Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BiP

    nagyúr

    válasz tomazin #30 üzenetére

    Nekem is hasonló tapasztalataim vannak, mindenki a facebookot, messengert nyomja egész úton.
    A legjobb, amikor k*rva hangosan 3mp-enként még csilingel is hozzá.

    De amúgy nem megoldhatatlan. A családban van 2 felnőtt szülő, ők tudatos döntés mentén nincsenek fent.
    A gyerek 3 éve jár közösségbe, azaz olyan 4-6 éves lehet. Egy ekkora gyereknek nem kell profil.
    A bölcsödével, óvodával meg szerintem lehet tartani a kapcsolatot facebookon kívül is.
    Legalábbis nagyon remélem, személyes tapasztalatom nincs, nekünk csak idéntől lesz aktuális az óvoda.

    De amúgy egyetem után hallottam, láttam, hogy az utánunk jövő évfolyamokon már facebookon ment a tanár-diák kommunikáció, diákok között anyagok megosztása, stb.
    Ahogy feleségem is középiskolai tanárként sokszor facebookon kommunikált a diákjaival. De nem azért, mert annyira rá lenne cuppanva, hanem kényszerből. Mert így legalább el tudta érni őket.
    Ha órán lediktálta nekik, vagy beíratta az ellenőrzőbe, nem sok foganatja volt.
    De ha facebookon írt nekik egy emlékeztetőt este, azonnal látta mindenki. (pl. holnap ne felejtsetek el ünneplőben jönni, stb)

    (#31) twine: Köszi a gyors választ.

    A feszült helyzettel én is egyetértek. Napi vonatozó, metrózó emberként én is azt látom, az emberek tele vannak feszültséggel, azonnal ugrik mindenre, és önzőek. Mindenki le van szarva.
    Mert a közlekedésben a másik oldalt se hagyjuk ki. Rengeteg a bénán közlekedő ember. Oké, hogy nem lát a háta mögé, de legyen már képben, hogy nem csak ő közlekedik, hanem másik is. Akkor nem állom el az utat, nem forgok táskával a hátamon, beszállás közben nem nyomogatom a telefont, hanem arra a pár mp-re felnézek, stb.-stb. Mint a zombik, akik még önzőek is.
    Ha az ember netántán siet is, akkor tényleg fel tudja magát húzni az ember a sok bambán.
    Ez rohadtul nem közösségi közlekedés, hanem nagy tömegben utazó egyének közlekedése.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák