Új hozzászólás Aktív témák

  • koko52

    veterán

    válasz Mumee #720 üzenetére

    Olvastam én is több helyen. Hát megvannak a vélemények a sajtónál is, hogy még mindig a 14nm(+végtelen)-en kínlódnak. Megpróbálják az 5GHz feletti boostot és 8 magnál többet nem mernek kiadni a méret és a fogyasztás miatt. 125W TDP ami annyit jelent náluk, ha elengeded akkor bőven 300W+ lesz az. És azt senki ne mondja, hogy ez normális dolog, mert ez már rég nagyon nem az.
    kolopele: Ennyi erővel menjünk 500w-ig azért a +5%-ért, azt is teljesen rendben lenne nem? Hisz ki nézi a fogyasztást? Amúgy régebben pont te kardoztál, hogy neked csak a csúcs proci, mert az összes FPS kell. Most mégsem veszi be a gyomrod a 10900k-t? Elárulom a 11.gent sem fogja.
    Soha nem mertél AMD-t venni és nem is fogsz (ezt tudom kiolvasni) mert mindig Inteled volt. Ez nem egy józan gondolkodás, úgy, hogy csak jót hallasz a Ryzenről és kis millió módon meggyőződhetsz a világhálón is róla. Nekem 20 évig intelem volt és csak 1x Athlon64, mert akkor is jobb volt mint az Intel. És most is az. Már a 2 és 3xxx is jobb volt. Én nálam nem az nyer aki 270 helyett 280-at hoz FPS-ben FullHD-n, hanem a többi fontosabb tényezőt nézem.
    Az 5xxx egyenlőre felejtős az ára miatt, hiába hoz több FPS-t mint a 3xxx. Intel meg azért sem versenyezhet vele, mert fogyasztásban és FPS ben is alul marad. Szóval ott már mindenben veszít. Abszolút nem versenyképes nálam. Majd meglessük az első igazi lépést jövő év végén, amikor leváltják a 14nm-t. Márha sikerül megközelíteni az addigra 5nm-es AMD-t aki addigra kitapossa a technológiát. Van egy olyan érzésem, hagy nagyon nem fog menni, és ez nagy baj nekünk vásárlóknak.

    "Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

Új hozzászólás Aktív témák