Hirdetés

2019. március 25., hétfő

Gyorskeresés

(#1) Vanka

Vanka
(tag)

:C

(#2) cinemazealot

cinemazealot
(PH! addikt)
LOGOUT blog (1)

No, akkor lehet spórolni a turista utakra. :C

(#3) Tigerclaw

Tigerclaw
(PH! nagyúr)

Tudom, hogy továbbra is csak "lőporos" hordó szolgál az űrutazásra, bármennyire is szofisztikált, de elismerem, hogy a SpaceX már mesterszinten űzi a dolgot. Az lenne a meglepetés, ha abban az űrruhában Elon Musk bujkálna és mikor kinyitják az űrállomáson, előugrana "Suprise!" felkiáltással. :-)

Gondolom a Roszkoszmosznál nem örülnek ennek a sikernek.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#4) Lenry

Lenry
(PH! félisten)
LOGOUT blog

ez mindig nagyon menő

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5) Tigerclaw válasza cinemazealot (#2) üzenetére

Tigerclaw
(PH! nagyúr)

Azért még jól jönne egyűrhotel nekik, vagy úgy tervezni az egészet, hogy pár napig fenn keringjenek mielőtt visszajönnek. Gondolom a SpaceX addig nem tervez turista utakat, amíg a NASA ellátja őket elég megrendeléssel.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#6) DjFlanker

DjFlanker
(tag)

Királyos :)

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#7) ViiiiktorOC

ViiiiktorOC
(őstag)

Szuper volt! :)

Holnap reggel van a csatlakozása az ISS-hez.
Március 8.-án már jön is hazafelé. :R

2 perces kis videó! :)
[link]

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#8) vampire17

vampire17
(őstag)

A ruha, amit a babu visel, vegleges? Mert nekem kisse "lazabbnak" tunik, mint az eddigiek.

(#9) schawo válasza vampire17 (#8) üzenetére

schawo
(Jómunkásember)

Igen, ez lesz a használatos, SpaceX által tervezett űrruha. Ők (ő) sci-fisebb öltözéket és űrhajóbelsőt álmodtak, mint a megszokott.

[ Szerkesztve ]

SoftDirect - Windows és Office licencek http://goo.gl/GqwSTH

(#10) vampire17 válasza schawo (#9) üzenetére

vampire17
(őstag)

Ok, hogy "Sci-fi" de olyan biztonsagos is, mint a regiek?

Azert erdekes ez, hogy egy maganvallalkozas mennyivel tobbet ad a design-ra... hiaba, ok eladjak a termeket, ahol azert az is elegge szamit, hogy nez ki...:) Pl a kabin vilagitasa, rejtett LED-ekkel,.. full folsleges dolog, de jol nez ki :D

(#11) gekkoXT

gekkoXT
(senior tag)

Fura hogy a nasa ennyire tolja magát hogy képesek megszakítani reklámmal a live adást, pedig nem is nasa projekt igazándiból.

(#12) Vikitorony

Vikitorony
(lelkes újonc)

Azért legközelebb jó lenne, ha nem 20 perccel a live stream előtt raknátok ki a hírt, hanem legalább 1 nappal.

(#13) schawo válasza vampire17 (#10) üzenetére

schawo
(Jómunkásember)

A tesztek szerint igen, természetesen.

(#14) azbest válasza Tigerclaw (#3) üzenetére

azbest
(PH! félisten)

Áh, ő most a földön maradt.

Az űrhajósok nagyon várják már a találkozást

Biztosan lesz meglepetés :D

Gondolom ezért nem ment most ő ;]

(#15) Cifu válasza gekkoXT (#11) üzenetére

Cifu
(PH! nagyúr)

Ők fizetik a fejlesztés jó részét, illetve magát a Demo-utat is. Szóval hogy nem NASA projekt, az nem egészen igaz. :)

[ Szerkesztve ]

A csapatmunka nagyon fontos: rajtad kívül másra is lőhetnek!

