Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Morden24 #27 üzenetére

    nem feltétlen kell hülyének lenni ahhoz, hogy valaki ne töltse ki a tárgyat. én sem érzem magam hülyének, mert nincs rá késztetésem, hogy kitöltsem. ez is olyan dolog, hogy attól, hogy nem kötsz nyakkendőt, még nem biztos, hogy hülye vagy hozzá, és azt sem, hogy igénytelenebb másoknál, lehet, hogy simán kényelmetlen és szükségtelen viseletnek tartod (hogy visszatérjünk a ruházkodási példához).
    az sem igénytelenség, ha az ember szeretné gyorsítani a kommunikációt. az élet más területén ezt célozza például az is, hogy nem 5 oldalas, bevezetés - tárgyalás - stb alapon szerkesztett novellát írsz önéletrajznak, hanem egy pontokba szedett, lényegretörő táblázatot.

    egyébként nem csakakkor segít eldönteni a pár soros preview, hogy miről szól alevél, amikor először meglátod, hanem mondjuk amikor a régebbi levelek közt nézelődsz, akkor ennyiből jó esetben egy intelligens ember felismeri, hogy mi is volt aban a levélben. míg mondjuk a tizedik ugyanolyan tárgyból már nem feltétlenül.

    a gmail tud conversation rendezést (ha jól emlékszem ebben is elsők voltak), de nem ez a lényeg, hanem az, hogy jelenleg pusztán a tárgy alapján rendez, mivel maga az email rendszer nem tud különbséget tenni aközt, hogy a reply gombot nyomta meg a másik fél, vagy csak egy hasonló tárggyal küldte el a levelet.

    az email azért avult el, mert teljes egészében a klasszikus postai levelezésre épül, ráadásul nincs benne semmilyen konkrét azonosítás/hitelesítés a címekre vonatkozóan, pedig meg lehetne oldani. tehát például bármilyen feladóként tudsz levelet küldeni bárkinek, csak egy smtp szerver kell hozzá. de a formázás is eleve nem túl naprakész, nem elég lényegretörő. tudom, téged nyilván az sem zavarna, ha a munkahelyeden ahelyett, hogy belépéskor az ajtónál egy rfid kártyát automatikusan leolvasva vennék nyilvántartásab, hogy mikor jelensz meg, a kis kártyádat kéne dugdosni a lyukasztóba, meg aláírni a jelenléti ívet...
    egyébként ha annyiravágod a témát, akkor légyszi mondj egy levelezőklienst, ami úgy rendezi szálakba a leveleket, mint mondjuk a gmial felülete. köszi.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Morden24 #27 üzenetére

    Azért az e-mail formai követelményeinek több oldala van. Ahogy itt sem, úgy egy e-mailes párbeszédnél sem szükséges tárgyat megjelölni, hisz ideális esetben adott a téma, egyik levél a másik folytatása, ez a téma is kapcsolódik ahhoz, hogy a Facebook párszavas, sms-szerű üzenetekkel szeretné felváltani az e-mailt, mert elavultnak tartja. Az sms-t fura módon nem.
    Viszont visszatérve a valódi e-mailre, ami közel sem elavult a Facebook állításával szemben: az e-mailnek több oldala van. Például mi szükség van formai követelményekre, ha olyannak írsz, akivel napi szinten kommunikálsz és nem hivatalos formában? Olyankor az adott fél úgyis elolvassa a leveled attól függetlenül, hogy mi szerepel a tárgy mezőben. Aki hajlamos mindenfélét továbbküldözgetni, annál meg sok esetben sok-sok fwd szerepel a tárgy mezőben, mert sok felület még ezeknek a kiszűrésére se képes és odarakja a 8. forwardhoz a 8. fwd jelzést. Ezeket nem, de egy (nem facebookos, hanem valódi) barátodtól, ismerősödtől érkező e-mailt meg fogsz nézni, a tárgytól függetlenül. Komolyabb, esetleg hivatalos hangvételű e-mail esetében viszont elengedhetetlen a pontos tárgymegjelölés, a tagolás és a lényegre törő megfogalmazás, valamint köszönések, ha azt akarja az ember, hogy elolvassák.
    Ilyen formában mindkét célra megfelel. Magánbeszélgetésnél nem nagyon van szükség a formára, pusztán kényelmes, nem úgy, mint a hivatalos ügyeknél, ahol kell tárgy, bemutatkozás, tagolás, stb., előbb leírtam.

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Új hozzászólás Aktív témák