Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gV

    őstag

    válasz rudi #14 üzenetére

    Szerintem az általad linkelt prociteszt összhangban van a mostani cikk szövegezésével. Biztosan ki lett hagyva az Overspeed védelem a kisebb procikból? Nem csak a drágább alaplapok BIOS-ai tudják kikerülni?

    nem

  • HSM

    félisten

    válasz rudi #14 üzenetére

    Biztos, nincs bennük Overspeed védelem, csak a "fő" szorzó van maximalizálva 20-ban, amit a jobb lapok BIOS-ai-val 21, ugyanis itt van kis kerülő, hogy átverik a csipet, és folyamatosan engedélyezik a turbo-mód +1-es szorzóját. De az ES példányok rögzített memória-uncore és asszem szintén rögzített QPI szorzója is szabadon állítható, mint az extreme edition-ön.

    Az AMD-től tény és való, hogy elegánsabb volt ez a fajta megoldás, de nekem valahogy nem hat meg a dolog, amikor azt látom, hogy az I7 jóval gyorsabban (1,5X kb, ahogy láttam tesztekben, és ha jól tudom, duplacsatornán is marad nagyjából a sebesség) kezeli a DDR3 memóriát, mint az AMD.... :U Ráadásul anyagilag sem értem igazán indokoltnak a DDR2 erőltetését, ugyanis egy fapados DDR3 memória nem kerül jelentősen többe egy átlagos DDR2-es modulnál, és azért így mégis jobban tudnak optimalizálni. A 3 csatorna is szerintem remek ötlet, nemcsak a sebesség, hanem a méret miatt, mert itt ugye optimálisan lehet 3GB, ami pont optimális 32bites rendszerek alá, komolyabb Júzereknek is elég a 6GB, nem kell költeni 8-ra, akinek pedig eddig 8gb kellett, mert olyasmiket csinál, aminek semmi ram nem elég, nyugodtan bővíthet most 12-re.....

    [ Szerkesztve ]

  • szacsee

    nagyúr

    válasz rudi #14 üzenetére

    Sok tuningrudi külföldön már mer adni 1,65V felett is némivel, az alapelvük az, hogy a QPI/VTT fesz és a Dram fesz közötti külömbség ne legyen 0,5V-nál nagyobb... bár 1,7V fölött nem nagyon adnak ott sem neki delejt.

    Amd szimpatikus az biztos, nem cicózik állandóan új foglalattal, de ezt már tapasztaltuk saját bőrünkön is. Intel erőlteti az új technikát... dejavu-m van kismértékben, mint anno ddr1 / ddr2 váltásnál.
    Intel ha jól tudom királykategóriába szánta az i7-et, AMD Phenom II-je pedig Mainstream kategóriába. Nagyon durva, hogy ddr3 / ddr2 -vel is kompatibilis, viszont Intelnél gondolom azt az elvet követik, hogy ha van pénz a legdrágábbra, akkor lesz ramra is. :((

    Ezt még javíthatnád.. :B ..:
    "Ráadásul a tuningot sem korlátozzák, és az AMD 45 nm-es SOI gyártástechnológiája jól bírja a feszültséget, a tuningot."

    Köszi! :R

Új hozzászólás Aktív témák