Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz haddent #22 üzenetére

    Szerintem elbeszéltek egymás mellett.
    SSD extrém körülmények mellett jobban bírhatja: mármint ha folyamatosan rázkódik, mindig leejtik, víz és társai. Bár azért az ic is ki tud szakadni a nyákból...
    De ha valaki tudja, hogy a háttértároló érzékeny eszköz és betart néhány triviális alapszabájt: pl nem fogom azt a külső merevlemezt dobálni amin életem összes emléke rajta van, Tudom, hogy a torrentezés, fájl vagy adatbázisszerver futtatása megterheli a merevlemez fejét, és előbb el fog halálozni, akkor már más a helyzet.

    Normál körülmények közt a HDD lassan hal meg, SDD egyik napról a másikra. Nekem 2 90GB SSD-m, és egy 120GB HDD-m halt meg. Az SSD-k úgy, hogy az egyik nap ki lett kapcsolva a másik nap már nem ismerte fel az alaplap. A másik SSD pedig a Win7 telepítése közben az újraindítás után mondta rá az alaplap, hogy nem látja. A HDD-m úgy halt meg, hogy 3 DVD írás után gondoltam arra, hogy itt valami olvasási hiba miatt nem tudja megírni a lemezt, leellenőriztem, lementettem róla mindent, majd 8 óra mélyformázás után megadta magát.
    Míg gyártani fognak HDD-t nekem az lesz az elsődleges tároló eszköz, mert nem bízom az SSD-ben. Igaz, vigyázok is rájuk, és nem terhelem túl őket.

  • e-newsee

    addikt

    válasz haddent #22 üzenetére

    A sérülékenységet nyilván nem a fizikai behatásokra értettem ennyire én sem vagyok ökör, ahogy fogalmaztál. És nem csak elhasználódhat a lapka. A legtöbb gond, ahogy hallom/olvasom, a vezérlő meghibásodásából van.
    Az, hogy a firmware-re meg figyelnek, igaz ugyan, de azért egy-egy gyártónál időnként becsúsznak hibás firmware-ek.
    De a legnagyobb gondom még mindig az árával van. Amúgy én is szeretem az SSD-t, és nem fogok sírni a HDD-k után, ha egyszer kivesznek. De ez kb olyan lesz, mint a benzines motor. Nem nagyon tudják hova fejleszteni, de még mindig olcsóbb a technológia, mint egy tisztán elektromos. Persze az autóiparban lassabban változik a dolog, de a folyamat hasonlít.

    "Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

Új hozzászólás Aktív témák