Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • D.Orion

    veterán

    továbbá víz- és porálló is, amiről az IP-54-es minősítés tanúskodik. Mint a pendrive-ok 99.9999%! :DDD

    Ellenben a 100MB/sec szép adat számomra. Az ára már kevésbe, de a titkosítást(vagy a desing-t?) meg kel fizetni.

    TROLL OFF.

  • D.Orion

    veterán

    válasz pilóta #7 üzenetére

    A légellenállástól el lehet tekinteni. :U A levegő mozgásából(alias szél)adódó felhajtóerőtől nem lehet. ;) Ha már okoskodunk és matekozunk, akkor érdemes azt rendesen végiggondolni.

    "Vagy szerinted egy azonos felületű tollpihe meg egy ólomgolyó ugyanolyan sebességre gyorsul fel 200m-ről leejtve?"

    Ez meg a másik... Ki látott már azonos felületű tollpihét és vasgolyót? Magyarul: Olyan tollpihét ami fizikailag ugyanúgy néz ki, mint a vasgolyó, vagy fordítva. Azonos nagyságú felülettel rendelkező, na olyan már van. De valójában még sincs, mert elég nehéz lenne kiszámolni egy tollpihe pontos felületét mivel esés közben (kivéve a Holdon) a tollpihe mozgásban van és mivel a kicsi kis pihék mozognak(hol egymáshoz tapadnak, hogy eltávolodnak) így változik a felület nagysága. A vasgolyó felülete meg állandó nagyságú szerintem(persze ha esés közben eltalálja egy mikrometeor...). :)) Na, de egyébként ez full komoly.

    [ Szerkesztve ]

  • D.Orion

    veterán

    válasz pilóta #15 üzenetére

    Vagy a kedvedért vegyünk egy 10 cm átmérőjű ólomgolyót és egy szintén 10 cm átmérőjű balsafa golyót, amiknek értelemszerűen teljsen egyforma a felülete. A légellenállás miatt bizony az ólomgolyó jóval hamarabb fog földetérni 200m-ről leejtve.

    NEM LÉGELLENÁLLÁS, HANEM A LEVEGŐ MOZGÁSÁBÓL KELETKEZŐ FELHAJTÓERŐ. Zárt térben szél nélkül ejtsd el. Egyszerre fog leesni. Ez a szép a fizikában, azt hiszed, hogy érted, közben pedig csak a felszínt kapirgálod.

    De ha ennyire bele akarsz merülni, akkor teljesen megbolondítalak: Fogj egy foci/vizi/kézi labdát és egy gumilabdát. A kettő tárgynak annyi köze lesz egymáshoz, hogy mind a kettő gömb alakú. Mégis egyszerre fognak leesni. ;)

    Szerk.: Azért írtam gumit, mert ha panelban laksz, akkor a csapágygolyónak az alattad lakó nem biztos, hogy örülni fog.

    [ Szerkesztve ]

  • D.Orion

    veterán

    válasz pusszycat #18 üzenetére

    Egyszerre fog leérkezni. ;) De csak azért, mert ha te ezt otthon elvégzed, akkor elég limitált a magasságod ahonnan elindítod a két tárgyat. Így nem fogod tudni érzékelni a különbséget szabad szemmel. ;) Bocsesz, de szakközépben nyugdíjas atommag fizikus volt a fizika/kémia tanárunk és belemerültünk rendesen mindkét tárgyba. Így szeretek trollkodni ebben a témában, mert az öregúr valami kitétellel mindig megszívatott minket is.

    pilóta: Attól, hogy értesz a repüléshez ezt még nem látod át teljesen. Bocs, nem akarok nagyon kötekedni, de ez így van.

    lujó55: Na jó, ennyire tényleg nem akarok belemenni. Ez már tényleg trollkodás lenne. :B De ebből meg én nem értem mindent.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák