Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fred23

    nagyúr

    válasz Cifu #21 üzenetére

    Már a G4500-ban is HD 530 van -az is 1050MHz-en-, és az csak 20k. ;)

    "Végezetül kijelenthetjük, hogy a 15 ezer forintos kategóriát utolérték az IGP-k!" Ez viszont akkor igaz csak, ha az új árakat nézzük, viszont használtan, de garival vehetsz már 15 alatt R7 250-et GDDR5-tel, ami alkalmazástól függően olyan 30-50%-kal lesz erősebb az Intel HD 530-nál. Mondjuk nem mindenütt lehet már kapni olyan gyenge karikat boltban, mint amik az Intel nevezett megoldásának szintjén állnak, jellemző, hogy most R7 240-nél nincs már készleten gyengébb.

    A szintetikus tesztek mellé szerintem is elfért volna néhány játék, annak meg aztán nagyon tudtam volna örülni, ha valamilyen linux alatt is teszteltél volna párat, és összehasonlítod a Windows alatt mért értékekkel!

    Egyébként az igaz, és a tesztből is látszik, hogy egy HD 530 mellé tényleg nem érdemes 15 alatt VGA-t venni, mert szinte kidobott pénz lenne, ha a játék is szóba kerülhet. Én még az R7 250-et se venném egy HD 530 mellé/helyett, ha valóban jobban is járnék azzal; inkább gyűjtenék egy 260x-re / GTX 750-re legalább.

    [ Szerkesztve ]

  • Taranti

    senior tag

    válasz Cifu #21 üzenetére

    Lehet, hogy valakinek munka miatt kell az i7, és néha játszik ezzel-azzal, szóval nem teljesen indokolatlan a gondolat. Másrészt a "megengedheti magának" kategória is ezerféle lehet, gyanítom a PH!/Logout közösség nagy része is hosszan agyal és utánaolvas, hogy a pénzéért a legoptimálisabb megoldást kapja.

    Szerintem fogadjuk el a tesztet olyannak amilyen, ahogy valaki írta, viszonyítási alapnak jó. (Plusz ott voltak a PH! tesztek, ahol HD5750 az IGP-k ellenfele, ami ugyebár következő lépcső.) Szóval össze lehet rakni ezek alapján egy képet, ez a teszt érdekes kiegészítő a puzzle-höz. :)

    Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

Új hozzászólás Aktív témák