(#16) Foglalt név

Foglalt név
(őstag)

Ha valaki nem találná a linket a dokkoláshoz.

(#17) Tuomas válasza gekkoXT (#11) üzenetére

Tuomas
(Ármester)

Fél 10 óta nézem az élő adást a dokkolásról, még 1 reklámot nem láttam.

We were here

(#18) vampire17

vampire17
(őstag)

es megerkezett a sarkany !! :)

(#19) gekkoXT

gekkoXT
(senior tag)

a visszaszálló első fázis videója fenn van valahol?

(#20) apatyas

apatyas
(Korrektor)

Asszem kezd izgi lenni, már egymás mellé vágták a Dragon belső és az ISS kameraképét. Készülnek nyitni.. először persze csak mintát vesznek a hozott levegőből, hogy még mindig jó-e

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#21) vampire17

vampire17
(őstag)

Bent vannak :)

Tudom, 1000-ik szempont, de meg mindig qurva jol nez ki ez a Dragon belulrol :) Amikor eloszor lattam ilyen concept videokat, azt hittem csak kamu es olyan lesz mint az ISS vagy a Szojuz belulrol.

El tudnek kepzelni egy ISS meretu urallomast ilyen belsovel... vagy egy orbitalis palyan osszelegozott urhajot...:)

(#19) gekkoXT: https://youtu.be/2ZL0tbOZYhE?t=3525

[ Szerkesztve ]

(#22) Tuomas válasza vampire17 (#21) üzenetére

Tuomas
(Ármester)

Szép szép, de ahogy láttam az egyik lábtartó eléggé útba volt a csomag kiszedésekor, le is kellett szedni, aztán meg valahova rögzíteni, mert mindig ellebegett. Ha jól tudom, 7 személyes (?), hát az eléggé halkonzerv feeling lehet. Persze, tudom, súly meg méretgazdaságosság.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#23) Cifu válasza Tuomas (#22) üzenetére

Cifu
(PH! nagyúr)

4 űrhajóssal fog a Dragon ill. a StarLiner repülni az ISS-re, legalábbis a tervek szerint. De ahogy most kinéz, nem hamarabb, mint 2020.

(#24) Tigerclaw

Tigerclaw
(PH! nagyúr)

Az a zsilip ajtó elég kicsi és elég fura az ajtaja. Azt nem tudom, hogy az állomás, vagy a Dragon része, de nagyon nem ergonomikus. Nem várok sci-fi szerű ajtót, de egyszerűen béna megoldásnak tűnik.

(#25) Tuomas válasza Cifu (#23) üzenetére

Tuomas
(Ármester)

Még a 4et is sokallom egy ekkora helyen, a 2 ember amikor bement, épp nem akadt össze. Persze biztos kipróbálták meg minden, de 1 napig ez elég kényelmetlen lehet. Idén nyárra már emberes repülést terveznek a dragonnal, nem? Lesz még egy megszakításos teszt, amivel azt vizsgálják, hogy ha felrobban a falcon rakéta, a megszakító program működik-e, és úgy olvastam, utána már éles lesz.

We were here

(#26) vampire17 válasza Tuomas (#25) üzenetére

vampire17
(őstag)

HA minden jol megy. Most is volt valami, hogy az ISS legenysege latott 2 alkatreszt lebegni, ami letort valahonnan... Szoval ki tudja, lesz-e valami a Juliusi indulasbol...

