Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • old_artist

    addikt

    A minap kezembe került ez az Acer B276HUL WQHD felbontású (2560x1440) monitor, most megosztok pár tapasztalatot, gondolatot.

    Első ránézésre nem a design legszebb modellje, de bekapcsolva és egy kicsit tesztelve a monitort már nem is foglalkoztam a külcsínnel.
    Nagy meglepetésemre, az első vizsgálódások alkalmával egyből szembetűnt, hogy PWM mentes a monitor, és tisztább homogenitást fedeztem fel, mint az eddigi Acer monitoroknál tapasztalhattunk. Egyből elkezdtem méricskélni, és a matt kijelző közepén 120cd/m2 fényerőre állítva, 5x3-as mezőt, mért pontokat alapul véve a homogenitást ellenőriztem: az Uniformity fényerő 9% alatti, az Uniformity fehér pont 5% alatti eltéréseket mutatott csak, ami egy homogenitás-korrekcióval rendelkező vetélytársnak is becsületére válna!
    Tovább kezdtem vizsgálódni, és mivel a legújabb generációs AHVA (Advanced Hyper-Viewing Angle) AU Optronics technológia paneljét használja ez a B276HUL monitor, s olvasva az AUO weboldalán, hogy nagyobb statikus kontraszt jellemző erre a panelre, de ez sajnos nem feltétlenül igaz erre a monitorra.
    Méréseim alapján ~730:1 kontrasztot lehetett csak kicsalogatni kalibrálással, továbbá 0,16cd/m2 feketepontot az sRGB színterű monitorból. Nagyon alacsony, átlagos 0,3 és max.0,8 deltaE eredménnyel szembesülhettünk, 2.2 gamma és 120cd/m2 fényerő és 6500 Kelvin színhőmérsékleten, ami (a kissé gyatra gyári értékeket figyelembe véve) igen kiváló eredmény, ezért is nagyon javasolt kalibrálni a monitort, mivel az sRGB színtérből kihozhatjuk a max.-ot az elektronika által.
    A kontraszt stabilitással sem volt különösebb probléma, minden tartományban megtartotta az egyenletességet, a fényerő linearitásával sem volt különösebb gond!
    Az IPS glow hasonlóság az AHVA panelen is visszaköszön, bevilágítási, szivárgási anomáliáktól ez sem mentes, bár nem olyan mértékű, mint az IPS vagy éppen a PLS paneleknél.
    A szürkeárnyalati gradiensek is elfogathatóak, viszont a feketébe fordulva bizonyos „vágás”, enyhe egyenetlenség volt tapasztalható, de ezt csak bizonyos extrém módokban érhetjük tetten.

    A monitor energiafogyasztása is megfelelő, átlagosan max.38-40W-ot mértem normál üzemmódban (2xDP és 4xUSB csatlakozásokat használva), de kalibráltan (1xDP, 1xUSB) ~30W teljesítményfelvételt is mértem!

    A dönthető, forgatható, magasság állítható, pivot funkcióval is rendelkező masszív állványt talán csak a bumszli, robosztus, a monitorhoz illetlen megjelenésű talp kiképzés ronthatja a látványt.
    A több digitális bemenet közül választhatunk: dual DVI-D (HDCP), 2xHDMI és DisplayPort v1.2 input/output terminal DaisyChain támogatással, és a beépített 1 Up-/ 4 Down-Stream USB 3.0 Hub tágabb csatlakoztatási lehetőségeket biztosít.
    A monitor OSD menü kissé puritán megjelenése ellenére még vállalható.

    Összességében, az ár/érték/tudás és ergonómia szintjén bőven vállalható a monitor, különösen annak, akinek szüksége van az sRGB színterű WQHD felbontásra, és árban is akár 20-30e-rel olcsóbban hozzájuthat, mint konkurensei.

  • old_artist

    addikt

    válasz Zotya84 #11 üzenetére

    Üdv!

    Igen, még alacsony fényerőn is ennek a monitornak is a háttérvilágítása erős, de este nagyon ajánlott, mint minden LED háttérvilágítású monitor mögé egy fényforrást helyezni, és nyugodtan leveheted a fényerőt 6-9 közé is.
    Majd kérünk beszámolót a játékok alatt nyújtott teljesítményéről, mivel nem volt módom ezzel a lehetőséggel is kipróbálni a monitort – már csak azért sem, mivel nem vagyok az a játszós típus.

    vellerd és KAMELOT – igen, az ára is a teljesítményéhez és tudásához mérten igen kedvező, 135e-ért már hozzá lehet jutni! :K

  • old_artist

    addikt

    Üdv!

    Egy kis "méricskélési" eredmény az Acer B276HUL WQHD monitorról:

    Nemsokára "kezemközé akad" majd egy Acer K272HUL monitor is, arról is beszámolok majd!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák