Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    Na ez mondjuk azért elég durva.
    Nem hiszem el, hogy a "naaagy nagy" Amerika ne tudna valamit csinálni az IT biztonság ügyében.
    Mert mit számít a modern technológia, ha az azt vezérlő - összekötő - szoftvereket / hálózatot feltörhetik?

    Irdatlan pénzbe kerül ilyen gépek kifejlesztése, meg maga a gép is. Akkor nem értem miért nem áldoznak arra is, hogy kifejlesszenek valami teljesen új hálózati formát. Ha kell írjanak rá új rendszert, olyat ami még sehol nincs a világon és ami csak abban az egyben egyezik meg a maiakkal, hogy nullát meg egyest használ...

    Mert ennyi erővel Windowsos gépeken is futtathatnák ezeket az irányítószoftverket, természetesen rákötve a netre, sőt még egy kis torrentet is eltudok képzelni a háttérben. Hiszen egy hosszabb bevetés alatt, amíg a pilóta irányítja a gépet, addig lejön mondjuk a Harry Potter legújabb része HD-ben. :U

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Psych0 #21 üzenetére

    Szerintem valami banális hiba lehet az oka. Mást nem tudok elképzelni.
    Kb. mint amikor valaki windows szervert futtat mindenféle tűzfal nélkül. Vagy mondjuk még mindig IE6 alatt netezik...
    Szerintem vannak annyira naivak és tudatlanok ilyen téren, hogy eszük se jutott komolyabb szoftveres védelem. Csak a vas a lényeg. Hogy menjen üssön nagyot... De a magasabb rangú emberek, döntéshozók szemében a szoftver gyakorlatilag nincs is. Könnyen elképzelhetőnek tartom, hogy az idősebb magas rangú katonai vezetőknek fingjuk sincs a szoftverek mibenlétéről, a hálózat mibenlétéről és annak veszélyeiről.
    Látja, hogy repül, hogy pilóta nélküli, hogy nagyot tud robbanni azt csókolom. Örül a fejének, hogy ilyen is van. Az, hogy mindez milyen rendszeren keresztül megy, milyen szoft fut alatta milyen titkosítással, fogalma sincs.

    Csak azt nem értem, hogy miután minden hónapban történik 1-1 csúnya amatőr hibát kihasználó hacker támadás, miért nem veszik már komolyan és foglalkoznak vele? Mi kell még, hogy észbekapjanak?

Új hozzászólás Aktív témák