Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz Rickazoid #125 üzenetére

    "Kényelmesebb a normál méretű, alacsonyabb és kellemesebb, nem kopó felületű, csuklótámaszos billentyűzete, mint az általában PC-k mellé vett magas gombú, zörgő, csuklótámasz nélküli billentyűzet? Igen."

    Szerintem meg nagyon nem... (Leszámítva talán a legdzsunkább billeket.)

    "Kell az átlagnak 15,4"-nál nagyobb kijelző? Nem."

    Utazás közben túl nagy, egész napra túl kicsi...

    "És akinek 17" kell? Olyan is van."

    Nem hogy jó drága, de még a legvacakabb TN... (Jó, majd jön az OLED, de hol vagyuk még attól, hogy elég olcsó is legyen?)

    "Notebookot egy kézben, akár táskában? A legnehezebb is csak 4 kg körüli, ennyit bárki elbír fél kézzel."

    Na persze... :) Eszembe nem jutna 1 kg-nál nehezebbet hurcolászni. Talán még azt sem. És szerintem a többség így van vele.

    Egyszóval, szerintem az átlagember úgy van vele, hogy a mobil cucc legyen olyan kicsi és könnyű, hogy alig lehessen megérezni, de azért pár dologra jó legyen, otthonra meg legyen valami komolyabb cucc is. Csak nem éppen a mai robosztus, helyhez kötött PC, hanem esetleg ide jöhet egy laptopféleség vagy akár valami mini dobozos PC (nem feltétlen Wintel) vagy HTPC-féleség, akár a ma már monitorként is teljesen jól használható tévére kötve (vagy épp beleépítve). De ezek is majd csak akkor, ha ár/teljesítményben rendben lesznek, mert most még nincsenek.

    [ Szerkesztve ]

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Rickazoid #125 üzenetére

    Két HDD? 17"-tól igen.
    naaaa, még megsértődik itt a T410-em, ha ilyeneket mondasz :B nagyon kellemesen megvan ő is a két vinyóval (ráadásul hotswap megy vele).

  • Degeczi

    nagyúr

    válasz Rickazoid #125 üzenetére

    "És akinek 17" kell? Olyan is van"

    és olyan is...
    nem csak az, de a 15" kijelzők is: egyszerűen csapnivaló nem csak fényképfeldolgozáshoz a színhelyességük, de még normál munkánál is roppant zavaró tud lenni, h pillanatok alatt teljesen megváltozik a kép láthatósága attól függően, épp milyen szögben áll a képernyő, ill. hogyan ül az ember = katasztrofális... :W

    nagyon-nagyon ritka az, h ne gagyi TN panel legyen egy laptopban

  • Dany007

    veterán

    válasz Rickazoid #125 üzenetére

    A laptop egyetlen előnye, hogy képes a mobilitásra valamint alacsony a fogyasztása. (akkor 2 előnye : ) )
    És akinek tényleg erre szükséges van, annak tényleg jó a laptop.

    Ettől függetlenül egy irodai munkakörnyezetbe teljesen fölösleges laptopt venni, amikor jóval olcsóbban ki lehet jönni asztali PC-vel.
    Valamint én személy szerint megpusztulnék ha laptopos bill-t kellene használnom. Katasztrófa azok az összezsúfolt gombok. Én mindig küszködök vele.
    Viszont ha pluszban rácsatlakoztatsz egy egeret, meg billentyűzetet, esetleg monitort is, akkor máris oda a mobilitás. Ami amúgyis csak addig tart amíg az akksi bírja. Ez manapság átlag 3-4 esetleg 5 óra ha az ember dolgozik rajta vagy filmet néz. Ha csak netezik akkor esetleg több.
    Az ágyon fetrengős "kényelmesnek" nevezett gépezést meg szintén kibírhatatlannak tartom. Próbáltam már nem egyszer, de kb 10 perc után mindig át kell fordulnom egy másik pózba, mert egyszerűen elgémberedik a kezem, a hátam, össze se hasonlítható, amikor egy normális sz.gép asztal mögül egy kényelmes karosszékben használja az ember a gépet.
    Tehát ez sem nyerő.

    Szóval minden az egyén egyéni szükségleteitől függ. Biztos, hogy sok embernek van tényleges szüksége a mobilitásra, de az is biztos, hogy az átlagemberek nagy részének tökéletesen megfelelne az asztali PC is.
    Legjobb példa rá a húgom és b.női :) 3-4 éve mindegyik laptopot akart venni, mert akkor éppen az volt a trendi. Hiába mondtam neki, hogy egy asztalival jobban járna, olcsóbban / hasonló teljesítmény, nem érdekelte. Az elmúlt 4 évben egyikük laptopja se hagyta el, mégcsak a szobát se, nemhogy a lakást.
    Egyszer el akartam kérni tőle egy nyaralásra, de nem engedte, hogy elvigyem mert félt valami baja lesz...

  • Fecow

    aktív tag

    válasz Rickazoid #125 üzenetére

    Definiáld kérlek a használati eszköz és a divateszköz fogalmat, majd kérlek mutass rá, hogy ezek alapján, a desktop Pc, notebook miért tartozik az egyik és a netbook tablet miért nem, illetve fordítva.

    Más:
    Munkához nem jó a notebook??? Biztos azért adnak egyre több munkahelyen notebookot a dolgozóknak, mert azon nem lehet dolgozni. Fel kéne fogni, hogy nem csak egy munka létezik a világon, amely munkákra pedig egy notebook jobban tulajdonságokkal rendelkezik oda azt fogják használni. Az meg külön érthetetlen, hogy miért kell egy notebookot minden körülmények között ölben, vagy egyéb más pozícióban használni.

    Egyébként nem tudom min megy a vita. A desktop PC-k már most tetőznek, csökkenek az eladási adatokat tekintve. Nyilván még egy jó ideig nem fognak eltűnni, de az, hogy kiszorulóban vannak az nyilvánvaló. Valószínűleg nem is ok nélkül.

    Nyergeld meg a nagyot

  • PH-User

    addikt

    válasz Rickazoid #125 üzenetére

    Ez a HSZ több sebből is vérzik, de nem szeretnék belebonyolódni.
    Viszont sok igazság is van benne.

    ''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

  • Csabroncka

    addikt

    válasz Rickazoid #49 üzenetére

    Tényleg rendkívül érdekes a kérdés felvetés. A cikkben szereplő kijelentés pedig talán elhamarkodott.
    A jövőben biztosan az lesz a mérvadó, hogy mekkora teljesítményhez milyen energiahatékonyság társul. Azonban az otthoni PC-ben mindig a teljesítmény nagysága lesz a mérvadó (3D-s játék, film, konvertálás...stb). Azt viszont már el tudom képzelni, hogy a piacuk szélesedni fog. Ki ne vásárolna egy olyan notebookot ami 8-12 órán keresztül is bírja. Hiszen valljuk be a felhasználók jelentős része nem notebookon, vagy "okos" telefonon játszik**, vagy néz nagy felbontású, esetleg 3D-s filmet.

    A szerverek és szuperszámítógépek nem ide tartoznak.. ahogy szokták mondani az egészen más tészta

    [ Szerkesztve ]

    "in medias res"

Új hozzászólás Aktív témák