Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz DraXoN #3 üzenetére

    A chipes kártyánál sem kell mindig kód. De olyankor meg aláírás kell :D
    Régebben a pénztárosok nem vágták, hogy vagy pin vagy aláírás és sokszor aláíratták a pin kódos vásárlás blokkját is, pedig helyet sem nyomtatott neki, ami nem szerencsés, mert úgy minden adat odakerül hozzájuk egy helyre :) Ha jól tudom, banktól függ.

    Egyébként otthon nagyon attól függ, kényelmes-e használni bármilyen kártyát, hogy hová jár az ember gyakran. Van ahol nuku kártya, van ahol még mindig lassú a kapcsolat a feldolgozáshoz...

    Ami egyébként nekem meglepő volt, hogy a németeknél csomó helyen nem lehet kártyával fizetni. Vannak helyek, ahol a német kártyarendszerrel lehet csak, de sok helyen semmilyennel. például kajáldákban.

  • tonyrulez

    őstag

    válasz DraXoN #3 üzenetére

    Én kézből még nem adtam ki, pedig vásároltam falusi kisboltokban is, pincér is a terminált hozza, úgyhogy ilyet még nem tapasztaltam. Egyébként annyival valóban nem gyorsabb - olvastam erről egy nevetséges cikket hogy majd hogyan fogja felgyorsítani a bevásárlást - de az biztos hogy kényelmesebb odaérinteni, mint átadni eladónak, ő bedugja, odafordítja hozzád, beütöd a PIN-t, okézod, vártok hogy jóváhagyja. De a legjobb előnye az okoseszközöktől fog jönni (vagy már jön), NFC képes okostelefon, NFC képes karóra(!). Ezek mindig nálad vannak, és nem kell egy péztárcát magaddal hurcolni. OTP-nél volt ilyen téren próbálkozás, NFC matricát adtak amit a telefonod hátuljára tudsz ragasztani, ez sajnos megszűnt.

    4 8 15 16 23 42

Új hozzászólás Aktív témák