[ Szerkesztve ]

(#27) azbest

azbest
(PH! félisten)

Ripley macskája fucsán mutálódik :D

Vagy Dönci Földnek öltözött, hogy beszállhasson

(L:/dl/upc/2019-03/23987_donci.jpg)(/L)

(#28) Fred23 válasza azbest (#27) üzenetére

Fred23
(PH! kedvence)

Pont azt akartam kérdezni, hol van a macska?! :DDD

(#29) Tuomas válasza vampire17 (#26) üzenetére

Tuomas
(Ármester)

Ha minden :))
Persze az utazás pont az az ágazat, ahol ha egyszer minden jól megy, utána sem garantált a siker.
Ilyeneket hol olvastál? Nem kötekedésből, tényleg érdekelne. :)

We were here

(#30) vampire17 válasza Tuomas (#29) üzenetére

vampire17
(őstag)

https://index.hu/techtud/2019/03/03/sikeresen_kapcsolodott_a_nemzetkozi_urallomashoz_a_spacex_uj_urhajoja/

McClain űrhajós ezen kívül két kis darab azonosítatlan tárgyat is talált az űrhajó ajtaján, ezeket később megvizsgálják, hogy honnan származnak, melyik alkatrészről és mikor törhettek, szakadhattak le.

(#31) Cifu válasza Tuomas (#25) üzenetére

Cifu
(PH! nagyúr)

A Gemini esetén volt, hogy csaknem két hetet töltöttek az űrhajósok egy helyben.
A Szojuzban sincs sokkal több tér, ott viszont jellemzően 2 nap volt a dokkolásig tartó idő. Szóval a Dragon nem áll rosszul e téren....

(#32) vampire17 válasza Tuomas (#29) üzenetére

vampire17
(őstag)

Persze csak ismerve a mai NASA-t nem ugy van mar, mint az Apollo idejen, most ha valahonnan letorik egy muanyag fogantyu, "kis hijan" visszazavarjak a mernonoket a tervezoasztalhoz...

[ Szerkesztve ]

(#33) pnauser

pnauser
(őstag)

Egyébként a 8. utas az a macska volt. Az lény csak a 9-ik.
Bár az eredeti címe Alien, szóval a magyar névadás áldozatává vált.

(#34) schawo válasza pnauser (#33) üzenetére

schawo
(Jómunkásember)

A világ nagy részén A nyolcadik utas a halál/az idegen címen futott, és Musk dél-afrikai.

(#35) Tuomas válasza vampire17 (#30) üzenetére

Tuomas
(Ármester)

Köszi, ó azt hittem most linkelsz egy olyan oldalt, ahol kicsit részletesebben nyomon lehet követni az ilyen küldetéseket, nem csak a főbb mozzanatokról írnak. :(

Cifu: Ez mondjuk igaz! :)

We were here

(#36) KFORboy

KFORboy
(senior tag)

Akárhogy nézem a felvételeket, az a repülő kék cumó, egy nagyon aranyos ajándék, egy Plüss Föld, karokkal meg lábakkal.
Garantált, hogy direkt lett így elhelyezve, hogy elszabaduljon odabenn, mert esélytelen, hogy bármit tönkretegyen vagy elállítson... de az ISS-en való dokkoláskor mikor cukkermókus Anne McClain meglátja, hogy Whoosh átreppen fölötte, nah az valami epik moment !

Csak Pls valamelyik belső kamera vegye és legyen belőle Bloopers :"D

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#37) schawo válasza KFORboy (#36) üzenetére

schawo
(Jómunkásember)

Persze. Erre mondták a közvetítésben, hogy "zero gravity indicator" :D

[ Szerkesztve ]

(#38) KFORboy válasza schawo (#37) üzenetére

KFORboy
(senior tag)

Illetve most még több videót nézve; volt egy madzag kötve gömböcünknek a lábára, tehát így biztos ott valahol középen kavirnyászik és pl nem repül bele a kamerába, oda nem ragad be és rontja el a Live képet a kabinból.

De azért a NASA rosszindulat megvolt; leszakadt objektumok keringenek a kapszulán belül :U

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#39) apatyas válasza KFORboy (#38) üzenetére

apatyas
(Korrektor)

Ha jól emlékszem, a két darabkát még a Dragon kinyitása előtt regisztrálták, valahol a dokkoló 'csőben'.
Meg a por amit szintén említettek, az addig nyitva levő csőben gyűlt össze.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.