wifi, gps 3g mindig megy, emellé sokat navizok és olvasok)
    A képarány meg szubjektív, én 16:9-et használok mióta tabletem van, de ha 4:3-mal kezdem, akkor most a mellett álnék :)

    TLDR: Árban azonos dolgokat hasonlítva nincs nagy eltérés a különböző tabok közt.

  • kacsip

    tag

    válasz Stanley-B. #36 üzenetére

    "- design, anyaghasználat, tömeg
    - sebesség
    - üzemidő"

    Ohh mesél még az új Nexus 10-ről kérlek! Talán a jövőből jöttél el hozzánk? Láttad a youtube speedtestet is az Ipad mellett? Olvastad a tesztjét? Mit tudsz erről a készülékről a specifikációján kívül? :Y

    "(+ SZERINTEM a képaránya is ideálisabb az iPadnek, legalábbis arra amire én meg az emberek 80%-a általában használja a tableteket)"

    Gondolom erről a 80%-ról van reprezentatív statisztikád is? Az Ipad képaránya borzalmas a sorozatokhoz, a filmekhez meg egyenesen vállalhatatlan. Ha egy óra alatt sikerül rátenned egy videót, és még fél óra kínlódás után rávetted arra, hogy le is játssza, esetleg a feliratot is megjelenítse akkor jöhet a doboz-élmény. Az ismerőseim között mindenki használja film-sorozatnézésre a tabletjét. Nem, nem azért mert nincsen tévéjük, hanem utazáskor, vonaton, kocsiban, buszon nem cipelik magukkal az 40-50 colos tévét! Emelett Böngészésnél sincs semmi hátránya, sőt portré módban jobb rajta a gépelés, és igen jobb, mint az Ipad széthúzott billentyűzete. Egy idő múlva úgyis 16:9-es lesz az Ipad is, ahogy a Iphone is az lett. Persze utána megy a duma, hogy ez áll legjobban a kézben és az emberi szemnek ez a legalkalmasabb, sőt, élettani hatása is jobb, segíti a bélmozgást stb. A hozzád hasonló elvakult zombik pedig megkajálják majd. Persze amíg olyan nehéz volt egy Ipad, mint egy féltégla addig az volt a jó, mert minőségi volt és hú de fasza, van benne anyag. Most, hogy "levegős" lett mehet a nyáltépés az esetleg nehezebb készülékekre. Igaz fingod sincs milyen súlya lesz N10-nek, mert eddig egy fake képet láttál róla, de már véleményed van.
    Ez a ppi különbség már nem számít. De le merem fogadni, ha az Ipadé lenne nagyobb, akkor kis felsorolásodban ott lenne a "kijelző" is. Sebességről, üzemidőről semmit nem tudni. Bár, ha úgy fog futni az Ios7 az új Ipaden, mint a Retinán vagy az Ipad 5-ön, akkor nem lesz nagy dolog lekörözni. :D
    De az aláírásod alapján tényleg nem lehet objektív hozzáállást várni. Tökéletesen tükrözöd az imádott márkád rajongóinak mentalitását.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák