Új hozzászólás Aktív témák

  • doctorur

    tag

    Közel 3 hetes a P30-am, van már némi tapasztalatom vele, de csak mint felhasználó. Nem buzerálom állandóan, csak használom.
    Nem ez az első telóm, mert az első egy Phillips Fizz volt, ami egy kisebb pingpong ütővel azonos méretű volt. Az még 1996, szerintem néhány fórumozó nem is élt még akkor.
    Néhány márka megfordult nálam, az utolsó években Galaxy S2, LG G2/G4/G6.
    Azt kell mondjam, hogy egyáltalán nem irigylem azokat, akik telót akarnak venni maguknak, mert ahogy fejlődik a technika, egyre szemetebbek a gyártók.
    Mindenki szeretne szuper képernyőt, nagy aksit, villámgyors procit, IP1000-et, hogy sose törjön, be ne ázzon, meg mindenféle csilivilit, de el kell szomorítsak mindenkit, mert ilyen telefon sohasem fog tömeggyártásba kerülni. A gyártóknak nem éri meg.
    Erre a legjobb példa a P30/P30pro. Belerakhattak volna minden cuccot a p30proból a kicsibe, de akkor ki venné a nagyot??
    Aki vásárolni akar, annak kompromisszumot kell kötnie és a számára legfontosabb jellemző alapján dönteni.
    Ha attól félünk, hogy a gyerek beleejti a budiba, akkor szigorúan felejtsd el a P30-at. Ha élesebb a szemed, mint a réti sasé, akkor is felejtsd el, mert zavarni fognak a kockák.
    Majdnem 50 évesen már nem olyan éles a szemem, így én pont letojom a kockákat.
    Sosem értettem, hogy sokan miért csak a specifikációk alapján, gyakorlati tapasztalat nélkül ítélkeznek egy technikai eszközről, de hát demokrácia van, mindenkinek joga van hülyének lenni.
    Amiért én választottam az LG-k után a P30-at:
    - aksi: ez nagyon fontos volt és jól döntöttem. 8 email folyamatos szinkron gmail és k-9, rengeteg viber, messenger, whatsapp, signal üzenet, minden vicik-vacak bekapcsolva, a telót csak időnként (most 186 óra után) indítom újra, naponta 2-4 óra telefonálás, játék, ha várni kell valamire, zene kábelen és kék fogon, így reggel 6:30-tól 24:00-ig kb 30%-ig jutok. Ez szerintem átlagon felüli, ha az előző telóimat nézem. Ez már hozza a G2 szintjét, de talán az S2 is, és azok akku bajnokok voltak az idejükben. Bocs, de nem nagyon érdekel kinek mekkora a sotja, én a saját szokásaimhoz mérem, és abban kiemelkedő.
    - kijelző: megfelelő teljesítményben ez még nem a tepsi kategória, bár nem is kicsi. Egy kézzel még lehet használni. LG ips-ek után teljesen korrekt. De van a családban samu több is és pocokfon is, szerintem azokat veri. Érzékenység rendben.
    - ujjlenyomat olvasó, arcfelismerés: Az ujjlenyomat olvasó lassabb, mint az LG hátoldali és nem minden pozícióban ismeri fel az ujjam. Pl ha oldalról és nem a teló alja felöl közelítem, akkor azért többször reklamál, de ha alulól, akkor pontos és elfogadható a feloldás ideje is. Működik a duplakopp és utána az arcfelismerés is. Gyors és viszonylagos félhomályban is működik.
    - proci: ezen nincs mit magyarázni
    - háttér tár: korrekt méret és gyors
    - gps: sokat használom, ezért fontos. Pontos és gyors.
    - telefonálás: ha már telefon, akkor talán ez az egyik legfontosabb. Érzésem szerint jobb a vétel. Ahol lakom, ott az LG elég sokat gondolkodott a 4g és 3g között (Telekom) és többször nem ért el a hívás a váltogatás miatt, a P30 ebben érezhetően erősebb.
    - wifi: jobb, mint az LG, a samuk nem jobbak
    - bluetooth: stabil, nagyobb hatótáv, mint az LG-k esetében, samu nem jobb, talán egy kicsivel gyengébb.
    - adatkapcsolat, szinkronok, üzenetek: ebben is jobb, mint az LG, az A szériás samukat, a Pocokfont veri, az S samuk nem jobbak, de ez nyilván a wifi és a bluetooth érdeme.
    és a végére a fotó: nem rosszabb, mint a G4, de itt érdemes leszögezni néhány dolgot. Én a telót csak hirtelen fotózásra használom, mindig automatán. Tény, hogy lehet jobb képeket csinálni, de az a véleményem, hogy a kocafotósoknak, fészbúk guruknak, snapchat pecéreknek ez bőven megteszi, a pixel királyok meg vesznek maguknak olyan gépet, amit akarnak. Jó fotókat csinál a P30, de senki se várja egy tükörreflexes minőségét. Az én szintemen a samu egy kicsit se tűnik jobbnak.
    Verdict:
    Nálam is versenyben volt az S10e a méret és a hardver miatt, de az aksin elvérzett, méghozzá alaposan. Az oldalsó ujjlenyomat olvasó se a barátom. Akartam én is IP68-at, de ezt is kiütötte az aksi. Én a telót telefonálásra, adatkommunikációra használom, üzleti eszköz és ez zabálja az energiát. Aki hasonló helyzetben van és nem akarja napközben töltőre rakni a telefonját, az ne is gondolkozzon kisebb aksiban. Van a közelben S10e, hasonló használat mellet érezhetően gyengébb az üzemidő. Este 10kor az S10e-vel ne akarj diszkóba menni töltés nélkül. A P30-al reggelig bulizhatsz és még marad benne szufla.
    Egyébként meg mindenki azt vesz, amit akar, csak ne fikázza ismeretlenül a másik terméket.
    Bocs a hosszúságért.

Új hozzászólás Aktív témák