Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz arn #1 üzenetére

    Az Intel a káosz-taktikára tért át. :DDD

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • sb

    veterán

    válasz arn #1 üzenetére

    Ha értelmet kéne találni emögött az egész mögött akkor azt mondanám: most mindenkinek megmutatják miért kell majd a jövőben lapra forrasztott procikat árulni. :DDD

    Enélkül meg csubakka. Semmi értelme az egésznek. Erősen nézem merre lehetne majd 1151-ről továbbmenni (nem feltétlenül felfelé, mert az is kérdés még mikor érik be a 6-8 mag), de minél több cikk jelenik meg annál biztosabb, hogy a Ryzen nyűgök ellenére se nagyon érdemes az Intel megoldásokra várni.

    Lassan már csak a TV-knél ismert panel lottó-szerű élmény fog hiányozni. Veszel egy lapot, de kérdés melyik proci megy bele, mi a pontos chipset vagy hányas az USB port. :) :(

  • sb

    veterán

    válasz arn #42 üzenetére

    Az lehet a sweet spot még mindig. Viszont a desktop 6 magos Intel normális chipsettel (értsd: nem az újramatricázott vélhetően drága Z370-ekkel) még 3/4 év tudtommal...
    És akkor is kérdés mit hoz a Ryzenhez képest. Vélhetően annyival többet mint a mostani szériák 4 vs 4 magnál... csak vastag árcédulával. Szóval így előre nem sok értelmét látni...

    És akkor erre jönnek rá az egyéb kérdések ezzel az alaplap kavarással ahol le-felváltásnál majd vakarhatja az ember a fejét.

    Árképzésben bőven lenne tartalék az Intelnél, kíváncsi leszek meddig merik feszíteni a húrt és nyomni a mostanában megszokott horror árakat a lapok/procik mellé. Azért a HEDT/WS szegmensben, és főleg a nagy gyártók Ryzenre való bejelentkezését látva, illene már egy kicsit jobban pedálozni szerintem.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz arn #44 üzenetére

    A lapról beszéltem főleg. Z370 jön vele de az ugye átmeneti lap lesz, fél év múlva a Z390 mellett sokat nem fog érni.
    Amúgy meg Z-s lapként biztos aranyáron jön. Emellé ha hozzáveszem amit írtál, hogy 4/8 i7-ek sem jöttek lentebb árban... nem sok jóra lehet számítani. Ez így egy 200k+ kombó lehet átmeneti lappal.

  • UnknownNoob

    tag

    válasz arn #17 üzenetére

    Az a baj, hogy a vörösek kb egyetlen terméket gyártanak, de azt nagyon nagy számban.

    Megnézik hány mag működik a CCX-ben, milyen órajelet tud, hasonló tudásúakat összerakják, oszt megy is a polcokra.

    Most nyilván bele lehet kötni, hogy azért nem ilyen egyszerű a dolog, de nagy vonalakban erről van szó. Gyorsan és fillérekért tudnak elvben bármekkora CPU-t összerakni (ezért is infinity fabric a neve). Intelék kivéreznének ha AMD ár alatt akarnának árulni. Ha megnézed. már most is közel felére vitték le az árakat (4 magos i3, 6 magos i5, 10 magos 1700 helyett 1000 dollárért stb.).

  • sb

    veterán

    válasz arn #51 üzenetére

    Ez sablonszöveg, de ettől még nem kötelező így lennie.
    Ha épp nem változik semmi akkor minek változzon a lap? Lásd mostani eset... vagy bármelyik feature a múltban... az USB 3.0 elterjedése is sokéves folyamat volt szóval egész nyugodtan lehetett USB2-es lapokat venni évekig mert nem tudtad kihasználni az elején. M2 is küzdelem volt (van) még mindig... értelmes se sok. Sorolhatnánk napestig...

    Ha záporoznának a jobbnál jobb feature-ök a lapokban azt mondanám igazad van és minden váltással kell/érdemes váltani. Így viszont jó lenne ha legalább megmaradna a lehetőség, hogy amikor 90%-ban semmi értelme akkor ne kelljen.

    A másik meg, hogy hiába kell lapot is váltani, az sem mindegy - legalábbis itt a többségnek - hogy a régi a kukába megy vagy ér is valamit.

  • sb

    veterán

    válasz arn #73 üzenetére

    Én se nagyon tuningolok jó ideje. Az i5-2500-on még volt, de azt se úgy vettem csak menet közben futott be egy olcsó Z-s lap... meg nonK révén tuningnak se lehet nevezni +400MHz-et. :D

    Ez a gond a lapokkal, hogy nincs rajta semmi extra. Akkor meg minek váltogatni. X éve jött az USB3, kb. 3-4 évig semmi nem volt hozzá, utána kellett csak. Aztán jött az M.2... alig lehetett kapni, most kezd terjedni csak.
    Most jön az USB3.1 gen2... sok értelme nem lesz jó darabig. Esetleg Type-C normális áramerősséggel. Vagy egy DP, hogy 4k60Hz kijöjjön végre az IGP-ből.
    Ez mind olyan, hogy ha ráteszik egy 25k-s deszkára lehet, hogy megveszem, mert nem rossz, de nem musthave szerintem, 40-70k-s ár mellé főleg. Amikor a lényeg egy 15k-s lapban is megvan és vígan elmegy benne egy alap i5-i7, Ryzen 5 ami kellhet. 65W, oda VRM csoda sem kell.
    Akkor meg hova váltsunk lapot foglalatostól?

    @Cifu: A köv. lapomról én sem fogom lehagyni de csak azért mert már elterjedt és nincs felár, SSD-ből meg apróról van olcsó M.2. Egyébként SSD-s topicocban sokszor ki lett már tárgyalva, hogy átlagfelhasználásra M.2 NVMe tök felesleges. Desktopba a 2.5"-ost csak behajítom a házba és annyi. ITX-be gondolkodtam el egyedül, hogy valóban kellhetne, de még oda is több a negatívuma mint amennyit hoz az a 7-8mm vastag kis doboz. Most végül én speciel notiba fogom kipróbálni, de itt meg méginkább aggaszt, hogy mi lesz a fogyasztásával/hővel. Lehet, hogy visszakerül majd a Samsung 850... plusz érdekesség, hogy ott pl. van SATA-n rapid mode is, ami ramdrive-al valamennyit (1GB?) cache-el ugyanúgy 2-3000MB/s-kel. Lehet, hogy notiba jobb egy ilyen megoldás, a 8-10W-os, 100 fokos, vélhetően pár mp után throttlingoló NMVe-kel szemben.

  • sb

    veterán

    válasz arn #76 üzenetére

    Ahogy beindultak most cpu téren a 3 év sem biztos szerintem. Legalábbis úgy nem, ahogy egy Sandy-Ivy-t lehetett évekig tartani: még 3-4-5 év után se egy használhatatlan vacak, hanem 70-80%-ban mindenre jó cpu-k. Ez elég egyedi időszak volt úgy néz ki.

    Mondjuk nyilván lehet az ellenkezője is, a fejlesztés (sok magra) ami szükséges hozzá mindig büdös és az is marad (a költségek miatt). Tök új architektúrát meg a franc se tudja mikor húznak elő, az AMD biztos nem most, de a mindig emlegetett Intel fiók is elég üres. :) Ilyen alapon meg lehet, hogy a cpu-k fejlődni fognak, csak mégse lesz rá szüksége senkinek ízlés szerint 4-6-8 mag felett és ugyanúgy ki lehet húzni 5-6 évet is. :)

Új hozzászólás Aktív témák