Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz rdi #9 üzenetére

    Nem akarom a szokásos flame-t gerjeszteni, de az, hogy az ms office me$$ze a legjobb irodai csomag, adhatna okot vitára.

    Az ms formátumok meg azért működnek kvázi szabványként, mert nem tisztességes versenyben erőszakolják rá az emberekre. Elég pár embert megvenni az Apeh-ben, hogy csak windowson futtatható eszközökkel lehessen adót, járulékot bevallani és rögtön vesz az országban minden vállalkozó ms termékeket. Még jó, hogy az első bátortalan lépések megtörténtek ennek lebontására, bár a kézzelfogható eredményről még okkal lehetne vitatkozni.

    Ha az iskola az életre készítene fel, akkor a diáknak a szövegszerkesztés alapjait tanítanák, nem azt, hogy az msoffice2k7-ben a file menüben milyen sorrendben gördülnek le a menüpontok. Ez biztosan nem az életre készít fel, ez egy ms vizsgára készít fel. Ha az iskolából az ms kiszorítja a többi rendszert, akkor soha nem lesz más szoftver az országban. Tehát az iskolában kell kezdeni, nem a vállalatoknál az idős munkatársak körében.

    Az meg jogi képtelenség, hogy a gpl-es szoftverek most azért ingyenesek, hogy később a beetetés után pénzt lehessen kérni érte. A gpl nem engedi meg, hogy egy gpl-es program szabad felhasználásának lehetősége teljesen bezáruljon. Tehát bármikor kérhetsz pénzt a szabad szoftverért, de azt nem tudod megakadályozni, hogy közben más ugyanazt ingyen adja.

    Én pl. nem ingyen dolgozom, én szolgáltatásért és hozzáadott értékért kérek pénzt. Hogy konyhanyelven fogalmazzak: ha egy autót egy kalapácsütéssel meg lehet javítani, akkor én adhatom ingyen az open source kalapácsot, de azért szedek pénzt, hogy tudtam, abban a konkrét autóban a konkrét hiba esetén hova kell ütni a kalapáccsal.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz rdi #15 üzenetére

    Szerintem se vitatkozzunk, inkább szerezz be információkat.
    Attól, hogy valami open source, még nem feltétlenül volt ingyen a kifejlesztőjének. Akik pl. az OOo-t megcsinálták, azok igen nagy kalap pénzt kaptak érte, amikor a Sun megvette a StarDivisiont.

    A legjobb kernel fejlesztőket nagy cégek alkalmazzák mostanában. Pl. Ingót a RedHat, Alan Cox-ot az egyik nagy walles-i isp alkalmazta (míg el nem ment mba-zni), Linust előbb a Transmeta, majd az OSDL, sokan suse-sok, stb.
    Pl. az alkalmazásszerverek vonalán a sun igen nagyot kaszál az open source közösségen, természetes, hogy valamennyit visszajuttat.

    Itt van egy gép, ingyenes fejlesztésű szoftverek futnak rajta:
    22:11:03 up 400 days, 10:49, 9 users, load average: 0,42, 0,23, 0,18

    400 nap alatt nem állt le. Ez nekem nem gyakori. És ez szerintem jobb példa, mint az ff meg a helyesírás ellenőrzője...

    Irodai csomagból is több van, MS Office, OpenOffice.org, Abiword és gnumeric, koffice, lotus, stb. Én nem fogok semmilyen véleményt alkotni rólad amiatt, hogy neked az msword jobb, mint az OOo writer. Szerintem mindkettő egy ipari hulladék, az OOo-t addig használom, amíg txt-be kimentem a doksikat, ha valaki docban küldi. És itt erősen kiemelném és hangsúlyoznám a "szerintem"-et.

    Szóval szerintem érdemes tájékozódni, mielőtt vitatkozni kezdünk.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák