Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lordring

    aktív tag

    Sziasztok! 3 hete vásároltam egy Apple Watch7 Nike órát. Eredetileg a 3 éves Garmin sportórámat akartam cserélni szintén Garminra, de egy kis post-covid szívritmuszavar miatt AW7 lett belőle, mivel van benne EKG + pitvari fibrilláció ellenőrzés. Alapvetően mint okosóra nagyon bevált, nyilván az Iphone-Airpods környezetben jól érzi magát, nagyon kényelmes a használata. :)
    Mivel eSIM-es modell, így kis túlzással egy db órával, telefon és egyebek nélkül el tudok vele ugrani boltba, vagy futni.
    Tisztában vagyok vele, hogy ez egy okosóra sportfunkciókkal, a Garmin meg egy sportóra volt okosfunkciókkal, de azért az edzés része elég nagy csalódás.
    Az, hogy az edzés app testreszabhatósága töredéke egy Garminnak, az oké, nem ez a fő funkció, találtam rá fizetős appot. Viszont a mérései nagyon pontatlanok.
    A hétvégén mentem egy félmaratont, a 21,1 km-en a Garmin 3 másodpercet és 80 métert tévedett a hivatalos chipes időhöz képest, az AW majdnem 3 percet és 2,5 km-t., mindkettőn kikapcsolt autopause-szal. Az eltérő GPS miatt a táveltérést még meg is érteném, de időben hogyan a manóba tud 3 percet elcsúszni? Semmit nem kell csinálnia, csak mérni az időt. Bő másfél óra alatt hogy mérhet +3 percet? :U
    És megcsinálja rövidebb távon is, tegnap egy 6 km-es kocogáson húzott be +1 percet, úgy vettem észre hogy egyszerre, tehát mintha valahol megállt volna egy időre.
    Továbbá azt vettem észre, hogy hiába az adatforgalom, a le nem töltött podcast epizódok elindulnak, majd 1-2 perc múlva megállnak és onnan csak akkor indul újra, ha ki és visszakapcsolom az adatforgalmat.
    Lehet, majd idővel változik a helyzet, de jelenleg kénytelen vagyok 2 db órával menni futni és bringázni, annyira pontatlan a watch. Kár, mert egyébként napi használatban nagyon élvezem.

Új hozzászólás Aktív témák