Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ggg1

    aktív tag

    válasz Ribi #154 üzenetére

    Hát, én is inkább úgy tapasztalom, hogy induláskor szállnak el a dolgok, és az összes volt tanárom szerint is a bekapcsolás jelenti a legnagyobb terhelést, akitől valaha elektronikát, villamosságtant, vagy hardvert tanultam.
    Ami pedig a tapasztalatot illeti, én nagyon sok géppel találkozom, olyannal is, ami folyamatosan megy, meg olyannal is, amit leállítanak, és szinte mindig bekapcsoláskor mennek tönkre a dolgok.
    Ha egy gépet napi 12-16 órát használnak minden nap, és ebből a bekapcsolása a tápnak 1 másodperc, és a táp az alatt az 1 másodperc alatt megy tönkre, akkor ez mégis statisztikailag hogy jön ki? Lehetősége volna éveken át napi 16 órában tönkremenni, de ő kiválasztja pont azt az 1 másodpercet. Na ennyit a megfigyelési buborékról.

    Ha minden cuccot mindig bekapcsolva tartanánk, akkor persze, hogy bekapcsolt állapotban mennének tönkre, mert nem volna lehetősége máskor.

    A felhasználóktól kb. havonta megkapom azt a kérdést, hogy hát egész hétvégén nem ment a gép, mikor leállította, még jó volt, mégis kikapcsolt állapotban hogy ment tönkre. És akkor én elmagyarázom neki, hogy hát talán nem kellett volna bekapcsolni. :-) Van, akitől már ezt vagy háromszor megkaptam. Felhasználó azt várná, hogy a gépének akkor kell tönkremenni, miközben használja, de sose akkor megy tönkre, és akkor értetlenkednek, mert nem jön ki a logika sehogy.

    Úgy látszik, mind egy nagy buborékban élünk!
    Vagy egy sárga tengeralattjáróban!

Új hozzászólás Aktív témák