Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Attila0 #96 üzenetére

    Mindennek vannak hátrányai, mindennek, a lényeg, hogy mennyi és mivel járnak a hátrányok. Kevesebb szennyezéssel, kevesebb energia befektetéssel pl erőmű elbontás esetén.
    Van millió megoldás. Leszűkítetted két totál végletes álláspontra.
    Én nem vagyok szakember, de egy valamit nagyon érzek, nincs elég idő és pénz kutatásra. Sokkal többet költünk hülyeségekre. Háború, politika (pártállástól függetlenül, szerintem túl magasak a marketing költekezések), reklámok hada, felesleges kütyük, luxuscikkek, milliós órák, milliós ruhák, stbstbstb, ezeket az összegeket lehetne valamelyest át csoportosítani kutatásra.
    Költeni kéne pénzt alternatív energia tárolás kutatásra:
    (pl. Amúgy miért nem próbáljuk megoldani valahogy az energia tárolását nem vegyi úton, hanem mechanikai úton?)
    Költeni kéne alternatív energia továbbítás kutatásra.
    Költeni kéne alternatív alternatív energia források kutatására.
    Otthon bizony vannak szél csatornák amiket ki lehetne használni. Lehet hogy nem fúj mindig a szél, de ez mint egy féle energia forrásnak jó. De biztos vagyok benne, hogy rengeteg megoldás lehetne. A tengarparti országok megfejhetnék a dagály/apály ciklusokat, a hullámzást.
    Nem csak kutatásra kellene mondjuk költeni, hanem ezen új technológiák kivitelezésére is.
    Ez ugyanaz mint minden más. Elaludtunk, már a 60-as években voltak hangok a szemetelés ,a túl fogyasztás problémájára. Miért nem teszünk ellene radikálisan. Pl itt ez a háború, ez sem a semmiből jött, elaludtunk, nem figyeltünk oda, elült az éberségünk.
    Lásd: Ne nézz fel.

    "Múltkor összeszámoltam 9 komoly kérdés jött össze, amivel foglalkozni kellene,"
    És ezen kérdéskörök némelyike nagyon szorosan összefügg.

    re: Attila0
    Nekem annyira nem tűnik ez ennyire egyértelműnek. 78%-a az UK lakosságának bizalmat szavazott neki annyira, hogy legalább egyszer beoltassa magát.

    [ Szerkesztve ]

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

Új hozzászólás Aktív témák