Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • velizare

    nagyúr

    válasz BlackPriest #13 üzenetére

    az erről szóló kitétel azért került be a minisztériumi rendeletbe, hogy a mkeh-nak a típusengedély elbírálása során ne kelljen az aee működését vizsgálnia.
    sajnos az istqb választással nagyon mellélőttek. én egyébként nagyon örülök annak, hogy a kormányzati szektor is elkezdi legalább alapszinten megkövetelni sztenderdek alkalmazását a minőségbiztosítás területén is, de ez a fajta certi a szervezet legalacsonyabb minősítése, amelyet gyakorlati ismeretek nélkül is meg lehet szerezni, és emiatt a certi nem alkalmas arra, hogy bármiféle szaktudást garantáljon. a biztonsági teszteléssel kapcsolatban pedig a bekategorizálásán kívül nem sok mást követel meg. értsd, egyetlen darab élő demo, de még mintafeladat sincs arról hogy is kell ezt csinálni. emiatt kb. a gyártó illetve a qa lelkiismeretére és profizmusára volt bízva, hogy ezt a részt mennyire vették komolyan.

    Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

  • velizare

    nagyúr

    válasz BlackPriest #20 üzenetére

    hagyjuk már az analógiákat, rendre rosszul sülnek el. 2 hónapja hívott vissza a volkswagen 2,6 millió autót. tudod ez mennyi?! viszonyításképpen, magyarországon egy évben eladnak 70-75ezer új autót, és ebbe már beletartoznak a haszongépjárművek is. és most egyetlen egy gyártó, tartozzon hozzá akár 20-30 brand is, visszahívott kettőmillió-hatszázezret. mintha az itthon az utóbbi harminc évben eladott új autó mindegyikét visszahívták volna.
    a felelősség mindazonáltal közös, és az érdek is az. de nemcsak az ahhoz fűződő érdek, hogy jól működjön, hanem hogy ne működhessen rosszul.
    az állami törekvés a standardokra üdvözölendő, szükséges, de ez esetben sajnos elégtelen szintű volt.
    mivel az aee-t az ő gyártónak kellett minősíteni, ezért nem tudni, hogy a pénztárgép gyártója egyáltalán végzett-e célirányos teszteket vele a feltárt problémáról, vagy úgy volt vele, hogy mivel a részegység teljesítette az előírt követelményeket, annak vélt vagy valós hibáival és ezek továbbterjedésével, aminek az egész kalamajkát végülis köszönhetjük, neki már nem kell foglalkoznia, mert érte nem ő a felelős.
    na az ilyen helyzetre mondták nekünk mindig, hogy kolléga, ez a mi hibánk, de az ön problémája.

    Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

  • velizare

    nagyúr

    válasz BlackPriest #26 üzenetére

    nem látok arra garanciát, hogy az állam minőségi munkát lenne képes végezni olyan területeken, ahol a privát szektor is jelen van. nem vagyok benne biztos, hogy az apehnél rendelkezésre áll ilyen szakértelem, tehát feltehetően ők is a piacról bíztak volna meg vele egy céget, szóval végeredményben ugyanott kötöttünk ki.

    Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

  • velizare

    nagyúr

    válasz BlackPriest #46 üzenetére

    értem, hogy számodra valamiért minőségérzetet ad, ha valamit az állam ad ki a kezei közül.

    Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

  • velizare

    nagyúr

    válasz BlackPriest #48 üzenetére

    nem a gyártó vizsgálta be. a nav oldalán lévő faq külön kitér a kérdésre:
    A függetlenség lényege, hogy a tesztelő más által nem irányítottan, befolyásmentesen lássa el a tevékenységét. Vagyis legyen független a pénztárgép gyártójától, az AEE gyártójától és a forgalmazótól is. Ez azzal biztosítható, hogy sem a minősítő, sem hozzátartozója nem áll sem pénztárgép gyártó, sem adóügyi ellenőrző egység gyártó, sem pénztárgép forgalmazó (a továbbiakban: érdekelt gazdálkodó szervezet) alkalmazásában, érdekelt gazdálkodó szervezetnek nem vezető tisztségviselői vagy felügyelő bizottságának tagjai, illetve abban tulajdoni részesedéssel nem rendelkeznek.
    ennél nagyobb függetlenséget az állam sem tudott volna biztosítani. talán meg tudta volna oldani az állam és hivatalai is a vizsgálatot, ha nem ragaszkodnak görcsösen a határidőkhöz. de mivel fentről ezt nyomták, a szűk keresztmetszet kiszervezése ésszerű megoldás, pláne, mivel megtehetik.

    [ Szerkesztve ]

    Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

  • velizare

    nagyúr

    válasz BlackPriest #50 üzenetére

    "szóval az, aki most hibát talált, eddig nem volt elérhető." nem írtam ilyet, nem gondoltam ilyet, nem utaltam ilyesmire. nem tudom, honnan jött ez a gondolat. nem egyetlen ember képes ethical hackingre/penetration testingre.

    @Bogyi007: Reméljük így lesz. /cross fingers

    [ Szerkesztve ]

    Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

Új hozzászólás Aktív témák