Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • EyElEs?!

    tag

    Szerintem egész korrekt ár-érték arányúak lettek az új telefonok. Meglep, hogy mennyire innovatív megoldások vannak bennük.
    (Kezd leülni a beszélgetés :DDD )

  • EyElEs?!

    tag

    válasz bostone #767 üzenetére

    Én 11proról 13pmaxra váltottam most (pályázat, ki nem fizettem volna ennyit telefonért).
    Teljesen az igényeidtől függ, hogy minek van létjogosultsága.
    A 11pro is gyors, de a 13pro még gyorsabb, jobb a kamerája, a 60hz kijelzőhöz hozzá kell szokni (nettó 200e-es 2 éves telefonhoz képest is nagyon érezhető visszalépés a 60hz).

    Szóval ha van lehetőséged, akkor menj el, nyomkodd meg, én a 11proval is tökéletesen elvoltam, csak kicsi volt nekem a kijelzője.

    Olyan mint a M1 Air vs Pro. Airen is tökéletesen dolgozni tudtam, néha megfingattam, a pro viszont kvakva gyors, de lássuk be, hogy teljesen mértékben indokolatlan a teljesítménye a mindennapokhoz.
    A 11 pro is megnyitja simán a Google driveokat és giga nagy pdfeket.
    Azért is volt 200 ezres telefonom előtte, mert nem gondolom már, hogy annyi extrát tud egy top-top készülék (pár éve mindig új csúcs-csúcs mobilom volt, mert érezhető különbség volt, a 200 ezres viszont kva gyorsan töltött és hosszú volt az üzemideje)

    [ Szerkesztve ]

  • EyElEs?!

    tag

    válasz autotaxmo #886 üzenetére

    Most akkor nézd meg a használt és új autó árakat. Vagy mondjuk a MacBook, Lenovo, Dell csúcsgépek árait.
    De ma írt a vidéki alkalmazottam, hogy van egy szabadfelhasználású hitele, és moratórium miatt nem fizetett és kellene a banki hiteltanácsadóm száma, mert kvára megnőtt a törlesztője és tartozása. És akkor a rezsiről a vidéki faluban ne beszéljünk.
    Ezek mindegyike is kiveri az embereknél a biztosítékot.
    Azért jött hozzám év elején dolgozni a csaj és jelentkeztek a faluból kb 40-en, mert jól fizetek (annyit keresnek mint Pesten, eddig meg minimálbér volt kb csak a faluban).
    Ehhez képest most második állást kellett vállalnia, mert nem jön ki neki a matek.
    Ehhez képest iphonet jellemzően vagy az vesz, aki megengedheti magának, és számít neki, vagy aki full kretén, de ő ha nem iPhonera költi, akkor összehajtható telefonra fogja vagy más hitelt fog felvenni.
    Volt alkalmazottam minimálbérrel, hitelekkel, aki vett a gyerekének és magának iphonet részletre, azt a gyerek idegességében földhöz vágta.
    És olyan ember is dolgozik nálam, aki előttem 80k keresett és 16 ezres csomagban volt, plusz fizette az iPhone részleteket, amit elhagyott és még mindig a hiteleit próbálja visszafizetni (most 300k keres nálam, és kifizettem egy fél milla feletti hitelét karira, de még van 1 millió). Korábban 120-ból kijött, most 300k mellett ő is másodállásban dolgozik hétvégente, mert nem jön ki már.

    Édesanyám mondta, hogy aki elbssza a pénzt, annak kvára mindegy, hogy mennyit keres, ha 6x annyit adsz neki azt is el fogja. És emiatt nem az apple a hibás

    [ Szerkesztve ]

  • EyElEs?!

    tag

    válasz Algieba #903 üzenetére

    Oooooo, nekem 2 (hamarosan 3) zsákfaluban élő alkalmazottam van (mondjuk Paks közelben) és a zsákfaluban az egyik random embernek most utaltam el előre 1,5 milliót, mert gyárt nekem egy futószalag mérleget, ami plc-vel vezérli a másik manuális gépemet, illetve egy 100 ezer forintos kínai félautomata gépet 400 ezerből átalakítanak, hogy a gyártósorra tudjon kerülni full automatának.
    Ha Kínából rendeltem volna +2 hónap és 2-3 millió. A mérleges eszköz meg jó eséllyel 10 millió feletti kategória.
    De a 200 ezres kínai gépem is átalakították már teljesen, hogy 5 helyett 0,5g pontossággal működjön, és mindenféle előzetes tudás nélkül egy használtan 10 milliós csomagoló gépet is összeraktak és mondták, hogy miként kellene fejleszteni.
    A pesti helyem mellett valakinek szinte ugyanezt a gépet 3 hét alatt rakták össze szakértők 2-3 millióért (2 munkánap)
    Szóval lehet én vagyok szerencsés, de az érettségi nélküli falusi emberemnek egyszer megmutatok valamit, akkor utána meg tudja csinálni, ha nincs munkaja akkor meg idegösszeomlást kap, hogy le kell ülnie 5 percet, amíg elküldöm mit csináljon.
    Nem gondolnám, hogy beszűkültebbek lennének az emberek, inkább azt, hogy más jellegű problemakkal szembesülnek.
    Pesten pont annyira beszűkült a szegény ember mint vidéken (szerintem) más kérdés, hogy ott kevesebb lehetősége van valakinek kitörni

    [ Szerkesztve ]

  • EyElEs?!

    tag

    válasz #54625216 #978 üzenetére

    Szerintem egy kettéhajtható MacBook Air lenne a tökély, de be kell látnom, hogy annyira jó a touchpad egy Lenovo/XPS géphez képest, hogy eszembe nem jutott soha taperolni a képernyőt sheetsben/excelben, pedig korábban emiatt azt gondoltam, hogy soha többé nem veszek érintőképernyő nélküli laptopot.

    De tény, hogy nem a macbookomon nézek tartalmat, hanem ipaden, mert sokkal kényelmesebb

    [ Szerkesztve ]

  • EyElEs?!

    tag

    válasz concrete86 #1127 üzenetére

    Ne lepődj meg ha lötyög benne a telefon, iszonyú gagyi, de pár nap után megjavul vagy megszólal :D

  • EyElEs?!

    tag

    válasz NemMo #1453 üzenetére

    Nekem Realme X2 Pro volt, 90HZ, de olyan szinten kín volt átszoknom az iPhone 11 prora (kis kijelző, lassú), hogy nem értem ezt az akadásos/parasztvakítós dolgot.

    Most 13PM és érzésre ég és föld a 11 után.

    Néha netbank miatt elő kellett vennem a realmet a 11 pro után és feltűnően gyorsabbnak tűnt a telefon a 90hz miatt. (Mondjuk a kijelzőnél csak a töltés volt idegesítőbb - Realme 30 perc alatt 80 százalék felett, iPhone 30 perc alatt kb. sztem a hálózatba töltött inkább vissza, töltő nélkül el se indultam otthonról....

Új hozzászólás Aktív témák