Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • panis

    újonc

    Sziasztok!
    Segítséget szeretnék kérni ehhez a tunerhez, mert nem boldogulok vele. Képet egyetlen egyszer sem sikerült előcsalnom vele, csak fekete, szürke, vagy zöld képernyőt. A zöld tetején időnként feltűnik egy színes sáv, de aztán ennyi. Hang többnyire nincs, csak nagy néha egy-egy pár tizedmásodperces valami.
    Az Aliexpressen vettem, kaptam hozzá egy lemezt, ami az Astrometa oldalán található legújabb drivereket és a legújabb verziójú TVRPlayereket tartalmazza. A DVB-T-s részt nem tudom kipróbálni, mert a pici botantenna kevés a vételhez, viszont Digi előfizetésem van, így a kábelen ott a teljes műsor. Azért is vettem. Régebben, míg megvolt az asztali gépem, abban volt egy Terratec Cinergy kártya, amivel tudtam tv-t nézni, meg felvenni. Most egy i5-ös laptopom van, szerintem ez elég kell hogy legyen ehhez. Olvastam itt a fórumon, hogy van aki Raspberryvel használja.
    Kipróbáltam több programot (DVBViewer, ProgDVB, SmartDVB, VLC, SchiboPVR), de mindegyikkel ugyanaz az eredmény. Van amelyik több csatornát talál, van amelyik a csatornák neveit is beazonosítja, van amelyiknél az EPG is működik, de kép és hang egyiknél sincs.
    Egy jelosztó van a lakásban, ahol a nappali és a már említett régi Terratec-es működési hely irányába megy el a kábel. Kipróbáltam, hogy az osztó előtt csatlakozok rá, de úgy sincs semmi.
    A gépemen van egy csomó codec. Többek között a legújabb ffmpg és lav is.
    Pillanatnyilag nincs több ötletem. Azon kívül, hogy halott a kütyü. Olvastam, hogy fordult már ez elő másnál is. De még működés előtt?
    Előre is kösz.

  • panis

    újonc

    Tulajdonképpen ezt tettem fel, csak a lemezen levőnek FSC DVBC_Setup_160614 volt a neve. Miután nem ment, utána töltöttem le az általad is belinkelt, a lemezen levővel byte-ra megegyező file-t. Leszedtem az elsőt és feltettem a másodikat. A gép "Astrometa DVB-T2 Device"-nek látja. Még nem írtam, hogy Win10 alatt próbálkozom. De kínomban feltettem a T-s drivert is, mondván, hátha felcserélték a kettőt. Amikor leszedtem, akkor csak egy Astrometa DVB-T2 eszközt talált. Utána tettem fel a honlapról letöltöttet, de nem változott semmi.

  • panis

    újonc

    Úgy csináltam, ahogy leírtad, de továbbra sincs semmi. Egy fontos dolgot kifelejtettem az esemény leírásból. A jelszint kb. 70% körül van mindenütt, de a minőség mindig 0.
    Feltettem a MediaPortalt is. Azzal sincs változás. Egyébként minden program, amit próbáltam DVB-C-nek ismeri fel az eszközt. Csak a Windows ír "ASTROMETA DVB-T2"-t az eszközkezelőben.

  • panis

    újonc

    válasz Jetteroh #953 üzenetére

    Igen töröltem mindent. Sőt a regisztrációs adatbázisból mindent, amiben szerepelt az Astrometa, azt is kitöröltem. Uninstalláltam az összes TV néző programot is, hogy azokban se maradjon vissza semmi. Természetesen közben nyolcvanszor újraindítottam a gépet is.
    Készítettem pár képet a legjobb eredményekről, amit elértem. Ezek alapján talán gyengének is nevezhetném a bejövő jelet, de az osztó előtt is ugyanilyen volt, azonkívül a TV-nek, meg régebben a Terratec kártyának is elegendő volt a szint. A képeken látszik is, hogy kb. 70% körül van, csak a Quality 0%. Az is látszik a képen, hogy DVB-C-nek ismeri fel a gép.
    Nincs több ötletem.

Új hozzászólás Aktív témák