Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz DraXoN #3 üzenetére

    A chipes kártyánál sem kell mindig kód. De olyankor meg aláírás kell :D
    Régebben a pénztárosok nem vágták, hogy vagy pin vagy aláírás és sokszor aláíratták a pin kódos vásárlás blokkját is, pedig helyet sem nyomtatott neki, ami nem szerencsés, mert úgy minden adat odakerül hozzájuk egy helyre :) Ha jól tudom, banktól függ.

    Egyébként otthon nagyon attól függ, kényelmes-e használni bármilyen kártyát, hogy hová jár az ember gyakran. Van ahol nuku kártya, van ahol még mindig lassú a kapcsolat a feldolgozáshoz...

    Ami egyébként nekem meglepő volt, hogy a németeknél csomó helyen nem lehet kártyával fizetni. Vannak helyek, ahol a német kártyarendszerrel lehet csak, de sok helyen semmilyennel. például kajáldákban.

  • tonyrulez

    őstag

    válasz DraXoN #3 üzenetére

    Én kézből még nem adtam ki, pedig vásároltam falusi kisboltokban is, pincér is a terminált hozza, úgyhogy ilyet még nem tapasztaltam. Egyébként annyival valóban nem gyorsabb - olvastam erről egy nevetséges cikket hogy majd hogyan fogja felgyorsítani a bevásárlást - de az biztos hogy kényelmesebb odaérinteni, mint átadni eladónak, ő bedugja, odafordítja hozzád, beütöd a PIN-t, okézod, vártok hogy jóváhagyja. De a legjobb előnye az okoseszközöktől fog jönni (vagy már jön), NFC képes okostelefon, NFC képes karóra(!). Ezek mindig nálad vannak, és nem kell egy péztárcát magaddal hurcolni. OTP-nél volt ilyen téren próbálkozás, NFC matricát adtak amit a telefonod hátuljára tudsz ragasztani, ez sajnos megszűnt.

    4 8 15 16 23 42

  • UnA

    Korrektor

    válasz DraXoN #23 üzenetére

    "Kártya tranzakciónként is keményen leveszi a sápot a bank."

    Persze. De ettől függetlenül van az az összeg, amikor már jobb elkerülni a készpénzes kalandokat. Vagy legalább csökkenteni.

  • nemlehet

    őstag

    válasz DraXoN #23 üzenetére

    A kp is pénzbe kerül, csak nem lesz ennyire direktbe ráírva a tranzakciós kimutatásra a költség.

    Ez olyan mint amikor "elkezdtek" felszámolni a patikákban díjakat a kupakért meg a dobozokért. Eddig is benne volt az árban, csak nem kellett kirészletezni. Pl nálunk majdnem megkéselték a patikust, pedig pont ugyan annyiba került mint előtte, de amikor Kovács II. Marika meglátta, hogy kupak 25 Ft majdnem világégés lett...

    A kp költséges... Nem véletlen nincs soha elég apró a boltokban vagy a kisebb boltokban nem tudnak visszaadni gyakran 10.000-ből sem.

    De ha esetleg ez nem elég jó példa, próbálj meg pár millió kp-t rendelni egy bankfiókba. Bizony jó pár százalékot levesznek érte, nem olcsó mulatság.

    Szerintem ami inkább a kártya ellen dolgozik, hogy nem igazán lehet csalni vele úgy mint a KP-val. De ez megint keleti sajátosság, hogy ez egy üzleti szempont....

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz DraXoN #43 üzenetére

    Egy kártya elhagyásában az esetleges 5000 Ft elvesztése a legkisebb gond. Amúgy igen, úgy lett megállapítva ez az összeg, hogy kiszámolta a bank, hogy mi az amit az ügyfelek nagy része le tud nyelni de még a mindennapi vásárlások döntő többsége belefér. A kényelem-kockázat/veszteség marshall keresztje ha úgy tetszik. Plusz úgy tudom feljelentés esetén vissza is kapod a pénzt (nem biztos, de úgy emlékszek van rá mód)

    Amúgy meg túlspilázzátok. Hányszor fordul elő valakivel, hogy elhagyja vagy ellopják a kártyáját? Ha 5 évente 1 nél többször akkor sürgősen gondolkozzon el, hogy mit csinál rosszul... De valószínűleg aki ennyire hanyag az a telefonját is elhagyja állandóan, az meg kicsit nagyobb kár mint 5000 Ft. Az iratokról nem is beszélve, amik pótlása emlékeim szerint valahol 20k körül van.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Új hozzászólás Aktív témák