Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kovsol

    titán

    válasz AxBattler #95 üzenetére

    Pedig az adatlapján ég elég harmatos gép van. Nekem a miix2 nagyon gördülékeny, nem kell várni igy mint amiket leírt, pedig hozzá vagyok szokva pc-n a sebesseghez.

    2gb ram nem jelent gondot, mert win 8.1 es 10 jol kezeli.

    [ Szerkesztve ]

    May the Force be with you!

  • opr

    veterán

    válasz AxBattler #95 üzenetére

    Az adatlapomon az otthoni konfig van, az közel sem egy erőgép, meg lennék lepődve, ha a vga-t kivéve ez a 4magos atom sokkal gyengébb lenne. Arról nem is beszélve, hogy nem a cpu-teljesítmény a szűk keresztmetszet.
    Win-es tablet: igen, nagy szívfájdalmam, hogy perpill nincs olyan wines tablet, amit megfelelőnek (és elérhetőnek) tartanék, pedig nagyon szeretném, hogy legyen ilyen. Lehetőleg nem asus, de ez mellékvágány, nem is lényeges, ne is pazaroljunk rá több szót.

    Fizikai képtelenség: nekem elég lenne egy olyan gép, hogy:
    128gb háttértár, 8gb ram, 4magos atom. Ez bőven elég lenne arra, amire használnám, de sajnos ilyen konfigurációt pont nem nagyon találtam érdemleges gyártótól (ilyen szinten már nem bízok a noname kínai webshopos cuccokban). De nembaj, van egy olyan érzésem, hogy még max 2 év, és megkapom normális áron, amire vágyok. :DDD

    Ryoo: Chrome: ez így van, a chrome zabálja a ramot ezerrel, mégis ezt használom, ezt szoktam meg, nem azt szeretném, hogy a szokásaimon kelljen változtatni, hanem egy olyan eszközt, ami ki tudja szolgálni ezt a fajta felhasználást, lehetőleg elérhető áron. Sajnos perpill iylet csak a surface termékek között tudok, de ott meg egyéb bajom van, pl hogy rohadt drága.
    Tabok: nálam az átlag az 5-6, asszonynál meg a határ az valahol a csillagos ég, mindig néz valami szart (általában a gyerekkel kapcsolatban), amit aztán otthagy, mert még kellhet. Ezen lehetne változtatni, de megintcsak visszaérünk oda, hogy nem a szokásokon szeretném változtatni, hanem eszközt keresek, ami ezeket kiszolgálja.

    ssd: erről nem tudtam, hogy ez a gond megszűnt, utánanézek mindenképpen, mert ha igaz, az egy nagyon jó hír, köszönöm az info-t! :R

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz AxBattler #135 üzenetére

    Igen, de ez tisztázva is lett, hogy egyelőre az igényeim bőven túlzóak. Ezután nem igazán értem mire írtad a sajnálkozást, le lett írva, hogy nekem ez jelenleg gyenge, elfogatam, lett írva olyan eszköz, ami talán megfelel, aminek örültem, illetve leírtam, hogy ha ez van, semmi gond, várok még pár évet és kész.

    A kérdés csak az, hogy az ember ezután merje-e feltenni a kérdést pár év múlva, hogy az adott eszköz vajon megfelel-e már az igényeknek vagy nem, vagy hagyja inkább a picsába, vegyen egyet, próbálja ki és ha nem jön be, nem, adja el egynapos használtként. Francnak nincs szüksége a sértett fanboy tulajok boszorkányüldözését végigszenvedni egy ilyen dolog miatt...

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz AxBattler #145 üzenetére

    Ok, ezt tényleg benéztem. Eszembe se jutott, hogy a winRT itt windows runtime-ot fog jelenteni, ez fail, jogos.
    Viszont akkor tényleg nem értem, hogy jön ide, winRT csak a store-on keresztül elérhető appokra vonatkozik, itt meg in general volt a téma, nem? De -mivel nem terveztem dolgozni winstore-ba a közeljövőben- valóban nem néztem meg alaposabban a dolgot.
    Szóval mi köze a winRT-re írt appoknak in general a rendszer memóriamanagement-jéhez? Itt tényleg lehet valami, amit nem tudok, mert Én semmi kapcsolatot nem látok így hirtelen.

    "utóbbi nem összeválogatott hardverek egyvelege, hanem egy SoC, és nem SSD van ráforrasztva, hanem eMMC. Többek között."
    Tisztában vagyok vele. Viszont az ssd mérföldekkel gyorsabb, mégis sokszorosan lassabb a memóriánál. Az ssd-t egyébként se én hoztam fel, én már csak reflektáltam rá.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák