Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rudi

    nagyúr

    válasz God Vazzeg #17 üzenetére

    Bakker ez mennyire betalált. A kettőspont utáni vesszőnél már sejtettem, hogy mi fog következni, de a konklúziód felülmúlta a várakozásaimat :) Igazad van :DDD

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • Bencom ™

    őstag

    válasz God Vazzeg #17 üzenetére

    :DDD
    ez teccett :D a baj, h viccen kívül is szinte majdnem így van.
    (itt van Vladi, uh gyorsan megyjegyzem, hogy ezt egyáltalán nem rá értem, bár tudom, hogy kinem állhat, de nekem semmi bajom vele, szal ezt ne vegye magára)

  • Andie

    őstag

    válasz God Vazzeg #17 üzenetére

    :C
    Az apádra ütök (vagy mi a cime) jutott eszembe, mikor a kissrác betolja : seeeeg..lyúúúúúúúúúúúúk :D

    Vlad : énis kb 15 éve pötyögök angol billentyüzeten, kezdtem a C64-el, aztán a PC-n is kizárólag angol kiosztásút türtem meg, mert nekem 75%-ban programozáshoz kellenek a billentyűk. És ugye macerásabb a [ ] jeleket egy magyar billen előcsalni mint egy angolon. Ettől függetlenül teljesen jól irok magyarul is, igaz ehhez nagyban hozzájárul, hogy vakon gépelek, 10 ujjal, és olyan sebességgel, hogy új munkahelyen rendszeresen azt hiszik az első napokban, hogy csak találomra verem a billentyüt, blablát irogatva :)
    Tehát ha 12 éve pötyögsz, sztem már rááll az ujjad neked is a billentyükre, anélkül, hogy odanéznél (én ezt a hsz-t úgy irtam meg, hogy végig a képernyőt néztem, és eddig kb 3 backspace-t kellett nyomnom), úgyhogy sztem az ékezet-elhagyás csak lustaság :)
    Na, befejezem, mer azt fogod hinni, hogy piszkállak :DDD
    Vannak viszont olyan userek, akik nem itthonról irnak, nincs HU készlet a windowsukon, stb, és ezesetben érthető, hogy nem tudnak á vagy ű betűt irni. Énis pötyögtem németből mikor a siemensnél kinnvoltam, hát kib..ottul zavart, hogy nem tudtam az ékezetes betűk 90%át használni.
    Hogy egy hibámat is megemlitsem : én meg lusta vagyok a hosszú magánhangzókat használni. Hosszú í-t pl ugye az angol billent csak ALT+J-vel lehet előcsalni, ezért ez már összetett feladat :D

    Hogy ON is legyek: Bencom, valóban nekem is szúrta a szemem a sok sok elirás, az annya, meg társai, igy ezeket javaslom javitsd, és legközelebb figyelj ezekre. Ám azért annyira nem eszik forrón a kását, tehát én azt mondom, egy infós társadalomban, mint pl a PH is , még egy cikkben is megengedhető az amúgy nem irodalmi, nem publicista irásmód, helyesírás. Sztem, imho, lol, brb, suxx, mexokás, stb ma már szinte új szavakká nőtték ki magukat a digitális világban, hát engem nem is zavarnak. A j és ly felcserélése (''muszáj'' és társai ugye), a duplamássalhangzók elhagyása, illetve a kisbetűs mondatkezdés, írásjelek elhagyása, stb meglehetősen szarvashibák, és engem is zavarnak. Arról nem is beszélve, hogy ma - főleg a fiatalabb korosztály - képtelen fogalmazni. Néha egy forditóprogram értelmesebb mondatokat hoz össze náluk. De ezt már kitárgyaltuk egy másik topicban.
    Ja, és nyilván ezeket itt nem Rád értettem, neked egyedül az emlitett apró elirásaid voltak, amúgy a cikk olvasmányos és élvezetes volt! Szivesen olvasnék még Tőled. :R

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

Új hozzászólás Aktív témák